Gry w piłkę

Serwer napotkał błąd wewnętrzny lub błędną konfigurację i nie był w stanie ukończyć żądania.

Skontaktuj się z administratorem serwera pod adresem [email protected], aby poinformować ich o tym czasie, a także o działaniach wykonanych tuż przed tym błędem.

Więcej informacji o tym błędzie może być dostępnych w dzienniku błędów serwera.

Piłka jest bardzo prosta. Mały czy duży, to dokładnie to samo: się toczy. Ale środowisko, w którym znajduje się ta piłka, może zmienić wszystko i sprawić, że twoja misja będzie bardzo skomplikowana lub bardzo zabawna. Wybór zależy od Ciebie. więcej o naszych 101 Ball Games

Na kręgielni gotowy przewrócić wszystkie szpilki w szalonej automat do gier lub na ruchomej tacy wypełnionej małych przeszkód i dziur, będziesz musiał użyć piłki z umiejętności i koncentracji, aby wygrać. będzie można odzyskać, jak również kilka ciekawych zagadek i bardzo oryginalnych gier przygodowych, ponieważ będziesz przeciągając cię w kropli lub kulki do ukończenia różnych misjach. A wszystko to z gwarancją, że nigdy nie dostaniesz zawrotów głowy! «Zredukuj

Na tej stronie witryny Informacje o grze, odkryć 101 najlepsze bezpłatne gry w piłkę i nowe gry w piłkę na rok 2018. Te mecze piłki mają średnią ocenę 18/20 nagrodzony przez 33213 graczy.

gra w kręgle jest grą zbliżania się do drewnianych lub metalowych piłek jak najbliżej danego celu, zwykle małej piłki rzuconej kilka metrów od graczy.

Gry w kręgle różnią się od gier w kręgle, które są obecnie szeroko rozpowszechnione w międzynarodowej grze w kręgle.

Wśród gier w kręgle najczęstszą formą na świecie jest petanque, pochodzenia prowansalskiego. Ale są też inne gry w kręgle, które są praktykowane głównie w Europie, szczególnie we Francji.

Gry piłkarskie na świecie

 • Kulka Lyonnaise (lub piłki sportowe) pojawiła się od XVIII wieku.
 • Bretońska piłka, podobna do kuli Lyonnaise.
 • Gra prowansalska, adaptacja kuli Lyonnaise i przodka petanque.
 • Petanque to najpopularniejsza gra w kręgle we Francji.
 • Piłka Fortu, ćwiczona głównie w Anjou.
 • Piaskownica z Angevin, grana tylko pomiędzy Angers i Cholet.
 • Piłka Nantes, grana w Nantes [1].
 • Burmistrz, praktykowany na północy Francji
 • Belgia: drewniana piłka w regionie Chimay-Couvin
 • Anglia (a we Wspólnocie: kręgle do trawy (Bowling)
 • Włochy: Bocce
 • Hiszpania: baskijska piłka
 1. ↑ Por. Strona internetowa Federacji Amicale de la Boule nantaise: [1]

Fundacja Wikimedia. 2010.

Zobacz inne słowniki:

GRA - jest to indywidualny lub zbiorowy, gra jest działalnością, która wydaje się uciec, niemal z definicji normy życia społecznego, jak powszechnie rozumiane, ponieważ gra jest właśnie być poza ograniczeniami ... ... Uniwersalna encyklopedia

Prowansalska gra - The prowansalskim gra (w prowansalski „Jo boulo”), znany również jako „trzy Nie” lub „długi” to gra w kręgle, w których strony są utrzymywane ruchomo na piętnaście do dwudziestu pola metrów, ... ... francuskiej Wikipedii

Prowansalska gra - Gra prowansalski prowansalski gra (w prowansalski „Jo boulo”), znany również jako „trzy Nie” lub „długi” to gra w kręgle, w których strony są utrzymywane ruchomo na polu piętnastu do ... ... francuskiej Wikipedii

kwiz - gra [ʒø] n. m. • XII; 1080; Łac. jocus „żarty, żarty” I ♦ 1 ♦ aktywność fizyczna lub psychiczna, to czysto nieodpłatnych nw świadomości książki tam osoby, do celów innych niż przyjemności, jakie oferuje. ⇒ zabawa, ... ... uniwersalna encyklopedia

Gra w piłkę - Ta strona o homonimii zawiera listę różnych tematów i artykułów o tej samej nazwie. Wyrażeniowa gra w piłkę obejmuje różne znaczenia. Podczas gdy angielski odpowiednik gry w piłkę oznacza pellle wszystkie gry w piłkę lub balon ... Francuska Wikipedia

Kulki Lyonnaise - Turniej Piłki sportowe Pięćdziesiątnica, Place Bellecour w Lyonie w 2008 Sport Balls (zwany również Lyonnaise piłki lub piłek Gra, Gra Narodowy, Lyon, Lyon gra, przemianowany w 1981 Sport Balls) to sport z zespołu, który składa się z ... ... Francuska Wikipedia

Prowansalska gra - The prowansalskim gra (w prowansalski „Jo boulo”), znany również jako „trzy Nie” lub „długi” to gra w kręgle, w których strony są utrzymywane ruchomo na piętnaście do dwudziestu pola metrów, ... ... francuskiej Wikipedii

Gra Puck - Shuffleboard Istnieje wiele form shuffleboard zwykle między 2 drużyn po 2 graczy, którzy muszą rzucać krążki (dyski wklęsłe), tak, aby umieścić je jak najbliżej do innego mniejszego Puck (master lub ... ... francuska Wikipedia

Shuffleboard - Shuffleboard Istnieje wiele form shuffleboard zwykle między 2 drużyn po 2 graczy, którzy muszą rzucać krążki (dyski wklęsłe), tak, aby umieścić je jak najbliżej do innego mniejszego Puck (master lub ... ... francuska Wikipedia

Starożytni Grecy i Rzymianie grali już w pobliże petanque, z okrągłymi kamieniami dla pierwszych ("sferoidami") lub drewnianymi piłkami oprawionymi w żelazo dla tego ostatniego. Grecy faworyzowali siłę, wysyłając piłki w miarę możliwości. Rzymianie preferowali adres. Są w pewnym sensie wynalazcami "celu" lub "waleta".

Wraz z najazdami barbarzyńców, gra w kule zasypia. lepiej się obudzić w średniowieczu. W tej chwili bowlers są nazywane "buleurs".

Gra jest tak udana, że ​​w XIV wieku Karol IV i Karol V zabraniają jej! Władcy wolą swoich poddanych, aby ćwiczyli bardziej przydatne ćwiczenia, takie jak łucznictwo.

Jednak na początku XVI wieku meloniki znajdują uznanie w oczach papieża Juliusza II.

Wraz z wojnami francusko-włoskimi gra w piłkę wraca do Francji. Sam Rabelais mówi:

"Nie ma reumatyzmu i innych podobnych złych rzeczy, którym nie można zapobiec dzięki tej grze: jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, od najwcześniejszego dzieciństwa do starości."

W 1629 r. Kolejny cios stopu: przed konkurencją piłek, producenci palm (przodek tenisa) spiskują i uzyskują zakaz gry w kule.

Wreszcie, zakaz zostanie zniesiony kilka lat później.

W 1792 r. W Marsylii odbyła się impreza z kulkami. 38 zabitych! To nie jest galéjade Marsylia, ani punkt wyzwanie!

W rzeczywistości gra była dyskutowana w klasztorze, w którym przechowywano beczki z proszkiem, a żołnierze używali kulek armatnich jako piłek do grania!

André-Marie Ampère, wybitny fizyk i matematyk, gra również, ale z normalnymi piłkami, to znaczy z kolcami. Pociera też z pewnością grę Prowansji, która jest praktykowana na południu. Zgodnie ze zwyczajem, gracze wykonują kilka kroków, aby uruchomić piłkę z rozmachem.

Dopiero w 1907 roku gra narodziła się bez impetu, prawdziwa petanque. Jego nazwa pochodzi od prowansalskiego "pèd tanco", czyli "wspólnych stóp". Gramy na krótszym gruncie, a gracz rzuca piłkę bez impetu, z koła narysowanego na ziemi.

Formuła powiodła się i już w 1908 r. Utworzono pierwszy oficjalny konkurs w La Ciotat, małym miasteczku na wschód od Marsylii. Kilka lat wcześniej, w 1904 r., Wilczyca nazwiskiem Felix Rofritsch stworzył swoje pierwsze ćwiekami w swojej pracowni przy rue des Fabres w centrum Marsylii. To był początek wielkiej przygody La Boule Bleue.

Ale istnieje wiele gier w kręgle, we Francji i za granicą. Z biegiem czasu istnieje kilka gier zręcznościowych uprawianych na całym świecie z piłkami w kamieniu, glinie lub drewnie lub z zastrzeżeniem zasad innych niż gry w petanque, takich jak gra lyonnais, boccia, zielony miski itp.

Pochodzenie i charakterystyka gry w kręgle

Celem gry w kule jest umieszczenie jej kulki jak najbliżej małej kuli z przeznaczeniem do serwowania drewna (zwanej także jack, master lub small).

Przypuszczalnie sprowadzony we Francji przez Rzymian, gra w kule ma jeszcze starsze początki, sięgając do starożytnej Grecji i Egiptu.

Na początku kule były w kamieniu lub glinie, a następnie w drewnie; dziś są najczęściej w metalu (petanque, piłki sportowe, gra prowansalska) lub w żywicy syntetycznej (bretońska kula).

Wśród gier w kręgle, pГ © tanque jest najbardziej znany i najbardziej rozpowszechniony. Petanque pochodzi od "В" prowansalska gra  »» grał tradycyjnie na południu Francji.

Sportowe piłki (lub piłka Lyonnaise) i Bretońska piłka są dwie inne formy gry w kule regionalnie bardzo rozpowszechnione.

Inne są bardziej lokalne, na przykład:

 • piłka Nantes,
 • piłka Fortu, ćwiczona w Anjou,
 • drewniana piłka, grana w Vendée, w niektórych regionach północnej Francji (Ardennes, Thièe Rache) oraz w Belgii.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

15 + = 23

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map