Oprogramowanie kolejowe

WKRÓTCE

poszukiwanie według nazwiska autora lub artysty

Bez fazy nauki!

Jest tak łatwy w użyciu!

CO TO JEST OPROGRAMOWANIE PŁASKIE?

Flat-Plan to najbardziej efektywne internetowe oprogramowanie kolejowe. Zaprojektowany do publikacji, a dokładniej do czasopism, jest również idealny do małych książek i artykułów o mniej niż 1000 stron. Możesz utworzyć arkusz, który bezpośrednio wyświetli twoją grafikę (artykuły, ogłoszenia, tytuły, numery stron itp.). Jeśli chcesz natychmiast odświeżyć strony lub masz dość formatów plików, które nie działają, zapomnij o wszystkim! Flat-Plan stworzy twoją kolej w twoim miejscu i wykona całą pracę na twoim miejscu!

  • Flat-Plan usuwa kłopoty kolei i sprawił, że praca stała się przyjemnym zadaniem. Ponadto wsparcie zespołu jest doskonałe, wracając do mnie szybko na wszystkie moje pytania.

Henry, Daily Mail Ski and Snowboard Magazine, Wielka Brytania

Mary, Washington Life, USA

Dave, Hugecmedia, Australia

Przenumerowywanie stron Bez względu na to, ile stron usuniesz, nigdy nie zgubisz się w kolejce. Flat-Plan zmienia numer strony w mgnieniu oka.

Przeładuj strony ze zdjęciami Dołącz swoje układy, aby wyświetlić podgląd czasopisma w 2D. Możesz łatwo edytować przepływ swoich stron, co jest bardzo wygodne dla grafików

Reorganizacja w kilka sekund Bez względu na to, kiedy i ile stron włączysz do linii kolejowej, kolejność stron i numeracja są dokładnie sprawdzane ponownie.

Dołączanie informacji Łatwe dołączanie nagłówków, notatek, kolorów lub ogłoszeń do stron. Dołączaj reklamy wszystkich rozmiarów i kształtów oraz ważnych folderów jednym kliknięciem.

Niezawodny, dokładny druk Po prostu podaj rozmiar papieru, aby kolej została przeorganizowana. Ciesz się dokładnym podglądem przed wydrukowaniem.

CrГ © ez raportów do Excela Do kierunku £ raporty ze swoich stron lub crГ © ez listy d†™ triГ ogłoszenia © es według wielkości lub liczby stron i zapisywać je w formacie pliku Excel (CSV).

Zachowaj porządek podczas usuwania stron Nie musisz martwić się o lokalizację reklamy, numerację stron lub ich kolejność po usunięciu stron. Zawsze będziesz mieć poprawny harmonogram czasopisma.

Dziel się z kolegami Czy masz dość ciągłego drukowania? Informuj swoich kolegów o aktualizacjach online. Twoje zmiany będą natychmiast dostępne dla współpracowników, z którymi dzielisz swój projekt. Będziesz mieć nieograniczone możliwości udostępniania, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i czas (dostępne tylko online).

Nie musisz uczyć się nowego oprogramowania. Nie musisz tracić czasu na instalowanie i uczenie się nowego oprogramowania. To jeszcze łatwiejsze niż przy użyciu Worda!

Błędy limitów Zamieniaj, usuwaj lub wstawiaj strony tyle razy, ile chcesz, bez stresu związanego z koniecznością ponownej numeracji wszystkich stron lub gromadzenia innych błędów.

Więcej czasu spędzasz Stwarzając dużo presji w pracy? Pozbądź się go! Flat-Plan będzie obliczać, numerować, zmieniać układ stron i drukować arkusze kolejowe w twoim miejscu.

cechy Flat-Plan kliknij tutaj!

Dlaczego tak łatwo jest stworzyć swój projekt za pomocą Flat-Planu?

Bardzo szybko zdasz sobie sprawę, że plan płaski jest bardzo prosty w użyciu. Zaraz po pierwszej próbie możesz utworzyć projekt w ciągu jednej minuty. Godziny pracy zostaną zapisane, a użytkownik będzie mógł pożegnać się z nieuporządkowanymi formatami plików. Flat-Plan automatycznie numeruje i zmienia kolejność stron Twoich projektów. Jeśli pracujesz dla magazynu, nie będziesz mógł obejść się bez tego cennego narzędzia. Produkty naszych konkurentów są droższe, bardziej skomplikowane i nie oferują wersji do pobrania!

Jeśli nie potrzebujesz pracować w grupach nad swoimi projektami i nie musisz pobierać obrazów, zalecamy usługę Basic.

Interfejs użytkownika w sześciu językach

Flat-Plan to jedyne oprogramowanie kolejowe dostępne w sześciu językach (angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim) *. Nie przegap tego!

* Należy pamiętać, że językiem naszej usługi wsparcia jest język angielski.

Dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do kolei.

Dla tych, którzy nie znają kolei, jest to plan pracy publikacji w momencie jej produkcji. Pokazuje, gdzie będą ułożone artykuły i ogłoszenia oraz w jakiej kolejności. Bez tej kolei kierownicy produkcji i dyrektorzy reklam walczyliby o kontrolę kolejności stron, czyniąc proces publikacji niezwykle trudnym i czasochłonnym. Początkowo koleje zostały narysowane na kawałku papieru, a następnie przyklejone do ściany sprzętu produkcyjnego. Ponieważ te strony zostały przeniesione, a reklamy zostały zarezerwowane (lub anulowane), strony zostały opatrzone przypisami i zmienione.

Czas podjąć działania i spróbować!

Przyjdź i połącz odkrycie kolejowe z przyjemnością kulinarną, świętując Wielkanoc na pokładzie naszej kolejowej restauracji.

Możesz także odkryć rzemieślniczy rynek Breuilpont.

Stawki: dorosły: 54 €; Dziecko do 12 lat: 26 EUR

Niedziela, 1 kwietnia

Wyjazd: 11:30, powrót około 15:30

Z okazji olbrzymiego polowania na jajka udaj się w poszukiwaniu ukrytych czekoladek w dolinie.

Stawki: dorosły: 13 €; Dziecko (od 4 do 15 lat): 10 €; Bezpłatny dla dzieci poniżej 4 lat.

Niedziela, 08 kwietnia

3 wyjazdy: 14h15, 15h30 i 16h45

Czy chcesz uczestniczyć w życiu CFVE?

Dołącz do nas szybko!

Na pokładzie w prawdziwych maszynach do podróży w czasie, od stacji Pacy-sur-Eure, daj nam powiedzieć o historii linii kolejowej na odcinku starej linii Rouen

DIVIDE w atmosferze czasu: lady, huśtawka, hala targowa. Wszystkie te budynki, które uczyniły tę stację jedną z najważniejszych części Acquigny w St-Georges-Motel.

W SERCU z doliny Eure i pociągów z innej epoki odkryjesz piękno krajobrazów i wiosek Normandii.

Znajdź CFVE na Facebooku

Zakupy i rezerwacje dokonane na stanowisku licznikowym mogą być opłacane przez:

Gotówka, czeki i ANCV.

Rezerwacja online: płatność Paypal.

CFVE zastrzega sobie prawo do anulowania każdego wydarzenia, które nie wymaga minimalnej liczby rezerwacji.

KOLEJKA W DOLINIE EURE

Place de la Gare - 27120 PACY-SUR-EURE Tel: 02.32.36.04.63 - Godziny: 9h00 - 12h30 / 13h30 - 17h00

Wszelkie prawa zastrzeżone - CFVE © luty 2013 (maj 2013/02/26) - Webmaster.

kolej to utwór (czyli stary sięga XVIII wieku) lub, co za tym idzie, przewóz osób lub towarów w transporcie kolejowym (daty prąd znaczenie z XIX wieku; równoznaczne z poczuciem pociągiem lub koleją ).

W związku z tym pojęcie "kolej" może oznaczać także zabawkę dziecięcą lub miniaturowy pociąg, mechaniczny lub elektryczny, rozwijający się lub nie znajdujący się na obwodzie (co oznacza, że ​​jest rzadko używany). W liczbie mnogiej termin "koleje" odnosi się do firmy zajmującej się liniami kolejowymi.

Pierwsza linia kolejowa została otwarta w Anglii w 1825 roku.

Do lokomotywy parowej Edytuj

Jak sama nazwa wskazuje, kolej jest przede wszystkim linią kolejową, na której kursują pociągi. Podróżnik z 1830 roku nie rozpoznałby nowoczesnych pociągów, ale tylko tę podwójną linię szyn, której wygląd niewiele się zmienił w ciągu dwóch stuleci.

Od drewnianej ścieżki do kolei Edit

W kopalniach od XVI wieku mieliśmy pomysł zainstalowania szyn. Rzeczywiście, dzięki podróżom w ten sam sposób, ciężkie wózki wypełnione rudą lub węglem kopią głębokie koleiny w ziemię. Postanowiliśmy więc skonsolidować przejście z wielkimi deskami, pokrytymi później metalowymi płytami.

Ryciny kilku książek z XVI wieku pokazują górników pchających wózki 2 na drewnianych szynach.

Potem metalowe szyny

Później płyty zostają zastąpione żeliwnymi prętami, czasami umieszczonymi na kamiennych blokach.

W 1782 Daubenton, współpracownik Buffona, znany przyrodnik, pisał po wizycie kopalnie Montcenis, w pobliżu Le Creusot: „Wszystkie drogi są śledzone przez kawałków drewna, które zostały zaadaptowane z taśm odlewanych, na których są koła wozów, które napędzają węgiel z kopalni; a koła te są tak rozmieszczone, że karetka nie może się odwrócić i jest zobowiązana do podążania drogą, do której prowadzi; tak, że nawet pojedynczy koń, nawet niewidomy, jeździ czterema tysiącami bez skrępowania (prawie dwie tony).

Wreszcie używamy stalowych szyn zamocowanych na podkładach, stabilizowanych na ziemi przez złoże kamieni zwane balastem. Na początku szyny z felgami są produkowane, aby zapobiec wykolejeniu się kół, ale tarcie powoduje spowolnienie.

Szyny bez felg

Stwierdzono, że bardziej efektywne jest, gdy pasek prowadzący znajduje się na samych kołach, szyna nie ma kołnierza i ma profil .

Ale nowy kształt metalowych kół nie pozwala im już jeździć po drogach. Wymusza to na przedłużenie linii kolejowej poza kopalń do fabryk, które korzystają z rudy lub węgla górę lub ładowanie stron w barek na rzece lub najbliższego kanału, a później do portu morskiego.

Środki trakcji Zmodyfikuj

Koń, przez długi czas, jest najbezpieczniejszym środkiem trakcji: pierwsze wagony kolejowe są ciągnięte przez konie. Zaletą nie jest szybkość, ale oszczędność transportu: pojedynczy koń może holować więcej ciężarów na szynach niż wiele koni na drodze. Niskie tarcie kół na szynach oznacza, że ​​konie mogą ciągnąć większe ładunki.

Znalezienie innych form energii i środków: Aby zaoszczędzić moc, nie wahamy się szukać innych form energii i korzystać z innych środków.

Kiedy tor obniża się, koń jest odłączony, a samochody poruszają się samodzielnie, napędzane grawitacją. Niektórzy planują nawet umieścić konia w wozie.

Aby wspiąć się na strome wzgórze, podprowadzamy samochody na kabel i wyciąga je wyciągarka silnika parowego.

Wreszcie, na płaskiej ziemi używane są pierwsze lokomotywy parowe. To oni zrewolucjonizują transport kolejowy do połowy XX wieku.

Od lokomotywy parowej do pociągu elektrycznego Edit

Pierwsza lokomotywa parowa, opracowana w 1804 roku, służy jako atrakcja w publicznym ogrodzie w Londynie.

Początkowo myśleliśmy głównie o potrzebach branży.

W 1829 roku w Wielkiej Brytanii zorganizowano konkurs na wyposażenie linii Liverpool-Manchester (Manchester jest wówczas dużym miastem przemysłowym, a Liverpool jest najbliższym portem). George Stephenson, wygrywa konkurs ze swoją maszyną rakieta (rakieta po angielsku), która osiąga prędkość 48 km / l. Zdeklasował pozostałych czterech konkurentów, ponieważ jego maszyna zużywała mniej węgla. Już w 1832 r. Maszyna Stephenson wyposażyła linię Lyon-Saint-Étienne (linia otwarta w 1831 r.).

W 1849 r. Lokomotywa Crampton umożliwiła ciągnięcie setek ton taboru i towarów z prędkością 100 km / h.

Wniosek podróżnych

Podróżni proszą o skorzystanie z tego nowego środka transportu, czasami wsiadając do pustych samochodów. Ale lepiej jest instalować pudełka z dokładnością naprawioną na platformach. Staje się wygodnymi wagonami kolejowymi. Podróżni są zadowoleni z braku wstrząsów na linii kolejowej. Myślimy już o pociągach zarezerwowanych dla podróżnych.

Jednak przeciwnicy są liczni (szczególnie właściciele i pracownicy firm zajmujących się badaniami). Przewiduje się liczne choroby dla podróżnych kolei (chłodzenie w tunelach, uduszenie dymem, escarbill w oczach dla osób podróżujących w otwartych samochodach.

Rozwój linii kolejowej we Francji Edytuj

Koleje są drogie w budowie. Ograniczone do małego obszaru przemysłowego przynoszą niewielki zysk, a minister Thiers nie widzi ekonomicznej przyszłości tego nowego wynalazku. Z drugiej strony, bankierzy, którzy sami mogą przeznaczyć duże sumy na utworzenie nowych linii kolejowych, oceniają sukces, jeśli połączymy duże miasta, w których będzie wielu pasażerów i towarów do transportu.

W 1835 r. Bracia Péreire, paryscy bankierzy, uzyskali zezwolenie na budowę linii kolejowej z Paryża do Saint-Germain-en-Laye. W tym wyborze nie ma przemysłowego uzasadnienia: w pięknym sezonie zamek i las zwykle przyciągają dużą liczbę paryżan. Mieliśmy wyobrazić pociągiem z centrum Paryża, tuż za kościołem Madeleine, ale przed trudnościami woleliśmy poprzeć uruchomienie Europie (po obecnym Gare Saint-Lazare). Musimy kopać długie rowy, tunele, budować mosty. Pod koniec dnia nie chcemy, aby pociągi wspięły się na wzgórza St-Germain, ponieważ lokomotywom nadal brakuje mocy. Przez 10 lat pociąg zatrzyma się na dole wznoszenia, Pecq.

Ta linia zna spektakularną inaugurację, 24 sierpnia 1837 r. Król jest nieobecny, ponieważ parlament odradzał podjęcie takiego ryzyka. Naukowcy, podobnie jak Arago, przewidzieli poważne niebezpieczeństwa: uduszenie lub gwałtowne ochłodzenie pod tunelami, a nawet eksplozję lokomotywy. Życie królowej jest niewątpliwie mniej cenne, to ona przewodniczy z dwoma swoimi synami, ministrami spraw zagranicznych i ambasadorami. Po przejściu pociągu, drogowcy monitorują drogę do odwrócenia widzów, którzy machają flagami. Inni mężczyźni galopują na konwoju, aby ogłosić jego przejście i, jeśli to konieczne, zasygnalizować mechanikowi zwolnienie lub zatrzymanie maszyny. Dwa pociągi podążają za sobą: pierwszy składa się z 2 samochodów i 4 sedanów na platformie, a drugi z 5 samochodów. Podróż trwa 28 minut, 32 do powrotu. Jest to wielkie wydarzenie z entuzjazmem przyjmowane przez wszystkie gazety.

Wtedy wie, jak wielkim popularnym sukcesem. Dzień po inauguracji tłum przekracza wszelkie oczekiwania. Pociągi są 20 razy dłuższe, zabierając ze sobą 21 samochodów z 48 miejscami (łącznie ponad 18 000 pasażerów dziennie). Jednak komfort jest bardzo prosty. Tylko siedzenia dyliżansów na platformie są wyściełane, a szyby są przeszklone. W innych samochodach są one tylko zazębione. Do najtańszych miejsc, prostych drewnianych ławek i bez dachu. Ale nie ma znaczenia dla wszystkich tych podróżników, którzy z dumą odkrywają ten nowy środek transportu. Kolej podbiła publiczność.

Zdobywanie dużych odległości Edytuj

W 1835 r. Francja spóźnia się na sąsiednie kraje. W Anglii linie kolejowe rozrastały się wokół Londynu. Belgia, płaski kraj o dużej gęstości zaludnienia, objął przywództwo. We Francji dwa inne krótkie połączenia między Paryżem a Wersalem (jeden przy prawym brzegu Sekwany, przejeżdżający przez Saint-Cloud, a drugi przy lewym brzegu i Issy-les-Moulineaux) umożliwiły badanie wszystkie problemy związane z tworzeniem linii kolejowej. Musimy teraz rozważyć więcej.

Rozwój przemysłu wymaga usprawnienia transportu, w szczególności w celu doprowadzenia wszystkich regionów do głównego źródła energii czasu: węgla. Zakłady metalurgiczne znajdują podwójne zainteresowanie rozwojem kolei: mają możliwość szybszego obiegu swoich ciężkich produktów i uczestniczenia w budowie niezbędnego wyposażenia (szyny, lokomotywy, wagony, metalowe mosty).

Potrzeby pracownicze przemysłu przyciągają do miast całą populację pochodzącą ze wsi. Lepszy transport pomoże rekrutować nowych pracowników. Rozważa się również rolników, którzy będą mogli łatwiej otrzymywać produkty przemysłowe, ale także mają większy rynek do sprzedaży swoich produktów rolnych (w szczególności owoców i warzyw, które muszą być szybko transportowane). Niektórzy zwolennicy zmian społecznych i politycznych, zwani St. Simonians, są przekonani, że kolej będzie mostem między narodami. Entuzjastycznie popierają ten postęp.

Inicjatywa państwowa czy firmy prywatne? Niektórzy politycy uważają, że tylko państwo musi zachować inicjatywę stworzenia linii i kontroli ich działania. Inni jednak uważają, że państwo nie będzie w stanie znaleźć w budżecie ogromne sumy koniecznej i tego, jak przemysł boom, musimy zachęcać do tworzenia prywatnych spółek kolejowych.

Ostatecznie zdecydowano, że państwo zajmie się infrastrukturą: roboty ziemne, mosty i tunele. Dla każdej linii uzgodnionej za zgodą przyzna, że ​​wyłączna koncesja na eksploatację (tj. Bez konkurencji na tej samej trasie) przez 99 lat dla firmy, która zainstaluje tory, zakupi tabor, zapłaci personel, dzięki sumom płaconym przez podróżnych i spedytorów towarów.

Szeroki udział banków w nowych firmach Do tego czasu wiele prywatnych firm zostało stworzonych przez ludzi, którzy zwykle nadawali im swoje nazwisko. Gdy chcieli się rozwinąć, szukali współpracowników, którzy dodali swoje nazwiska (na przykład materiały papiernicze Canson-Montgolfier). Inaczej trzeba było pożyczyć od banków.

Rola bankierów biznesowych Edytuj

Żadna rodzina nie byłaby na tyle bogata, by samodzielnie podjąć dużą linię kolejową. Tylko bankierzy mogą dysponować niezbędnymi środkami, dzięki klientom, którzy deponują pieniądze w domu. Pierwsze trzy francuskie linie zostały sfinansowane przez trzech wielkich bankierów: Pereire, Rothchild i Fould. To właśnie te banki i inne osoby stworzą nowe kontury i zaoferują swoim klientom możliwość wniesienia kapitału, czyli niezbędnych pieniędzy, poprzez zakup akcji, które czynią ich współwłaścicielami Pozwolą im wówczas dzielić zyski, tj. Obligacje pożyczkowe, które z góry zwrócą im odsetki (to drugie rozwiązanie jest mniej ryzykowne, ale daje mniej, jeśli się powiedzie).

Banki odgrywają ważną rolę w rozwoju kolei, dlatego też mają możliwość rozwoju swojej siły i uczestnictwa we wszystkich gałęziach gospodarki. Obecnie duże banki posiadają część wszystkich dużych firm.

Nowa linia kolejowa dla każdej linii Począwszy od 1838 roku, utworzono kilka firm w celu utworzenia linii między głównymi miastami: Paryż-Orlean, Paryż-Rouen, następnie Rouen-Le Havre, Paryż-Dieppe, Lille-Dunkerque, Strasburg -Bâle.

Od 1844 roku, są liniami spółek: Paryż-Nancy-Strasbourg, Paryż-Lyon, Paryż-Lille, Lyon, Avignon, Orlean, Bordeaux, Paryż, Rennes, Bordeaux Sete. W 1851 roku było 28 różnych firm.

Wraz z rozwojem lokomotywy parowej, towary i ludzie są transportowane szybciej, tak że w 1880 roku już nie stawia w ciągu 14 godzin, aby dostać się z Paryża do Marsylii, zamiast 80 godzin opieki.

Następnie największe firmy kupią inne linie w swoim regionie, ale w 1938 r. Nadal będzie ich 7, aby utworzyć SNCF (National Society of Railways French).

Elektryczna kolej Edytuj

W dziedzinie transportu szynowego (lub Metropolitan), linia odnosi się do części sieci z końców (zwane końcowe), takie jak francuski linii Cerdanya (łączącej stację Villefranche-de Conflent jak w Latour de-Carol, w Pirenejach Wschodnich). Jest to zatem trasa obsługiwana regularnie przez pociągi.

Kiedy rozwijają się nowe aktywności, wymaga to przyjęcia nowego słownictwa.

Ponieważ Anglicy byli pierwszymi, którzy opracowali linie kolejowe, wiele używanych terminów pochodzi z języka angielskiego.

Początkowo niektórzy Francuzi mówili, że byli bardzo zszokowani użyciem tych obcych słów. Ta reakcja jest częsta w obliczu ostatnich słów używanych do oznaczania importowanych nowości. Jednak ten zwyczaj szybko włącza te słowa, tak że często nie wiadomo później, że nie zawsze były częścią naszego języka.

Woleliśmy tłumaczyć słowo w słowo " kolej żelazna Przez " kolej »Lub« kolej ”. Jednak słowo " kolej "(W języku angielskim: pasek), aby wskazać długie metalowe pręty. Szyny są dołączone do podkłady (Francuskie słowo), które spoczywają na kamyczkach balast (Angielskie słowo, z holenderskiego, które wskazało kamienie używane do balastowania statków).

W przypadku taboru kolejowego niektórzy chcieli narzucić słowo " holownik "Aby wyznaczyć jednostkę trakcyjną, ale było to mylące z marynarką wojenną. Przymiotnik "lokomotywa" oznaczał to, co mogło poruszać się samo. Zaczęliśmy od powiedzenia "lokomotywa maszynowa", a następnie szybko " lokomotywa "(A jeszcze bardziej znajomo" loco „). " oferta "(Angielskie słowo oznaczające w morzu małą łódkę zaopatrzeniową) zawierało rezerwę wody i węgla do zasilania kotła lokomotywy. " wóz "(Angielskie słowo, z holenderskiego, oznaczające wagony) zostało później zarezerwowane dla towarów, ale wyrażenie" spanie samochodów "Przypomina swoje dawne znaczenie. Dla podróżnych, słowo " samochód "(W sensie gotówki montowanej na dwóch kółkach). " awangarda "(Francuskie słowo używane do oznaczania wozów towarowych) zawierało nieporęczne bagaże podróżnych.

Na początku nazwaliśmy " molo »I« pływająca przystań Podobnie jak w marynarce wojennej, miejscu, w którym podróżni wsiadali lub wysiadali z pociągu. Słowo " dok Pozostało z tego porównania z łodziami. " stacja "Następnie wyznaczono sposób, w którym pociąg był zaparkowany, aby umożliwić przejście na jednym pasie. Nadal mówimy bocznica ”. Słowo "stacja" wkrótce służyło do wyznaczenia obszaru recepcji dla podróżnych.

W " hala "(Anglikalizm pochodzący z francuskiej" sali ") to" Furtki "(Małe drzwi, zredukowane tutaj do minimalnego formatu), gdzie sprzedajesz bilety "(Angielskie słowo, pochodzące z francuskiego słowa" etykieta "). Zauważ, że " tunel To angielska nazwa galerii min, zapożyczona z francuskiej "altany" (w podobieństwie do chodników w ogrodach). W końcu słownictwo kolei pokazuje, że słowa dużo podróżują i że niektórzy wracają z inną pisownią, inną wymową i nowym znaczeniem.

Chemin de Fer to w zasadzie baccarat, gra kasynowa, która zyskała rozgłos dzięki Jamesowi Bondowi. W kilku filmach o Bond można znaleźć na stole Baccarat, w szczególności w Dr. No i Thunderball. Chemin de fer odnosi się do oryginalnej wersji Baccarat, która ma swoje korzenie we Francji. Nazwa tłumaczy się jako "żelazna droga" z powodu kart.

Gra używa sześciu talii kart, które są zmieszane razem, aby zapewnić, że wszyscy są zadowoleni z tasowania, zarówno krupier, jak i wszyscy gracze tasują karty, zanim krupier ponownie je przetasuje. Po zakończeniu gry gracz po lewej stronie krupiera tnie talię.

Kolej przechodzi przez jednego gracza przy stole, który staje się bankierem. Wszyscy inni to gracze. Bankier jest odpowiedzialny za wzajemne kontakty. Po tym, jak bankier zdecyduje o ilości pieniędzy, które mają zostać "postawione", pozostali gracze mają wybór, mogą dopasować budżet bieżącego bankiera - nazywa się to "bankem". Najważniejszy jest tylko jeden gracz w stanie "przejść na bank" w rundzie. Jeśli nikt nie zdecyduje się na "wejście do banku" w rundzie, gracze na zmianę tworzą własne zakłady. Gdy wszyscy gracze zdecydują, ile postawić, całkowita kwota zakładów gracza jest mierzona w stosunku do kwoty banku. Jeśli jest mniej niż całkowita liczba ludzi na świecie, liczba osób na rynku jest tak wysoka, że ​​mogą włożyć własne pieniądze, aby nadrobić różnicę.

Gdy wszystkie środki pieniężne są na stole, bankier rozdaje dwie karty, dwie dla bankiera i dwie do podziału na resztę stołu. W każdej rundzie gracz, który ma najwyższy zakład, staje się reprezentantem dla wszystkich pozostałych graczy przy stole. Zarówno bankier, jak i gracze, rzucają okiem na karty. Oto najważniejsze karty to ósemki i dziewiątki. Jeśli gracz lub bankier ma którąkolwiek z tych kart, jest natychmiast wyjaśniony i porównuje ręce. Jeśli nie, gracz może przyjąć kolejną odkrytą kartę. Bankier również podejmuje tę samą decyzję, a bankier właśnie to zrobił, ręce są porównywane.

Jeśli gracz ma najlepszą rękę, każdy gracz otrzymuje własne pieniądze wraz z tą samą ilością pieniędzy, aby skutecznie podwoić swoje pieniądze. Pozycja bankiera jest następnie przekazywana do następnego gracza. Jeśli bankier ma najlepszą rękę, to zachowuje pozycję bankiera, a wszystkie zakłady trafiają do puli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 − = 27

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map