Dobry przewodnik

Kurort wiejski Châtel jest bezpośrednią bramą do Szwajcarii. Jest to ostatnia wioska wysokiej sa.

Departament regionu Owernii, położony w środkowo-wschodniej części Masywu Centralnego, Haute-Loire.

Brak pomysłów na podróż na rok 2018.

Masz pragnienie, ale mało czasu dla ciebie .

Off Bonifacio, archipelag wysp Lava Islands.

Często mówimy o urokach alzackich wiosek.

Wszystkie nasze czasopisma

znajdź nas w sieciach

daj się kierować swoimi pragnieniami

Inne pragnienia? Zobacz wszystkie nasze selekcje

Zobacz wszystkie miejsca docelowe

DOBRE ADRESY WYBRANE PRZEZ TWOJE PRZEWODNIKI

Dzięki słynnej elewacji Art Deco, dodatkowej duszy i jej 5 gwiazdom, The Majestic jest oczywisty na pobyt w Cannes, między luksusem a wyrafinowaniem. Z widokiem na bulwar La Croisette, hotel wita śródziemnomorskich i niemal zaprasza.

Zaledwie kilka minut od słynnego pociągu Rhune, znajdziesz ten wspaniały rodzinny dom z wyjątkową i bardzo ciepłą atmosferą. Książki, przedmioty, obrazy, tkaniny sprawiają, że salon jest bardzo przytulnym i "brytyjskim" wszechświatem, i stawia e.

W 2007 r. Patrick i Edith Saut kupili opuszczone wiejskie rezydencje u stóp Château des Baux. Ich projekt? Uświadom sobie tutaj wyjątkową posiadłość składającą się z 5-gwiazdkowego hotelu, dziewięciu luksusowych domów hotelowych z korytarzem nag.

Lista "must-see" (galeria lodowa, dorzecze Neptuna, duży trianon, kaplica królewska, osada Marie-Antoinette, itp.) Wygląda jak chińskie menu! Bez względu na pochodzenie (sport, rodzina, kultura itd.).

Podobnie jak punkt obserwacyjny w Pointe du Raguénez, restauracja tego 3 * hotelu oferuje zachwycający widok na morze z dużych okien. Szczęście, które rozciąga się na talerz z produktami najlepszych producentów.

Kolekcja Muzeum pozwala odkryć tego wielkiego artystę awangardy poprzez malarstwo, ceramikę i.

1 recenzja naszych przewodników

Bouvet Catherine Jest to muzeum wokół malarza Fernanda Légera. Bardzo ciekawe i dzieciom się to podoba.

Pani Akwitanii to przede wszystkim wspaniałe miejsce. Restauracja mieści się w XIII-wiecznej krypcie, ozdobionej sklepieniami i innymi ostrołukowymi krzyżami, w podziemiach rezydencji. W tym zapierającym dech w piersiach otoczeniu ceny m.

Jest w tym domu otoczonym pięknym ogrodem, który Paul Cézanne przeniósł w 1902 r. Do malowania. Znajome przedmioty, które zainspirowały jego martwe natury, nadal istnieją. Warsztaty z zapachami malarstwa są częścią domu rodzinnego.

Znałem go, gdy miał 15 lat. Od razu wiedziałem, że to jest właściwe. Nie mogłem tego wyjaśnić, ale wiedziałem o tym. Moi rodzice nigdy mnie nie wypuszczają. Więc zawsze musieliśmy się widzieć w tajemnicy. Moi rodzice nie wiedzieli, ale zauważyli, że coś nie jest normalne.

-Ale dlaczego nie jesz zielonej fasoli?

-Och, nie chcę!

-Nic, zresztą nigdy mnie nie zrozumiesz!

Musieli wiedzieć, że jestem zakochany. Nie mogłem jeść i myślałem o nim w każdej sekundzie. Moi przyjaciele wiedzieli o przyczynie mojego zaburzenia, ponieważ znali mojego chłopaka. Wszyscy go znali. To był syn burmistrza. Jednak pewnego dnia musiałem opuścić miasto. Moi rodzice nie mogli już płacić czynszu. Mój ojciec był bezrobotny. Bardzo trudno było znaleźć pracę. Nie mogłem się z nim pożegnać, ale wiedziałem, że znów zobaczę mojego kochanka.

Zdrowy przewodnik / Co to jest zdrowy rozsądek?

Zdrowy rozsądek nie ma dobrej reputacji: postaw wszystkich dumnych i głupców przeciwko niemu, to już wielu ludzi.

Nie widzę żadnego problemu Przewodnik po zdrowym rozsądku zacznij od kalambury i prawdą jest, że "zdrowy rozsądek" można również rozumieć jako "zabroniony" lub "jednokierunkowy".

Jednak kalambury nie są zasadami życia, tak jak nie można liczyć tylko na życie zdrowym rozsądkiem: zdrowy rozsądek służy jako hamulec, a nie silnik. On nie jest po to, abyśmy dokonywali wielkich rzeczy, ale abyśmy nie robili głupich rzeczy. Teraz okaże się, że głupota, której uniknięto, jest często lepsza niż jakikolwiek wyczyn odważnie zrealizowany i że dzieje się tak samo, jak ma to miejsce w przypadku tego wyczynu.

Pod pretekstem, że "kto nic nie ryzykuje, nie ma nic", potępiamy sterylną rolę zdrowego rozsądku, którą reprezentujemy jako wroga ryzyka: to tak, jakbyśmy udawali, że wróg tancerza liny, to jest jego wahadło.

Jeśli wahadło jest konieczne dla akrobatki, nie jest tak śmiałe, aby opierało się na zdrowym rozsądku, który nie opiera się na dobrej obserwacji zmysłowej, i aby skoczyć ku niebu, trzeba mieć dotknął ziemi.

Niektórzy widzą i wkładają całe niebo w bańki mydlane; wszystkie są fantazją, całą poezją, ale są pierwszym mydłem, bez tego mydła, bez bąbelków: a jak pierwotnie bańki mydlane, jest mydło, - tłuszcz, wyprodukowany , i do najmniej poetyckich miejsc przeznaczenia, - u źródeł wszelkich fantazji, wszystkich poezji, jest dobry rozsądek, więc na ziemię, małe światło i gruba, że ​​wydaje się wam ...

Zdrowy rozsądek jest wrodzony, to znaczy u każdej zdrowej osoby jest jak szósty zmysł, który jest dodawany do pięciu innych: wzrok, słuch, smak, zapach, dotyk , - i zdrowy rozsądek. Wiele błędów przeciwko zdrowemu rozsądkowi, np. W malarstwie, w muzyce, czy nie są one zredukowane do prawdziwych deprawacji słuchu lub wzroku? I czy zdrowy rozsądek i dobry smak spotykają się, by zaprotestować przeciwko pewnym kulinarnym chemikom, którzy są pochlebiani, aby narzucić nam koniec?

Zdrowy rozsądek to pięcioro Wędrownego Żyda: nikt nie ma mniej lub mniej do dyspozycji, mniej lub więcej do wydania w zależności od okoliczności; jest to kwestia inteligencji, aby pokazać się mniej lub bardziej dobrze, czujnie, ostrzeżony i który zawsze może się zwiększać; brak niuansów, brak różnic w jakości, brak postępów czy wzrost zdrowego rozsądku, i mówienie o "dużym" zdrowym rozsądku jest pustym wyrażeniem, czyli pleonazmem: zdrowy rozsądek jest zdrowym rozsądkiem, kim on jest i nigdy nie jest bardziej lub mniej gruby.

Każdy ma zdrowy rozsądek, każdą normalną i dobrze ukonstytuowaną osobę, a brak zdrowego rozsądku nie byłby intelektualną niższością, ale rodzajem fizycznej niemocy; nie ma już więcej chwalić się zdrowym rozsądkiem, niż dobrą stopą, dobrym okiem lub dobrym żołądkiem.

Jednak nie jest to zabronione, aby się z niego cieszyć, a w każdym razie, jeśli źle się trawisz, jeśli staniesz się krótkowzroczny lub starczy, lub jeśli atak dny moczowej uniemożliwi ci bieganie lub nawet chodzenie, nie pomyślisz o nie przyjmować tego nieszczęśliwego i nowego stanu z taką kokieterią, jaką widzimy dla chwilowej, ale dobrowolnej utraty całego zdrowego rozsądku.

Ponieważ faktem jest, że widzimy ludzi, którzy, mając zdrowy rozsądek jak wszyscy, nie chcą go używać, aby nie wyglądać jak wszyscy inni, ponieważ wyglądać jak wszyscy, myśleć , czuć, jak wszyscy inni, można by powiedzieć, czego najbardziej obawiają się na świecie.

Zdrowy rozsądek jest instynktem ludzi; Czy widzieliście kiedyś zwierzęta wyrzekające się systemu, aby posłuszne były jego instynktowi? Zwierzęta nie są takie głupie.

To prawda, że ​​na przykład zięby i nietoperze mają sposób latania, który wydaje się dla nas nieuzasadniony; ale nam się to nie wydaje, dla kogo nie jest to funkcja kradzieży.

Jeżeli obwiniamy kurę do wylęgu jaj kaczka, prawdą jest, że jaj wylęgowych kaczka, gdy jeden jest kurczak, jest aktem sensu, a nawet powinien pojawić się w sprzeczności z jego kura instynktu ; ale ta kura nie wie, że chowa jaja kacze, a zwłaszcza, że ​​nie robi tego celowo.

Każdy, kto sprzeciwia się zdrowemu rozsądkowi, zawsze robi to celowo, albo z pychy, albo z głupoty: boi się głupoty, a z powodu pychy wstydzi się tego. U podstaw nieszczęścia człowieka jest oczywiście wina zdrowego rozsądku: czym innym niż grzechem od zdrowego rozsądku, grzechu pierworodnego? Zaryzykować raj, wzbudzić boski gniew, wszystko to dla jabłka, nawet jeśli to jabłko było owocem nauki: nauka o tym, proszę cię trochę! ... Czy to nie było nierozsądne?

A już pojawiły się w grzechu pierworodnym, podwójny aspekt - głupota, pycha - jakiegokolwiek wykroczenia przeciwko zdrowego rozsądku: to jest pochlebne dumę Ewy, odwołując się do dumy, wąż zdeterminowana, by się nieposłuszna, i żeby posmakować jabłka, nie wiedziała nawet, czy przypadnie jej do gustu.

W ten sposób jesteśmy doprowadzeni do odkrycia tych nieznanych małych restauracji, z których jesteśmy chwaleni jako tajemnicza "specjalność", po to, abyśmy mogli być pierwszymi, którzy staną się przed naszymi przyjaciółmi:

- Czy kiedykolwiek to zjadłeś? A jeśli nalegamy i zapytamy:

- Ale jaki ma to smak? Czy to naprawdę dobre?

To właśnie Ewa musiała odpowiedzieć wężowi, gdy ją przesłuchiwał, mrugając, - ten wąż mógł mrugać ... - kiedy spróbowała zakazanego owocu: - C "jest" ciekawy "! ...

A to dlatego, że nie chciał pozostać z żoną, ponieważ męska głupota nie może oprzeć się kobiecej dumie, ani treningowi, by natychmiast rozpocząć jego unisono, to jest z głupoty jak Ewa z dumy, że Adam, po Ewie, ugryzł jabłko, z którego nie więcej niż ona i jeszcze mniej, nie chciał ani nie potrzebował.

To, co wyrzucamy ze zdroworozsądkowego rozsądku, to jego dogmatyzm, to jest ten, który zawsze stwierdza: - To jest to! lub: to wszystko! - i być tym, który zawsze ma, który zawsze chce mieć rację.

Nie lubimy, wspieramy z humorem, że mamy zawsze rację:

- "A jeśli chcę być pokonany! "... protestuje z żoną Sganarellego; - "A jeśli chcemy się oszukać i dać się oszukać! ..."

Kiedy łacińskie powiedzenie mówi, że błądzić jest rzeczą ludzką, konieczne jest, że byliśmy interpretacji, nie żal, ale cała nasza chwała, i który uważa ten błąd, a nie wadę, słaba jakość wykonania, ale wręcz przeciwnie, jako przystojniak i jeden z najcenniejszych ludzkości?

Naruszamy poczucie, że lekceważymy szansę i tłumimy przygodę, jakby przygoda wymagała tylko niebezpieczeństw i bez uroku - i czyż nie jest to urocze niebezpieczeństwo? - jakby nie było szczęśliwych szans?

Gdybyśmy posłuchali głosu zdrowego rozsądku, czy kiedykolwiek wygrywalibyśmy loterię? A dlaczego nie? Nie musisz kupować biletu na loterię, ale nie wyobrażasz sobie, że twój bilet będzie zwycięzcą i ustalił budżet na ten jedyny zysk, aby zależą od twoich planów na przyszłość.

To nie rozumowanie Perrette ma sens, to jego taniec z garnkiem mleka na głowie; lub dobry rozsądek doradziłby mu, aby zaangażował się w demonstrację choreograficzną jako niebezpieczną, jak po kilku wstępnych ćwiczeniach równowagi: zdrowy rozsądek nie zaprzecza, że ​​jest przyjemny i możliwy do tańca z dzbankiem mleka na stole. głowa, ale tylko ostrzega, że ​​jest to raczej sprawa ekwilibrystów i nie jest w żadnym razie w zasięgu wszystkich ...

Zdrowy rozsądek nie jest ani pesymistyczny, ani optymistyczny, ale trzyma się rachunku prawdopodobieństw. Nie wierzy, że wystarczy nieść parasol, żeby nie dopuścić do deszczu, ale nie nakazuje nam systematycznie nigdy nie nosić parasola, więc grozi, że pojawi się barometr i chmury; i zdrowy rozsądek nie gwarantuje, że spadnie z całą mocą, ponieważ wyszedłeś z parasolem pod pachą, a zwłaszcza, że ​​zostałeś oskarżony o ten niewygodny ciężar i nawet nie musiał się o to martwić. służyć, nie zapomnisz tego w taksówce.

Zdrowy rozsądek nie gwarantuje niczego; to tylko środek ostrożności, który, jak każdy środek ostrożności, może być zupełnie bezużyteczny.

Że żółw zgodził się zmierzyć się z zająca w wyścigu, czy nie było to wyzwaniem dla zdrowego rozsądku? Czy wszyscy rozsądni ludzie nie postawią na zająca? Ale to również uczy nas, że ludzie zdrowego rozsądku nigdy się nie zakładają.

A zdrowy rozsądek wciąż uczy nas skromności. W ten sposób uda nam się go rozróżnić i odróżnić od niego specyficzne skutki.

Wyrok nie jest zdrowym rozsądkiem; powodem nie jest zdrowy rozsądek; świadomość nie jest zdrowym rozsądkiem; rozumieją, że dochodzą do tych samych wniosków, ale że postępują inaczej i nie mówią tym samym językiem. Odzwierciedla jego wyrok, który przestrzega powód, który słucha tylko swego sumienia, jest pod kontrolą elementów intelektualnych i moralnych, że zdrowy rozsądek z pewnością nie odrzuca, ale on nie obchodzi.

Mówi się o sumieniu, że jest nieskazitelne lub z tego powodu, że nas olśniewa; uważa się, że osąd jest pewny i słuszny: spróbuj dodać do czyjego dobrego rozumu jeden z tych epitetów? A kto by na niego liczyć, by nas olśnić?

Głos sumienia zostaje stłumiony; ale aby uniknąć słuchania głosu zdrowego rozsądku, zostaniemy sprowadzeni do zatkania uszu.

Można być świadkiem triumfu świadomości, sądu, rozumu; zdrowy rozsądek, nigdy nie zwycięży, i to przez błąd lub niewłaściwego słowa, że ​​czasami ogłosiliśmy triumf zdrowego rozsądku.

Zdrowy rozsądek nie ma więcej do triumfu niż zdrowie, z wyjątkiem pacjenta. To stan, to nie wynik. Ktoś nabywa osąd; człowiek się rozwija, jeden wzbogaca swój rozum, wywyższa sumienie: nic z dobrego rozsądku.

Brak doktryny zdrowego rozsądku; "Przewodnik zdrowego rozsądku" nie może być "sztuką zdrowego rozsądku" - co najwyżej traktatem o higienie.

Dwie choroby atakują głównie zdrowy rozsądek: paradoks i ironię. Paradoks jest pokazany przez dostęp, przez piąte; ironia jest uogólnioną infekcją; widać to w naszych działaniach, w naszych słowach, jako robak w owocu; nic nie może się oprzeć; zatruwa wszystko, wszystko zżera.

Broń, ironia? Broń, z którą popełnia się samobójstwo.

Ironią jest, że pejoratywnie traktuje obszary wspólne i truizmy wszystkich formuł zdrowego rozsądku. Przed wszystkimi naszymi słowami i przed wszystkimi naszymi czynami prezentuje zniekształcone lustro.

I był jeszcze chłopcem, gdy w święto wsi, zajęło mi stoisku, które zawierały całą serię takich luster, mniej lub bardziej wydłużone lub wklęsłych lub wypukłych: to był nazywany „Joke uniwersalne „; a ludzie, którzy podjęli tę chałupę wydawało rzeczywiście wziąć ich dwa pod ogromną przyjemność, i śmiali się i prowadzonego wybuchając guffaws, przed ich obrazów, a te od swoich sąsiadów, więc przekształcone, zdeformowany, obrzęk lub skurczony groteskowo: „Ach! Śmieję się, aby zobaczyć siebie tak brzydki w lustrze! ... "

Czy mam to powiedzieć, daleko od udziału w tym "uniwersalnym żartowaniu" - przerażającym wyrazie! - zamiast się śmiać, czułem się blisko łkania? A przede wszystkim bardzo się bałam: w ten sposób ironia przeraża dzieci, z dala od ich zabawiania; po prostu tego nie rozumieją.

Marzyłem o ironiście, który pewnego pięknego dnia nagle stracił swoją ironię. Bo ci ludzie szukają swoich okularów, zapominając, że mają je na nosie, nasz ironista nie jest bardziej świadomy tych okularów nigdy nie opuścili, z którą miał zły nawyk patrzenia na wszystko i podobnie jak zwierciadła "Uniwersalnej Rygolady" wszystko zniekształcone, zredukowane lub powiększone.

Tak więc wyobrażał sobie, że żyje wśród śmiesznych i marnych komicznych potworów.

I nie mówię, że na początku nie bawił się, jak amatorzy wesołego miasteczka; musimy uwierzyć, że maski mają swoją aprobatę, ponieważ jest to wielka atrakcja karnawału.

Ale żyj wiecznym karnawałem, bo na dłuższą metę musi być męczący! Lub, kończąc, nie myśląc już, że to Karnawał, nie zdając sobie sprawy, że są to maski, które poruszają i ukrywają swoją prawdziwą figurę ...

Z ironią, która odchodzi, twarze powracają do swoich dokładnych proporcji, a słowa są ich prawdziwym prawdziwym znaczeniem; wszystko idzie w porządku i odzyskuje równowagę.

Szuka równowagi, smaku prostego wyrazu i proporcji, to zdrowy rozsądek.

Chodzenie na ręce, głowę i nogi w powietrzu, może to być zabawne, to z pewnością mniej powszechne, ale to dosłownie brakuje zdrowego rozsądku.

Brakuje nam raczej oryginalność i humor, dobrze rozwiązane chodzić na własnych nogach, po prostu, bez szukania dłuższe i bardziej pewnie i tak prosto, jak to możliwe, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, z definicji, nie jest odwrócić wszystko do góry nogami lub, na początek, głowy do góry nogami.

2 rue Paul Vaillant Couturier

92300 Levallois Perret

telefon: +33 1 84 20 09 84

Obsługiwane obszary: FR

Dokument ten nie może być powielany, przechowywany w systemie odzyskiwania danych ani w żaden inny sposób (elektroniczny, mechaniczny, zarejestrowany lub inny), bez uprzedniej zgody RIPE NCC. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji do kierowania reklam lub podobnych działań jest wyraźnie zabronione i może być ścigane sądownie. RIPE NCC żąda powiadomienia o wszelkich takich działaniach lub podejrzeniach.

RIPE NCC wykorzystuje pliki cookie. Niektóre z tych plików cookie mogły już być. Więcej informacji o naszych plikach cookie można znaleźć w naszej polityce prywatności. Możesz zaakceptować nasze pliki cookie, klikając tutaj lub kontynuując korzystanie z witryny.

Здание универмага было построено известных французским архитектором Гюставом Эйфелем в 1852 году и является прекрасным архитектурным решением того времени. Основателем универмага был Аристид Бусико (Aristide Boucicaut) в настоящее время универмаг входит в состав LVMH luksusowy Grupa и состоит из множества магазинов, объединенных под одной крышей. В 1875 году на первом этаже была открыта картинная галерея, где можно не только приобщиться к прекрасному, но и неплохо перекусить. В соседним здании La Grande Epicerie de Paris продаются продукты питания. Это гастроном был создан в 1923 году и сейчас является излюбленным местом для покупок у гостей и жителей Парижа.

Даже самые привередливые гурманы смогут найти на полках Ле Бон Марше вкуснейшие лакомства для себя и своей семьи, а также уникальные вещи для дома, дизайнерскую одежду и товары на любой день. Универмаг отличается демократичными ценами, ежегодное количество его посетителей переваливает за несколько миллионов и никто не уходит разочарованным, так как можно сделать приобретение на любой вкус и кошелек.

Особенности магазина Ле Бон Марше

  • В магазине расположен шикарный отдел белья, пожалуй самый лучший в Париже.
  • Также здесь находится очень хороший свадебный отдел, который стоит посетить всем, у кого запланировано бракосочетание, для своего праздника можно будет найти каки-то оригинальные вещи.
  • Всего в неменитых дизайнеров.
  • На территории магазина есть свой рынок Wielki Épiceri Paryża, на котором можно купить деликатесы со всего мира.
  • В универмаге присутствует и свой культурный отдел: галерея, где не только проводят выставки, но и продают предметы искусства: картины, вазы и прочее.
  • В универмаге есть кинотеатр, спа-салон, несколько салонов красоты.
  • Людям с маленькими детьми можно воспользоваться услугами няни.
  • В универмаге находится 10 заведений общественного питания: рестораны, кафе и стойки с освежающими напитками.

Каждый месяц в магазине проходят различные мероприятия, информацию о которых можно получить на официальном сайте магазина. Это могут быть автограф-встречи с известными людьми, персональные выставки, концерты, розыгрыши призов и другие действия, которые стабильно привлекают большое количество туристов.

Адрес: 24 Street of Sevres, 7 округ Парижа

Метро: Sevres-Babylone, линия 10 и 12

Автобусы: 39, 63, 68, 70, 83, 84, 87, 94

График работы: с 10:00 до 20:00 с понедельника по субботу; в четверг и пятницу работа до 21:00; воскресенье -выходной день.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 8 = 18

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map