Jak leczyć uzależnienie

Uzależnienie od Internetu 3. Jak traktować siebie?

Uzależnienie od Internetu, które powoduje izolację i wycofanie społeczne, niekoniecznie jest uważane za chorobę w zdrowym tego słowa znaczeniu, mimo że jest leczone. We Francji uzdrowienie zaczyna się od dialogu z psychologami lub uzależnionymi.

W Stanach Zjednoczonych i Chinach uzależnienie od Internetu jest traktowane w prawdziwych centrach detoksykacji: leczeniu poznawczemu i behawioralnemu może towarzyszyć recepta na leki przeciwdepresyjne.

Zebrane informacje podlegają przetwarzaniu komputerowemu, abyśmy mogli zarządzać Twoim kontem.

Uzależnienie od tytoniu, alkoholu, marihuany. które rozwiązania powinny być faworyzowane, aby uwolnić się od nałogu? Profesor psychiatrii i uzależnień, Michel Lejoyeux, odpowiedział na twoje pytania.

"Jak definiujesz uzależnienie? Na przykład, czy istnieje uzależnienie od pracy? " Camille, 21 lat

Odpowiedź Lejoyeux: "Pierwszym kryterium jest utrata kontroli; kiedy zacząłem, nie mogę przestać. Drugi to ustalenie konsumpcji: jeśli nie mam swojej dawki, zaginęłam. Trzeci to uszkodzenia psychiczne, relacyjne lub medyczne spowodowane konsumpcją. Te trzy kryteria mogą mieć zastosowanie do pracy. Pracoholicy nie mogą już przestać. Pracują sami i źle, nie produkują, lecz troszczą się o umysł. "

Odpowiedź Lejoyeux: "Fizjologicznie nikotyna jest najpotężniejszym dostępnym lekiem. Jeśli zaczniesz regularnie palić przez tydzień, staniesz się fizycznie zależny. Potem nie będziesz mógł przestać bez pomocy. Im jest starszy, tym trudniejszy. Na początek spędzisz dzień bez palenia. Bez wezwania do woli stylu "Jutro się zatrzymam". To najlepszy sposób, aby poczuć się winnym i sprawić, że poczekasz na wielką noc. Będziemy używać małych strategii, drobnych modyfikacji i korzystać z pomocy lekarskich. Wtedy łatwiej będzie zatrzymać substytuty nikotyny niż papierosa. "

Odpowiedź Lejoyeux: "Możemy zacząć od podania informacji bez poczucia winy nastolatek. Chodzi o informowanie bez groźby, a zwłaszcza utrzymywanie z nim kontaktu. Nasze przesłanie dla dorosłych musi być jasne: marihuana nie jest dobra dla twojego zdrowia. Możemy również podkreślić kwestię zależności. Nastolatek potrzebuje buntu, wolności, tożsamości. Pokażmy mu, że te substancje sprawią, że stracą. Konieczne jest wprowadzenie zakazu, ale pozostając pouczającym, życzliwym i uśmiechniętym. I działa. Kiedy rodzic jest w stanie powiedzieć coś bez krzyku, ma wpływ na nastolatków. I nie zapominajmy o trzeciej stronie, która jest lekarzem ogólnym. Jest głównym graczem w zapobieganiu. "

"Jestem członkiem stowarzyszenia Alkohol. Czy baklofen jest cudownym lekiem? " Isabelle, 53 lata

Odpowiedź Lejoyeux: "Szanuję ludzi, którzy próbują baklofenu, ponieważ walczą z uzależnieniem od alkoholu. Ale musisz wyciągnąć naukę ze sprawy Mediatora. Zanim lekarz przepisze lek, musi upewnić się, że jest bezpieczny w oparciu o kontrolowane próby. Brakuje nam jednak argumentów farmakologicznych. Nigdy nie będzie magicznej pigułki do rzucenia palenia lub picia. Ale można sobie wyobrazić związek między pracą psychologiczną a pomocą narkotykową. Dziś prawdziwy postęp pochodzi z psychoterapii zmian. Wybór już nie istnieje: dziesięć lat analizy, jeśli nic. Można podjąć krótkie interwencje w celu zainicjowania zmian. "

"Mam wrażenie, że kobiety używają alkoholu jako antydepresanta. Co myślisz? " Isabelle, 53 lata

Odpowiedź Lejoyeux: "Niektóre kobiety, więcej niż mężczyźni, wieczorem wykorzystają alkohol sam w domu, aby zapomnieć o swoim niepokoju. Ale żaden lek przeciwdepresyjny, żadna terapia depresji nie działa tak długo, jak długo pijesz. Niektórzy z moich pacjentów chcą zrozumieć, dlaczego piją, zanim się zatrzymają. W rzeczywistości jest odwrotnie. Najpierw zatrzymamy się, a po chwili pojawią się wyjaśnienia. Podano strategie zmian, a te doświadczenia otworzą nowe sposoby rozumienia. "

"Czy terapie pomagają mi zwalczać kompulsywne pragnienie jedzenia? " Camille, 21 lat

Odpowiedź Pr Lejoyeux: "Podejście do twoich zachowań, twoich przekonań i ćwiczeń relaksacyjnych może ci pomóc. Aby leczyć hiperfagię, proponuję również terapie utrwalające w danym momencie. Na przykład: weź trochę słodkiego jedzenia i skup się na tym uczuciu. Te małe ćwiczenia mogą zacząć poruszać rzeczy i pomagają odzyskać wiarę w siebie. "

Odpowiedź profesora Lejoyeux: "Jeśli z boku, twój syn ma przyjazne życie zadowalające dla niego, jeśli nie ma zmartwień w szkole, jeśli ma się dobrze w swoim ciele, niech jego pasja ! Nie możemy medykalizować wszystkich przyjemności. Jeśli, przeciwnie, jest to nastolatek, który staje się otyły, który izoluje się, który jest w spadku wyników akademickich, to musimy zadać sobie pytanie, czy nie ma odwrotu jego życiowej energii na zysk gry »

Aby przeczytać: Zmiana. lepiej, Profesor Michel Lejoyeux, wyd. Plon.

Nomophobia: jak wyleczyć to uzależnienie od nowych technologii?

Jean-Michel Rolland definiuje NOMOPHOBIA jak a forma uzależnienia dotycząca "wszystkich osób, które sprawiają wrażenie nadużywania użycia" nowych technologii, to znaczy, którzy korzystają z narzędzi technologicznych (komputer, tablet, smartfon, sieci społecznościowe) w nadmiarze. Termin "nomofobia" pozostaje mało znany, ale może być równoważny z cyber-zależnością. Ta wyraźna atrakcja dla technologii działa bezpośrednio na nasze codzienne życie, ponieważ stale rozwija naszą dostępność i nasze potrzeby interaktywności. Jak zauważa Jean-Michel Rolland, "dzięki technologii nie wiemy już, jak być nieobecnym".

Objawy nomofobii

Jeśli po przeczytaniu tych linii zaczniesz zadawać sobie pytania na temat swojego uzależnienia od technologii, jest kilka znaków, które mogą cię postawić na miejscu. Całe noce spędzane w Internecie może być jednym z pierwszych znaków reklamodawcy. jeśli nie można wyłączyć telefonu ani wyjść z ekranu, tak jakby te narzędzia stały się przedłużeniem ciebie, jak "protetyka" ... Jeśli udaje ci się żonglować między telewizorem, komputerem i smartfonem, wszystko to w tym samym czasie ... Jeśli znajdziesz to przez jakiś czas, Twoja zdolność przewidywania znacznie się zmniejszyła... więc prawdopodobnie jesteś nomofobem.

Wpływ nomofobii w świecie biznesu

Jeśli pojawienie się i trywializowanie narzędzi technologicznych ułatwi pracę zdalną i pozwoli kontaktować się z innymi, to jednocześnie generuje duże zmiany w świecie zawodowym.

Te technologiczne ewolucje sprzyjają nieograniczonej komunikacji, zarówno w wymiarze osobistym, jak i zawodowym, co utrudnia rozdzielenie życia zawodowego i osobistego. Jak wspomina Jean-Michel Rolland, ramka jest zakłócana co 3 minuty przez e-mail w biurze.

Kwestia opanowania narzędzi technologicznych staje się głównym problemem firmy. W istocie nie jest to takie samo dla wszystkich, konieczne staje się wcześniejsze podjęcie tematu, zwłaszcza w trakcie procesu rekrutacji. Firmy grupują się w sieci w celu rozwiązania tego nowego problemu zarządzania.

Kolejna konsekwencja: masowe korzystanie z wiadomości powoduje powstawanie gier wewnętrznych. Messaging unika konfrontacji i jej wykorzystanie do celów strategicznych staje się powszechne. Jean-Michel Rolland podaje nam przykład: "Niektóre firmy zakazują poczty w piątek wieczorem, aby uniknąć sytuacji, w których pracownicy mogliby przez to wymagać dodatkowej pracy. " Wpływ jest głównie socjologiczny "Na odległość jesteśmy daleko od więzi społecznej, kontrola może przejąć kontrolę. Albo gorzej: zapomina, że ​​"za narzędziem jest człowiek. "

Co poradzić sobie z uzależnieniem?

Jak wskazuje Jean-Michel Rolland: "jeśli istnieje popyt, to dlatego, że już wiemy, że istnieje nadużycie". i Świadomość jest podstawowym elementem detoksykacji na zasadzie dobrowolności. Jean-Michel Rolland zaleca przede wszystkim "przeprowadzenie audytu samego siebie i jego wykorzystania". Potrzeba czasu, aby przeanalizować jego związek z wykorzystaniem nowych technologii, aby uzyskać konkretną wizję ich wykorzystania. Po tym, ważne jest, aby odróżnić, jakie elementy są uważane za niepokojące w jego użyciu, aby móc ustawić "alarmy", które będą pamiętać nadmiar. Możliwe jestzainstaluj licznik na swoim komputerze, aby sprawdzić, ile czasu spędzamy w Internecie, jako ograniczenie dostępu do Internetu przez system, który odcina połączenie po ustalonym czasie.

Zdecydowanie zaleca się także dbanie o swoją technologiczną zależność poprzez ćwiczenie innych czynności. Ale wyzwanie dla narzędzi technologicznych należy do Ciebie. Rzeczywiście, możesz zadać sobie pytanie, czy uzależnienie ma naprawdę negatywny wpływ na twoje życie zawodowe lub osobiste.

Dwudziesty pierwszy wiek zrodził tak wiele innowacji technologicznych, że dziś trudno jest sobie wyobrazić, jak to się dzieje, ponieważ zrewolucjonizowali oni nasze życie. Ale te narzędzia, które zakłóciły naszą komunikację, również domyślnie narzucają nam bycie zawsze obecnym i połączonym oraz prowadzą w rzeczywistości zależność opartą na "fantazji, by nie zerwać połączenia". Bez względu na to, czy ktoś zdecyduje się obejść bez nowych technologii, czy też wykorzystać je do zarządzania, aby nie zostać przytłoczonym, pozostaje ważne pytanie: Czy wciąż mamy prawo być nieobecni? "

`` Phubbing``: Czy smartfon zabija twoją parę?

ANTYSOCJALNE - Spędzasz czas na smartfonie, aby zignorować małżonka, który nie lubi się z tobą komunikować? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", jesteś assem "phubbingu", czyli aktem zapychania tych, którzy chcą się z tobą komunikować. Czy wszyscy jesteśmy potencjalnymi phubbers i dlatego jesteśmy szaleni? Poprosiliśmy Samuela Docka, psychologa klinicznego.

Czy sprawdzasz smartfon, gdy rozmawiasz? Czy monitorujesz powiadomienia lub inne powiadomienia w sieci społecznościowej, gdy jesteś w supermarkecie lub restauracji? Przekręcasz, gdy twój laptop jest "słaba bateria"? Jeśli odpowiesz na wszystkie trzy pytania twierdząco, nie ma wątpliwości, że praktykujesz sztukę phubbingu, która tłumaczona jest na francuski jako "télésnober" i składa się z "telefonu" i "telefonu". snubbing ("snobizm"). I, oczywiście, "phubbez" za dużo. Na ryzyko przejścia na wzór nieuprzejmości.

"Pulsowanie" powstało wraz z pojawieniem się smartfona. Termin ten odzwierciedla fakt, że wolimy komunikować się przez sieci, niż komunikować się z ludźmi wokół nas. Co mówi o nas?

Wynalezienie słowa już pokazuje semantyczne rozpoznanie zachowania coraz bardziej powtarzanego, coraz częstszego, coraz łatwiejszego do zidentyfikowania. A to zachowanie coraz bardziej niepokojące. Mówi nam, jak trudno jest oderwać się od obrazu, a zwłaszcza nawiązać kontakt z drugim, innym, który ma głos, spojrzenie, ciało, konkretną sylwetkę. Prawdziwa inność, która nie jest tylko wirtualnym alter ego. Kiedy jesteś na smartfonie, jesteś w domu i poza domem, w tym samym czasie ze sobą i bez drugiego, zarówno siebie jak i wyidealizowanej wizji siebie.

Czy niewłaściwe użycie smartfona może być uznane za patologię?

Termin "patologia" może wydawać się silny. Jednak uzależnienie to może stać się problematyczne, gdy dana osoba ma kłopoty z obejściem bez telefonu komórkowego, kiedy go używa i gubi się w tak zwanej "wilfing", przewijając strony internetowe lub przepływ wiadomości w sieci społecznościowej bez możliwości zatrzymania się, bez możliwości poznania tego, czego szuka, zagubienia, jak w stanie oniroidalnym, w stanie hipnotycznym, w którym dana osoba zawiesza ducha.

Czy powinieneś się martwić, gdy twój małżonek "puszcza"?

Smartfon oferuje inną przestrzeń istnienia. Jeśli jest to wyrażone ze szkodą dla pary, należy zadać sobie pytanie drugiej, zapytać go, dlaczego potrzebuje tej innej przestrzeni. Nadużycia w smartfonie podważają intymność pary, kwestionując fakt, że każdy ma określoną przestrzeń istnienia. Ponieważ, oczywiście, osoba znajdująca się przed jego smartfonem jest objęta, ponieważ skupia całą swoją uwagę.

Konkretnie, jakie są konsekwencje tej praktyki dla pary?

Część naszej tożsamości jest okradziona przez telefon, ponieważ dajemy jej część naszej psychicznej energii. W rzeczywistości mamy do czynienia ze spadkiem tej wydajności poznawczej. Coraz trudniej jest czytać, koncentrować się, uważać na innych, rozwijać pomysły. Możemy żyć jako narcystyczny atak, ponieważ widzimy spadek wydajności. Wewnątrz pary jest to również spadek energii libidinalnej. Brak samozatrudnienia, który może wynikać z przeinwestowania smartfona. Myślę, że staje się to przeszkodą, gdy nie możemy się ze sobą skontaktować, kiedy nie możemy oderwać wzroku, nie możemy "kochać pracować", aby wznowić wyrażenie Freuda.

Jak wyleczyć ten nałóg?

Dziś nie można już cofać się. Rzeczywiście istnieją postępy technologiczne i musimy odnieść sukces, przyjmując pozytywny wymiar. Jednak nie, nie jesteśmy pasywni. Nie jesteśmy ofiarami tego społeczeństwa opartego na hiperkonsumpcji. Możliwe jest reagowanie, aby odzyskać przestrzeń technologiczną. Musisz być introspekcyjny, zastanawiasz się, w jaki sposób korzystamy z tych technologii, a więc i smartfona. Kiedy widzimy, jak jego małżonek nadużywa smartfona, musimy o tym porozmawiać, poprosić go, aby ograniczyć jego konsumpcję, jeśli to możliwe, mówiąc mu, że byłoby strasznie wizualizować nas jako zbiorniki ustnego społeczeństwa, odżywcze, jak pisklęta w gniazdo, które chce jeść. Smartfon może być postrzegany jako biblioteka. Chodzi o zabranie potrzebnych książek w czasie, kiedy ich potrzebujemy. Ale ważne jest, aby nie być w tym stałym przepływie. Aby to zrobić, musimy być niezwykle czujni, jeśli chodzi o czas, jaki im dajemy i jakość, którą mu pożyczamy. Kiedy nie wiemy, dlaczego jesteśmy na Facebooku lub szukamy stron internetowych, być może nadszedł czas, aby powiedzieć "stop", powiedzieć, że czas zwolnić i wykonać działanie zewnętrzny do smartfonu, zewnętrzny dla technologii, zewnętrzny względem obiektu.

Jak leczyć uzależnienie od zakupów

Wiele osób lubi robić zakupy, zmieniać czas garderoby, być w modzie lub kupować akcesoria lub mebel, aby wprowadzić inny akcent do domu. Ale gdy staje się przyjemność z kupowania obsesja co wpływa na nasze codzienne życie, a kiedy kontrola staje się niezwykle trudna, wtedy możemy mówić o uzależnieniu od zakupów. Chociaż często wymaga profesjonalnej pomocy, kontrolować uzależnienie od zakupów jest możliwe, na AllComment.com, damy ci kilka wskazówek, aby się tam dostać.

Uzależnienie od zakupów wykracza daleko poza samą przyjemność z zakupu. Jak każde inne uzależnienie, staje się kompulsywnym zachowaniem trudnym do kontrolowania, co wpływa na codzienne życie tych, którzy cierpią z tego powodu.

Pragnienie, aby coś kupić każdego dnia, niepokój; wydatki i nadmierne zadłużenie, i przejęcia, które nie zawsze są płatne, są częścią rutyny tych, którzy cierpią na tę chorobę.

Jak zawsze pierwszym krokiem do przezwyciężenia uzależnienia od zakupów jest rozpoznanie problemu. Stamtąd można pracować.

Jeśli jesteś uzależniony od kupowania ubrań, możesz zacząć od opróżnienia swojej szafy, pozwoli ci zobaczyć wszystkie rzeczy, które kupiłeś i nie nosić. Jednocześnie pozwoli ci znaleźć ubrania, których nigdy wcześniej nie nosiłeś, co pomoże ci uspokoić chęć zakupu.

Możesz zrobić to samo ze wszystkimi zakupionymi przedmiotami: wyposażenie domu, wystrój domu i tak dalej.

Naucz się być uczciwym wobec siebie, aby kontrolować swoje uzależnienie od zakupów. To nie to samo Czuję, że tego potrzebuję. Kupowanie czegoś, czego potrzebujesz, nie jest złe, ale zawsze kompulsywnie kupując rzeczy, których potrzebujesz, nie jest zdrowe i stanowi problem.

Nie jest łatwo przyznać, że to, co widzimy w oknie i które tak bardzo nam się podobało, nie jest dla nas czymś koniecznym, ale ważne jest, aby nauczyć się odróżniać różnicę w celu kontrolowania i przezwyciężyć uzależnienie.

Zminimalizuj ryzyko popadnięcia w pokuszenie, unikaj wychodzenia z domu karty kredytowe i książeczkę czekową, i trzymaj tylko na swoim koncie pieniądze, których potrzebujesz, ani więcej. W ten sposób będziesz ekonomicznie ograniczony, co pozwoli ci także ograniczyć się psychicznie.

Jeśli to konieczne, poszukaj pomocy od zaufanej strony trzeciej, aby pomóc Ci zarządzać pieniędzmi na koncie, dzięki czemu nigdy nie będziesz mieć zbyt dużo pieniędzy, które pomogą Ci kontrolować uzależnienie od pieniędzy. zakupy.

ataki lękowe; są bardzo powszechne, jeśli chodzi o kontrolowanie i przezwyciężanie uzależnienia, dlatego lepiej jest użyć domowych środków zaradczych, aby go pokonać. Zredukujesz swoją nerwowość i masz jasne pomysły

Trzymaj się z dala; umieszcza to zwiększyć swoje pragnienie zakupu : centra handlowe, miejsca z wieloma sklepami, supermarketami itp. Jeśli chcesz tam pojechać, zrób to z kimś, kto sprawia, że ​​czujesz się komfortowo i kto może ci pomóc myśleć, jeśli masz rozpaczliwe pragnienie. kupowanie.

Jeśli twój problem ogranicza się do kupowania ubrań, zoptymalizuj swój styl w pełni czuć, że to, co masz, już zniknęło; wystarczy. Zajrzyj do swojej szafy i stwórz fajne zestawy, które pomogą Ci poprawić poczucie własnej wartości i poczuć się dobrze z tym, co masz.

Możesz także zabrać ubrania, które już nie nosisz i zrobić ze swoimi przyjaciółmi, małym rynkiem, na którym wymienisz swoje ubrania, pomoże ci to złagodzić niepokój; i zdobywać nowe rzeczy.

W domu możesz ponownie ozdobić wszystko, co kupiłeś i dokonać dużej zmiany, dzięki czemu poczujesz się dobrze i zajęte.

Uzależnienia często stają się naszym jedynym hobby. Ponieważ chcemy je kontrolować, jednym z najlepszych sposobów jest znajdź nowe zajęcia którzy zajmują twój czas i nie obejmują zakupu. Ćwicz, uprawiaj sport, rozpocznij trening, naucz się nowego języka, są świetnymi pomysłami na zajęcie swojego czasu, zredukowanie niepokoju; i uwolnij swój umysł od chęci zakupu.

Jeśli uważasz, że te wskazówki są niewystarczające lub jeśli twoje uzależnienie od zakupów doprowadziło do ograniczenia twoich finansów, co również ma duży wpływ na twoje relacje osobiste, lepiej skonsultować się ze specjalistą, aby otrzymać profesjonalna uwaga psychologiczna przezwyciężyć uzależnienie i prowadzić pełne i szczęśliwe życie.

Ten artykuł ma charakter czysto informacyjny, podczas gdy UZUPEŁNIENIE nie ma zdolności do przepisywania leczenia ani do przeprowadzania diagnostyki. Zapraszamy do lekarza, jeśli masz geny lub niepokój.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do Jak leczyć uzależnienie od zakupów, Polecamy naszą kategorię Zdrowie i psychologia.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

94 − 87 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map