Gra informacyjna

Czy brakuje ci działań w życiu codziennym? Tutaj jesteś w domu, w raju gier akcji. Walka, operacje komandosów, FPS, ucieczka, wszystko po to, abyś zaczął przypływ adrenaliny do czołówki solo lub z przyjaciółmi. więcej informacji na temat naszych 347 gier akcji

Nie ma nic lepszego niż dobra gra przygodowa, aby dobrze się bawić, gdy nie masz czasu. W skórze swojego ulubionego superbohatera, potwory twarzy. Następnie włóż się w buty policjanta, aby uwolnić zakładników przetrzymywanych przez terrorystów. A jeśli nadal masz oddech po tych przygodach, zakończ je bardzo intensywnymi lub bardzo zabawnymi grami walki. A jeśli po tym nie będziesz miał żadnych bólów, idź do gier na czas. To powinno wystarczyć na dobrą dawkę działania. «Zredukuj

Na tej stronie witryny Informacje o grze, odkryć 347 najlepsze darmowe gry akcji i nowe gry akcji 2018. Te gry w sekcji akcji mają średnią ocenę 18/20 nagrodzony przez 166481 graczy. Odkryj gry mobilne Action w naszych grach na Androida, iPadzie i iPhoneach.

Jeśli istnieje gra, która ekscytuje się na całym świecie, jest to gra w szachy. Początkowo bardzo skomplikowane, może szybko stać się szaloną pasją. Nie ma nic lepszego niż odkrywanie szachów lub treningów, aby odkryć wszystkie nasze gry w szachy. więcej o naszych 39 szachowych grach

Od najłatwiejszych i dobrze wyjaśnionych krok po kroku dla początkujących po najbardziej spiczaste i skomplikowane dla ekspertów, wszystkie najlepsze gry szachowe są dla Ciebie w tej kategorii. Ucz się, bawiąc się, rozwijaj i szybko zostań ekspertem. A jeśli dobrze znasz już szachy, odkryj nowe specjalne kombinacje, które komplikują interesy twoich przeciwników. wkrótce # 03; "Niepowodzenie i nudne # 03;" będzie twoją ulubioną ekspresją, to na pewno! «Zredukuj

Na tej stronie witryny Informacje o grze, odkryć 39 najlepsze darmowe gry w szachy i nowe gry w szachy 2018. Te gry w szachy mają średnią ocenę 18/20 nagrodzony przez 68494 graczy.

Szaloną rzeczą w niedźwiedziach jest to, że małe niedźwiedzie są tak urocze, jak duże, są przerażające i niebezpieczne. Na szczęście za twoim ekranem będziesz mógł grać we wszystkie gry z niedźwiedziami bez najmniejszego ryzyka. więcej o naszych 196 Bear Games

Okiełznaj małe młode, żeby je przytulać, podłączasz? Głaszcząc i przytulając małą kulkę włosów, kto by powiedział "nie"? Na pewno nie ty. Ale będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, aby to osiągnąć. Na szczęście możesz dogonić jedną z wielkich gier kolorowanki, aby umieścić piękne kolory na niedźwiedziach. A jeśli szukasz więcej zabawy, nie będziesz rozczarowany niektórymi uderzeniami, które dają ci możliwość wślizgnięcia się w skórę niedźwiedzia, aby jeździć motocyklem. Niedźwiedzie nigdy nie były tak blisko ciebie. «Zredukuj

Na tej stronie witryny Informacje o grze, odkryć 196 najlepsze darmowe gry dla niedźwiedzi i nowe gry dla niedźwiedzi 2018. Te gry z sekcji niedźwiedzia mają średnią ocenę 18/20 nagrodzony przez 14510 graczy.

Czy praktykowanie szachów jest dozwolone w islamie?

Chwała niech będzie Allahowi

Szejk al-Islam Ibn Tajmijja (oby Allah się nad nim zmiłował) powiedział: „Kiedy praktyka szachy odwraca wewnątrz lub na zewnątrz zainteresowana jego obowiązków, staje się zakazane zgodnie z naukowego konsensusu. I tak jest w przypadku, gdy odwraca się od obowiązkowej modlitwy lub spełnienia osobistego lub rodzinnego obowiązku lub od zalecenia dobra i zakazu krzywdy lub utrzymania związku lub obowiązku synowskiej pobożności lub zobowiązań związanych z zarządzaniem sprawami państwowymi lub Imamate lub innymi obowiązkami. Praktyka gry zostaje zakazane według konsensusu muzułmanów. Tak samo jest, gdy praktyce towarzyszą rzeczy zabronione, takie jak fałsz, wypowiadanie fałszywych przysiąg, zdrada, niesprawiedliwość, pomoc dla sprawcy niesprawiedliwości lub innych zabronionych czynów. jest wówczas zabronione zgodnie z konsensusem muzułmanów.

widok Majmoo al Fataawa 32 / 218-240.

Jeśli praktyka gry raczej nie odwróci tej osoby od obowiązku i nie będzie sugerować niczego zabronionego, uczeni doceniają to inaczej. Większość z nich (w tym Abu Hanifa, Malick, Ahmad i niektórzy wyznawcy Chafii) zabraniają tego nawet w tym przypadku. Opierają się na argumentach z księgi Allaha, Najwyższego i słów Towarzyszy.

Argumenty koraniczne

Są one następujące: "Wierzący! Wino, gra losowa, wzniesione kamienie, strzały wróżenia są tylko ohydą, dziełem Diabła. Mapuj w, aby odnieść sukces. Diabeł chce tylko rzucić wrogość i nienawiść między wami, poprzez wino i hazard, i odciągnąć was od wzywania Allaha i Sali. Czy zamierzasz położyć temu kres? "(Koran, 5: 90-91).

Al-Qurtubi (oby Allah się nad nim zmiłował) powiedział: „Ten werset wskazuje zakaz praktyki backgammon i szachy; czy pochodzi z zakładu, czy nie. Rzeczywiście, kiedy Allah zabronił wina, dał wyjaśnienia w tych słowach: „Diabeł chce rzucić tylko między wami, z używek i hazardu, wrogości i nienawiści, a ty odwrócić się od wzywania Allaha i Sali. Czy zamierzasz to zatrzymać? (Koran, 5: 91)

Każda gra, której praktyka powoduje, że praktykujący robi więcej i powoduje wrogość i nienawiść pomiędzy graczami i odciąga ich od pamięci Allaha i modlitwy, jest podobna do wina i musi dzielić ten status. " Al Djami li ahkam al-koran, 6/291).

Argumenty ze słów Towarzyszy

Doniesiono, że Ali ibn Abi Talib przeszedł przez ludzi, którzy ćwiczyli w szachy i powiedział im: jakie są te statuty, wokół których zebrałeś? "

Imam Ahmad mówi: "Najbardziej autentyczną (zgłoszoną opinią Towarzyszy) o szachach jest Ali (P.A.a).

Zapytany o grę w szachy, Abd Allah ibn Umar (P.A.a) powiedział: "Jest gorszy od tryktraka"

nard lub nardshir dziś zwany backgammon jest rozgrywany za pomocą tabeli. Zostało zgłoszone, że Hadith go zabrania.

Abu Dawood zacytował (4938) hadis opowiadany z Abu Musa al-Ach'ari, że Wysłannik Allaha (pokój i błogosławieństwo Allaha niech będzie z nim) powiedział: "Sprzeciwi się Bogu i Jego Posłańcowi, ktokolwiek backgammon "(zweryfikowany przez al-Albani w Sahih Abu Dawood, 4129).

Muzułmanin zgłosił w swoim Sahih (2260) Wysłannik Allaha (pokój i błogosławieństwo Allaha niech będzie z nim) powiedział: "Ten, kto gra w backgammona, jest jak ten, który zanurza rękę w ciele i krwi świni". An-Nawawi (niech Allah zmiłuje się nad nim) powiedział: "Ten hadis jest argumentem dla Chafii i większości uczonych, którzy popierają zakaz grania w gry trictrackie. „Włóż rękę w ciele i krwi ...” środki jeść. Oznacza to, że jeden jest tak samo zabroniony jak drugi.

Słowa niektórych uczonych dotyczące zakazu gry w szachy

Ibn Qudama (niech Allah zmiłuje się nad nim) powiedział: "Szachy są tak samo zabronione, jak gra w nard" (al-Mughni, 14/155).

Ibn al-Qayyim (niech Allah zmiłuje się nad nim) powiedział: "Obrażenia zadawane przez granie w szachy są większe niż szkody wynikające z trików tryktraka. Wszelkie argumenty wskazujące na zakaz tego jednego odnoszą się tym bardziej do tego. Oto, co Malick i jego zwolennicy mówią: Ahmad i jego zwolennicy oraz większość zwolenników Towarzyszy.

I nie wiemy, że któryś z Towarzyszy uznał to za zgodne z prawem lub praktykowane. Allah ich chronił. Przypisywanie praktyki tej grze Abu Hurayrze jest czystym kłamstwem, które odrzuca każdego konesera warunków życia Towarzyszy i każdego znawcy tradycji.

W jaki sposób najlepsze pokolenie najlepszych stworzeń, oprócz Posłańca Allaha, zezwoli na praktykę gry, która odwróci jego praktykującego, który oddaje cześć Allaha i modlitwę w bardziej poważny sposób niż wino ? Rzeczywistość to potwierdza.

W jaki sposób ustawodawca zakazałby trictraców, a jednocześnie pozwalał na praktykę gry w szachy o wiele bardziej szkodliwy! ? ”. widok Al Fouroussiyya, 303, 305 i 311.

Adh-Dhahabi (niech Allah zmiłuje się nad nim) powiedział: "Większość uczonych zabrania szachów; czy towarzyszy mu zakład, czy nie. Ponieważ w pierwszym przypadku jest to gra losowa, w drugim najmilsza asymiluje ją do gry losowej.

Zapytany, czy uprawianie hazardu jest dozwolone lub zabronione, An-Nawawi (niech Allah zmiłuje się nad nim) powiedział: "Jeśli doprowadzi to do nie wypełnienia modlitwy na czas i jeśli towarzyszy mu zakład, jest to zabronione. W przeciwnym razie jest ona odrzucana zgodnie z Chafii i zabroniona według innych "(Al Kabaïr, 89-90).

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz książkę zatytułowaną: tahrim an-nard wa ach. Chatrangj wa al-malahi przez al-Adjouri, odrestaurowany przez Muhammada Saida Idrissa.

Allah Najwyższy wie to lepiej.

Prosimy Allaha Wszechmogącego, aby pomógł nam robić to, co kocha i robi, i utrzymywać nas w posłuszeństwie. Niech Allah błogosławi i pozdrowi naszego proroka Mahometa.

Niepowodzenia reprezentują naszą całą planetę, dzisiaj, pomysłowość i ludzką inteligencję.

Twórcą gry w szachy byłby brahman o imieniu Sessa, który żył w piątym wieku naszej ery. Hinduska gra, czaturanga, polegała na rzuceniu kostką i zmusiła dwie drużyny po dwie do walki. Każdy obóz miał tylko cztery części i cztery części. Pokoje, hierarchiczne, zostały ustawione w czterech rogach szachownicy. Reprezentowali króla, słonia, konia i statek. W tym czasie przebieg gry zależał znacznie bardziej od przypadku niż od refleksji. Zwycięstwo nie zależy od śmierci króla, ale od liczby punktów uzyskanych przez graczy.

Przyjęty przez Persów przodek gry w szachy będzie ewoluował. Losowanie zostanie usunięte; struktura gry zawiera elementy zawsze obecne w tej, którą znamy dzisiaj: króla, wezyra, dwa konie, osiem pionków i inne, które przetrwały dzisiaj w innej formie: dwa słonie, stają się szalone i dwa czołgi stają się wieżami. Po jego mutacji, gra będzie kontynuowana w innych częściach świata. Oto jak arabski autor Massoudi mówi o szachach w 950 roku. Przez Arabów ta gra jest przekazywana w Hiszpanii, o czym świadczy Księga Igrzysk Alfonsa X Mądrego. Ze swej strony wiemy, że Karol Wielki miał szachownicę. W średniowieczu Ludus calcularum został nazwany po rzymskiej grze, która była uważana za szachy. Ten pochodziłby z gry wymyślonej przez bohatera wojny trojańskiej, Palamède. Podczas gry w szachy Tristan i Iseut zakochali się, a Lancelot odwiedził Genièvre pod pretekstem gry w szachy. Obecna w The Song of Roland ta gra nosi już swoją obecną nazwę.

Niepowodzenia zachowują wiele śladów ich lingwistycznych awatarów. Na początek ich imię, wywodzące się od perskiego szacha, co oznacza utratę szacha. We wstępnym wezyrze został zamieniony kawałek o nazwie ferzia lub fierge. Który został uznany przez Francuzów za dziewicę, który dał Maryję Pannę = Pani.

Słoń, afilski Indianin, oszalał, a żołnierz piechoty (stał się hiszpańskim) stał się pionkiem.

Dopiero w XVII wieku szachowe zasady zostały definitywnie skodyfikowane, z prostoliniowym marszem Królowej "po całym" i ukośnym pochodem Szalona. To ta gra, którą z pasją uprawiali Rousseau, Voltaire, Leibnitz, Napoleon i Lenin. Następnie, bliżej nas, Max Ernst i Man Ray. Nareszcie, świetny znawca i komentator wszystkich najważniejszych turniejów, Fernando Arrabal.

W 1475 r. Opublikowano w Brugii, William Caxton, The Game and Play of Chesse, aw 1477 r. W Londynie The Dictes And Saying the Philosophers. Pierwszym znanym autorem, który zajmował się współczesnymi szachami, był Hiszpan Ruy Lopez de Segura w 1561 roku.

Od XIII wieku ponad dwadzieścia tysięcy książek poświęconych jest szachom. Duża ich część znajduje się w kolekcji, w USA, w Bibliotece Publicznej w Cleveland przez Johna G. White'a. Pośród wszystkich tych prac, odniesienie miłośników szachów pozostaje książką wielkiego angielskiego mistrza w szachach, H.J.R. Murray, Historia szachów. To w XVIII wieku zaczęły się międzynarodowe turnieje, wielcy mistrzowie podróżujący po całym świecie, by uczestniczyć w turniejach. W Paryżu, Café Procope, renomowane spotkanie literackie, jest także miejscem, gdzie szachy Rousseau, Voltaire i najbardziej prestiżowych wielkich mistrzów, André Philidor. Ten ostatni jest również popularnym kompozytorem. W szachach oferuje sobie luksus zabawy z zasłoniętymi oczami! Ten wyczyn został przekroczony, w 1890 roku przez amerykańskiego H.N. Pillsbury. Obdarzony cudownym wspomnieniem, ten gracz udaje się prowadzić z zawiązanymi oczami, dwadzieścia dwie równoczesne gry.

Na początku XX wieku najbardziej znanym graczem był kubański geniusz José Raùl Capablanca. Zachował tytuł mistrza świata od 1921 do 1947 roku, tracąc tylko 35 gier na 700 turniejach, w których brał udział.

Szał na szachy znacznie wzrósł w ostatnich latach dzięki dostępowi do głównych mediów. Ta gra ma dziś prawdziwą fascynację publicznością. Bez wątpienia, ponieważ wymaga od swoich wyznawców wyjątkowych cech. Po skupieniu się na szachownicy mistrz musi, oczywiście, przeanalizować sytuację spektakli na jego oczach. Przede wszystkim musi zostać sporządzona abstrakcyjna reprezentacja, która spowodowałaby taki lub taki cios, który uważa.

Zuchwalstwo opracowanej strategii jest zasadniczym elementem. Jednak decydująca jest jego meteoryczna adaptacja do przeciwstawienia się przeciwnikowi. Wyrok wydany w 1779 r. Przez Benjamina Franklina jest nadal aktualny: gra w szachy może nauczyć się "znaczenia prognozy". ostrożność, ponieważ musisz oglądać grę partnera. Uwaga, aby nie działać pośpiesznie. i wreszcie, nawyk wiedzy, jak czekać na korzystne zmiany i wytrwać w poszukiwaniu rozwiązań ". W 1972 roku w Reykjaviku pojawia się na szachcie firmament gwiazdę o nazwisku Bobby Fisher. To imię pozostało w zbiorowej pamięci, poza kręgiem inicjowanych. Inne gwiazdy świecą dziś z jeszcze większą poświatą mediów. Tak jest w przypadku przeciwnego pojedynku w lutym 1996 r. W filadelfijskim USA. mistrz świata Garry Kasparow, na komputerze Deep Blue. Innymi słowy, ludzka inteligencja do sztucznej inteligencji maszyny. Aby zmierzyć wydajność mistrza Rosji, należy pamiętać, że program IBM zawierał dane przechowywane w archiwach głównych turniejów, które odbyły się na całym świecie. Co oznacza, że ​​wygrywał. Dosłownie miał pamięć lepszych strategii i taktyk, które wcześniej wymyślili ludzie. Oprócz zdolności do przeciwstawienia się mistrzowi nieprzewidywalne "podsumowanie" wspomnianych strategii i taktyk. Zwycięstwo Kasparowa nad cybernetycznym potworem "Głęboki błękit" to sztuczna inteligencja człowieka. Dowodzi to, że refleksja, pragmatyzm, intuicja nie są jeszcze pod jarzmem "Wielkiego Brata". Pozostaje, że takie turnieje, z planetą dla publiczności, muszą generować wiele powołań. Rzeczywiście, "szachy, jak muzyka i jak miłość, powiedział jeden z najlepszych pedagogów szachowych wszechczasów, niemiecki Siegbert Tarrasch, mają moc uszczęśliwiania ludzi".

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map