Gra z piłkami

Gra w bilard z wybuchowymi kulkami

Gra w bilard z wybuchowymi kulkami

Masz kilka sekund, aby umieścić wszystkie kulki w dziurach, zanim wybuchną.

Gra bilardowa z bombami 2

Gra w bilard i adres (bilard Blast Bar)

Chcesz zagrać w ulubioną grę do gry w domu, w swoim mieszkaniu, tylko w domu. To możliwe! Można to zrobić za pomocą dwóch gier, które doskonale symulują odkryty petanque, takich jak miękka kręgle lub nowy dom z piłką. Możesz także zdecydować się na absolutnie ciche gry dla najmłodszych. Czas wolny na petanque dzieje się również w domu.

Porównanie piłek mieszkalnych

Praktyczne porównanie do wyboru kulek w mieszkaniu. Ale poniżej wyjaśnienia, które pomogą ci jeszcze bardziej.

Miękka piłka rozgrywa się w mieszkaniu, z lekkimi kulkami i prawie bezgłośnie, bez ryzyka złamania, zaletą jest to, że ta gra jest odpowiednia dla dorosłych, ale także dla młodszych.

Miękkie piłki wykonane są ze skóry syntetycznej. Są one wypełnione nasionami prosa. Do wagi 190 gramów. Pomiędzy każdym prowadzeniem wskazane jest, aby kształtować piłkę rękoma, aby upewnić się, że nie odkształciło się podczas poprzedniego prowadzenia do punktu, w którym nie jest bardzo okrągłe. Ta obserwacja również dla Jacka.

Miękkie wideo z Petanque z Didier Choupay

Kup miękkie kulki jest możliwe?

Niestety, te miękkie piłki, marka soft petanque, nie są już dostępne na rynku. Ale nie rozczaruj się, dostępne są nowe gry tego typu. Kryty petanque z jeszcze bardziej realistycznym renderingiem, i cross boccia do grania bez rozbijania czegokolwiek i bez hałasu, nawet jeśli jesteś niezdarny.

Nowy apartament typu petanque

Nawet lepiej niż miękka petanque, kryty petanque!

Kule do gry w kule do domu lub mieszkania

Kulki mierzą średnicę jak prawdziwe kule petanque.

Kulki ważą 700 gramów, podobnie jak prawdziwe kulki do bule.

Zabawa tymi piłkami naprawdę daje poczucie prawdziwej gry w petanque, ale jesteś w domu w domu, grając w korytarzu z rodziną lub przyjaciółmi, dorosłym lub młodszym. Masa pozwala uwzględniać buntownicze doznania na poziomie rzucanych. Zwykli praktykujący będą mogli potwierdzić swój naturalny adres w tej grze.

Sklep z petanque FFPJP oferuje te piłki. Zobacz tutaj produkt w tym federalnym sklepie z SAOS Promo Pétanque. Możesz również szukać boulistenaute i ich sklepu.

Pétanque mieszkania dla dzieci

Możliwe są kulki z pianki, kulki z tkaniny wypełnione ziarnem, lżejsze, bardziej elastyczne, a zwłaszcza w 100% ciche dla sąsiadów poniżej.

Są to kulki z materiału wypełnione plastikowymi kuleczkami. z tkanina przeciwzmarszczkowa i zmywalna.

Gra Cross Boccia jest bardzo przyjemna, pozwalając młodym ludziom grać bez ryzyka złamania. A przede wszystkim nie robi hałasu.

Na parkiecie lub kafelkach, po uruchomieniu, przesuwa się po ziemi bez podskakiwania, co pozwala częściej trafiać w cel.

Francuski hiszpański słownik

Francuski słownik niemiecki

Hiszpański francuski słownik

Niemiecki słownik hiszpański

Hiszpański rozmówki

Niemiecki słownik francuski

Niemiecki słownik hiszpański

Niemiecki słownik rozmówek

Twoje pytania w języku francuskim

Twoje pytania w języku francuskim / angielskim

Słownik Historia Francji (2005)

Wielka Encyklopedia Larousse (1971-1976)

Gra rozgrywana za pomocą piłek.

Nie możemy mówić o grze w kule bez myślenia od razu o Prowansji, która sprawiła, że ​​jest to jego narodowy sport. Provençaux nie są wynalazcami tej gry, praktykowanymi na całym świecie.

Według niektórych tekstów, Grecy już żarliwie się temu poświęcają; nazywali to sferycyzmem, a lekarze tak znani jak Hipokrates (460-377 pne) zalecali praktykę tego ćwiczenia, którą uważali za najbardziej kompletną. "Jest to najmniej trudny ze wszystkich sportów", napisał grecki lekarz Oribase, "dlatego najbardziej przydatny dla tych, którzy potrzebują odpoczynku: najlepiej potrafi przywrócić utracone siły i doskonale nadaje się do starego człowieka co do dziecka. Następnie konieczne było wysłanie w miarę możliwości kul o zmiennej wadze i rozmiarze.

Podążając za Grekami, Rzymianie również praktykowali tę grę, co było bardzo proste i rozpraszało całą wściekłość w średniowieczu; We Francji król Karol V wydał w 1369 r. Rozkaz zabraniający jego ludu angażowania się w niego i zwracania się do komorników o zastąpienie go łucznictwem i kurzą. To nie przeszkodziło w rozwoju gry, a kilka stuleci później można było zobaczyć, jak wielcy Turenni sobie z tym radzą.

Na początku xx e., gra w kule zaczęła się organizować w federacjach i mieć bardzo precyzyjne zasady. Oprócz swoich członków, specjalistów, którzy rywalizują w konkursach, gra jest obecnie praktykowana wszędzie i jest jednym z ulubionych rozrywek wielu turystów.

Kulka Lyonnaise (lub piłki sportowe)

Kulka Lyonnaise polega na umieszczeniu maksymalnie kulki jak najbliżej małej kuli drewna używanej jako cel, którą nazywa się podnośnikiem. Ta forma kręgle jest obecnie najbardziej znana i powszechnie stosowana. W 1994 r. Francuska Federacja Sportowych buław liczyła około 125 000 członków.

Pole piłki Lyon

Gra odbywa się w zasadzie w miejscu zwanym struktura. Musi mieć 27,50 m długości i 2,5 do 4 m szerokości. Jest on podzielony na trzy główne strefy: w środku wolny obszar o długości 12,50 m, a na każdym końcu dwie inne przestrzenie o długości 7,50 m. Te dwie strefy (jedna z gier, druga, w której gracz może rzucić piłkę) są podzielone na sekcje w identyczny sposób: wewnątrz ramy, linia znajdująca się na 0,50 m krawędzi wyznacza neutralną część, w której kule i podnośnik są uważane za zagubione.

Drugi wiersz, położony 2 m od pierwszego, jest wywoływany linia celu ; wskazuje maksymalną odległość, przy której podnośnik może zostać uruchomiony.

Trzecia linia, lub smuga stóp, sporządzone w 5 m od poprzedniego (7,50 m od krawędzi ramy) ogranicza obszar, w których gracz może zmienić się wyczerpał się kulki.

Po rzuceniu podnośnika musi zatrzymać się pomiędzy linią bramki a linią stopy, czyli zawsze w odległości co najmniej 12,50 m od gracza.

Gracze zazwyczaj wybierają swoje piłki zgodnie z wielkością ich ręki i ich siłą. Wybór ten musi jednak odbywać się w pewnych granicach; średnica piłki waha się od 9 do 11 cm, a jej waga musi pozostać mniejsza niż 1,3 kg. Można stosować metalowe kulki (z wypełnieniem lub bez) lub kulki wykonane z tworzywa sztucznego. Kulki te muszą być dobrze wyważone, a uszczelnianie, polegające na dodawaniu niewielkiego ładunku na jednej z powierzchni kuli, jest zabronione.

Sam dźwig jest zawsze wykonany z drewna (zazwyczaj bukszpanu); nie należy prasować ani grawerować.

Możesz grać w kulki jeden na jednego, a każdy partner ma wtedy trzy lub cztery piłki. Mogą rywalizować także dwie drużyny. Kiedy każdy z nich ma dwóch graczy, nazywane są one dubletami; zespoły trzyosobowe to trojaczki; z czterema graczami są to quady. W takich przypadkach każdy członek drużyny ma dwie piłki.

Zasada gry w piłkę Lyonnaise

Zasada gry jest bardzo prosta. Do każdego zespołu należy wysłanie maksymalnie kulki bliżej podnośnika niż w drużynie przeciwnej. Każda umieszczona w ten sposób piłka jest warta 1 punkt, a gra rozgrywana jest na 11, 13, 15, 18 lub 21 punktów zgodnie z konwencją ustaloną z góry.

Na początku gry gracz w drużynie wyznaczonej przez zaklęcie do gry jako pierwszy rzuca piłką jak najbliżej podnośnika: to się nazywa punkt. Gracz z drugiej drużyny następnie próbuje uzyskać punkt, wysyłając jedną z jego piłek bliżej bramki. Ten sam zespół nadal rzuca kulkami, dopóki nie osiągnie lepszych wyników niż pierwsze. Jeśli jej się uda, zanim jej bańki zostaną wyczerpane, druga drużyna spróbuje odzyskać punkt, albo ponownie celując, albo strzelając, by ścigać jedną lub więcej kul przeciwnika. Kiedy wszystkie piłki zostały wskazane lub wystrzelone, sędzia liczy liczbę punktów: liczba ta odpowiada liczbie kulek tej samej drużyny umieszczonej bliżej podnośnika niż wszystkie drużyny przeciwnej.

Rozporządzenie dotyczące kul sportowych odnosi się do strzelania. Strzelec wyznacza obiekt (piłkę lub cel), który będzie strzelał: ogłasza to. Jego przeciwnicy narysowali łuk o promieniu 50 cm i 15 do 20 cm przed ogłoszonym przedmiotem. Wyciągają również linię 0,50 m przed wszystkimi obiektami nieobjętymi obozem położonymi w promieniu 0,50 m za reklamowanym obiektem.

Strzał jest regularny, gdy:

- piłka nie została zagwizdana przez sędziego (za błąd stopy, złe rozmieszczenie partnerów ...);

- punkt upadku znajduje się nie dalej niż 0,50 m od reklamowanego obiektu;

- nie więcej niż 0,50 m od pierwszego przedmiotu uderzenia;

- obiekt uderzony w pierwszej kolejności nie jest większy niż 0,50 m od reklamowanego obiektu.

Jeśli nie, piłka zostaje anulowana, a jej efekty: jako że zaznaczono położenie pozostałych piłek, te, które zostały nielegalnie przemieszczone, są umieszczane na swoim miejscu, chyba że przeciwnik znajdzie przewagę.

Konkursy sportowe (lokalne, regionalne, krajowe i międzynarodowe) podlegają bardzo surowym regulacjom, a arbitrzy są wyznaczeni dla każdej części.

W praktyce oficjalne zasady są przestrzegane tylko przez uczestników konkursu. Większość amatorów uprawia swój ulubiony sport nie na zamkniętym polu kręgielni, ale w najróżniejszych miejscach: małe drogi, place miast i wsi, łąki, plaże, ogrody ...

Wśród niezliczonych wariantów gry w bule najbardziej znana jest prawdopodobnie petanque, urodzona w La Ciotat około 1910 roku, i dla której francuska federacja gry petanque i prowansalskiej opublikowała specjalną regulację.

Jeśli zasada tej gry jest podobna do tej, którą nazywa się narodową, to jednak cechuje ją istotna szczególność, która wyraża również słowo "petanque": prowansalski PED-Tanco co oznacza stopy tanqués, ustalone (na ziemi). Ta gra wymaga, aby gracze nie poświęcali czasu na rzucanie piłek i pozostanie w kręgu od 35 do 50 cm. W rezultacie modyfikuje się wymiary gry i charakterystyki kulek. Ten ostatni, metal, ma średnicę od 7,05 do 8 cm i wagę w zakresie od 600 do 800 g. Cel (walec), wykonany wyłącznie z drewna, nie może być rzucony w odległości 6 m lub więcej niż 10 m. Ponadto jego średnica jest zawsze niewielka (2,5 do 3,5 cm).

Pétanque, który twierdzi, że ma mniej sportowe cechy niż piłka Lyon (łącznie z koordynacją siły i motoryczną), jest grą, którą wszyscy mogą uprawiać. Z drugiej strony, możliwość gry w dowolnym terenie, nawet bardzo trudnym, jest również czynnikiem sukcesu tej gry.

Utworzona w 1945 r. Francuska federacja gry w petankę i prowansalską gromadzi ponad 450 000 licencjobiorców (1994 r.). Mistrzostwa Francji odbywają się co roku, a ligi organizują turnieje regionalne, z których niektóre stały się bardzo popularne. Rozwój ten wykracza daleko poza Francję, a Międzynarodowa Federacja gry w petankę i prowansalską, która została uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w 1986 roku, obejmuje obecnie około trzydziestu krajów.

Inne formy gry w kręgle

Obok piłki do Lyonnaise i petanque istnieje wiele innych sposobów na kręgle. Czasami popadały w niełaskę, podobnie jak kula banków, które grały w rowach, których dno i krawędzie były zaciśnięte.

W innych przypadkach są one ograniczone do pewnych regionów, takich jak drewniana piłka, praktykowana na Zachodzie; boule de fort (Loire), w którą gra się w rowie z gliny z kulkami nieregularnie wydłużonymi (jeden z boków, wypukły, nazywany jest silnym); gra z gładkimi piłkami (francuskojęzyczna Szwajcaria), gdzie brzegi pola są zalesione i drewniane piłki; raffa (Włochy), który różni się od piłek sportowych tym, że gracz może strzelać "ronda". Jeśli chodzi o grę prowansalską (znaną potocznie długo), różni się od petanque głównie większą odległością (15 do 21 m) oddzielającą linię startu od celu i jest głównie praktykowana na południu Francji.

Starożytni Grecy i Rzymianie grali już w pobliże petanque, z okrągłymi kamieniami dla pierwszych ("sferoidami") lub drewnianymi piłkami oprawionymi w żelazo dla tego ostatniego. Grecy faworyzowali siłę, wysyłając piłki w miarę możliwości. Rzymianie preferowali adres. Są w pewnym sensie wynalazcami "celu" lub "waleta".

Wraz z najazdami barbarzyńców, gra w kule zasypia. lepiej się obudzić w średniowieczu. W tej chwili bowlers są nazywane "buleurs".

Gra jest tak udana, że ​​w XIV wieku Karol IV i Karol V zabraniają jej! Władcy wolą swoich poddanych, aby ćwiczyli bardziej przydatne ćwiczenia, takie jak łucznictwo.

Jednak na początku XVI wieku meloniki znajdują uznanie w oczach papieża Juliusza II.

Wraz z wojnami francusko-włoskimi gra w piłkę wraca do Francji. Sam Rabelais mówi:

"Nie ma reumatyzmu i innych podobnych złych rzeczy, którym nie można zapobiec dzięki tej grze: jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, od najwcześniejszego dzieciństwa do starości."

W 1629 r. Kolejny cios stopu: przed konkurencją piłek, producenci palm (przodek tenisa) spiskują i uzyskują zakaz gry w kule.

Wreszcie, zakaz zostanie zniesiony kilka lat później.

W 1792 r. W Marsylii odbyła się impreza z kulkami. 38 zabitych! To nie jest galéjade Marsylia, ani punkt wyzwanie!

W rzeczywistości gra była dyskutowana w klasztorze, w którym przechowywano beczki z proszkiem, a żołnierze używali kulek armatnich jako piłek do grania!

André-Marie Ampère, wybitny fizyk i matematyk, gra również, ale z normalnymi piłkami, to znaczy z kolcami. Pociera też z pewnością grę Prowansji, która jest praktykowana na południu. Zgodnie ze zwyczajem, gracze wykonują kilka kroków, aby uruchomić piłkę z rozmachem.

Dopiero w 1907 roku gra narodziła się bez impetu, prawdziwa petanque. Jego nazwa pochodzi od prowansalskiego "pèd tanco", czyli "wspólnych stóp". Gramy na krótszym gruncie, a gracz rzuca piłkę bez impetu, z koła narysowanego na ziemi.

Formuła powiodła się i już w 1908 r. Utworzono pierwszy oficjalny konkurs w La Ciotat, małym miasteczku na wschód od Marsylii. Kilka lat wcześniej, w 1904 r., Wilczyca nazwiskiem Felix Rofritsch stworzył swoje pierwsze ćwiekami w swojej pracowni przy rue des Fabres w centrum Marsylii. To był początek wielkiej przygody La Boule Bleue.

Ale istnieje wiele gier w kręgle, we Francji i za granicą. Z biegiem czasu istnieje kilka gier zręcznościowych uprawianych na całym świecie z piłkami w kamieniu, glinie lub drewnie lub z zastrzeżeniem zasad innych niż gry w petanque, takich jak gra lyonnais, boccia, zielony miski itp.

Zestaw piłek do gry w petanque z walizką

Zestaw trzech kulek do gry w petanque "Francuska jakość" na dłuższe życie!

Dostarczony z jackassiem i klasyczną torbą

Info : Przyszła zmiana produktu, zgodna z nowymi przepisami europejskimi

Dla relaksu, wypoczynku, z przyjaciółmi, w czasie wakacji, petanque to gra ceniona przez wszystkich. Odkryj jego zasady.

Zestaw 3 kulek do gry w petanque z chromowanej stali, francuska produkcja.

Hartowana stal i chrom

Rozmiar: Średnica 74

Gładkie lub paskowane (tylko 1 pasmo)

* Nie homologowane do zawodów.

Wskazówka: pozostań w tym samym wszechświecie, aby nie zwiększać kosztów wysyłki!

Ten produkt jest dystrybuowany przez naszego partnera La Boule Bleue, który oferuje również kompletny asortyment dla konkurencja.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

65 − = 63

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map