Pytanie do gier

Jak zadawać pytania - kurs

Jak zadawać pytania?

Konieczne jest określenie, który czasownik będzie używany.

Pytania mogą obejmować:

pomocnicze: być, mieć

modals: can, may, must.

zwykłe czasowniki: są to wszystkie inne czasowniki, podzielone na regularne czasowniki i czasowniki nieregularne.

Jeśli pytanie zawiera pomocnicze zrobimy czasownik inwersji / temat.

Urządzenia pomocnicze mogą być BE, MUSZĄ, ale także będą, powinny, powinny.

On jest Francuzem. czy on jest Francuzem?

Ona pójdzie do szkoły. czy pójdzie do szkoły?

Będzie pracował ciężej. czy będzie pracował ciężej?

Modals skoniugować jako pomocnicze, tak z inwersją czasownika / podmiotu.

Potrafi pływać. czy może pływać?

Może dziś wyjść. Czy ona może wyjść dziś wieczorem?

Muszą ciężko pracować. Czy muszą ciężko pracować?

Zwykłe czasowniki, regularne lub nieregularne, potrzebują pomocnika, który następnie będzie "robić".

Jest to pomocniczy, który jest sprzężony, a nie sam czasownik, który bez tego pozostaje bezokolicznikiem.

Właśnie dlatego będziemy "robić" w trzeciej osobie liczby pojedynczej teraźniejszości i "robiliśmy" przebaczenie.

Lubi czekoladę. czy ona lubi czekoladę?

Chodzą do szkoły. Czy chodzą do szkoły?

Poruszyła włosy. czy myła włosy?

Wyszliśmy. wychodziliśmy?

Wziął autobus. czy on wsiadł do autobusu?

Uwaga na ważny punkt:

Przed użyciem do / does / nie szukał tematu czasownika car do / does / did not use

w sprawach, w których przedmiotem jest zaimek pytający takich jak kto, co lub które.

Co o tym myślisz? tematem jest "ty", więc używamy "do".

Którą książkę czyta. tematem jest "ona", więc używamy "robi".

Co się tutaj dzieje. temat jest "co", więc nie używamy "do".

Kto napisał tę powieść. tematem jest "kto", więc nie używamy "do".

Ćwiczenie: znajdź właściwe pytanie wśród sugerowanych.

Darmowe ćwiczenie angielskiego do nauki języka angielskiego. (tags: pytanie zaimek pomocniczy)

Prawa autorskie Laurent Camus - Powielanie / zabronione tłumaczenia na wszystkie media

200 pytań do zrobienia w parze

Zdjęcie Ivars Krutainis

Kilka miesięcy po naszym małżeństwie nasza para doświadczyła poważnych konfliktów. Nasze wartości, nasze oczekiwania, nasze pragnienia, nasze nadzieje, ... zostały skonfrontowane z rzeczywistością: jesteśmy dwiema istotami o innej historii. Nie mamy tych samych poglądów na wszystko. Teraz decyzja została podjęta do dwóch! Nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru bez drzazg ...

Nie zrobiłem tego nigdy nie bali się konfliktów. Powiedziałbym nawet, że lubię konfrontacje. Dla mnie jest to sposób, aby każdy wyraził swój punkt widzenia. Z drugiej strony moja żona tego nie robiw ogóle nie lubię konfliktu. Bardziej uciekłaby z nich.

W każdym razie myślałem, że mam rację. Moim zdaniem, nigdy nie wolno nam uciec od konfliktu. Wcześniej czy później wróci na dywan z większą niechęcią. Aż pewnego dnia eksploduje bezpowrotnie!

Aż pewnego dnia dowiedziałem się, że są szczęśliwe pary, które uciekały przed konfliktem! Niewiarygodne! Byłbym w błędzie?

Ważne jest tutaj " oba". Zgadzamy się, że nie powinniśmy uciekać, jeśli ten drugi nie chce. Ale dlaczego nękać drugiego, zmusić go do wyrażenia swojego zdania, jeśli nie jest w stanie mówić? Może drugi jest emocjonalny i nie może odpowiedzieć? Może są inne, ważniejsze sprawy w twojej głowie?

Poprzez dyskusję, próbując podejść do naszych konfliktów na różne sposoby, zrozumiałem, że moim zadaniem było podjęcie wysiłków. Moja żona nie lubi kłótni, bo walka jest dla niej krok rozwód, podczas gdy dla mnie argumentem jest szansa aby wymienić nasze punkty widzenia na postęp w naszych relacjach.

Zrozumiałem, że reakcja mojej żony jest z nią powiązana przeszłość. Boi się konfliktu, ponieważ bardzo ją zraniła i zniszczyła rodziny wokół niej. Ona nie chce tego żyć.

Zrozumiałem to siłą dyskusje. Kluczem do rozwiązania konfliktu jest zatem wiedza drugiego. Niezbędna jest wiedza o jego przeszłości, ale także o jego codziennym życiu i wizji przyszłości. Dlaczego ona zachowuje się tak? Czy miała jakąkolwiek traumę? Co ona teraz mieszka? Jakie są jego problemy? Jego reakcje mogą być związane z chwilowym problemem? Gdzie ona chce iść? Czy zmierzamy w tym samym kierunku?

Zdjęcie cristinacosta

Więc zadałem sobie to pytanie: "Jak stworzyć momenty wymiany, aby nas lepiej poznać? "

W tym celu szukałem w różnych dokumentach (książkach, Internecie, szkoleniach, grach) pełnych pytań od najłatwiejszego do najbardziej sprzecznego przez najbardziej filozoficzny!

Dwa tygodnie później, z tej listy, stworzyłem grę zawierającą 200 pytań na różne tematy. Ta gra ma na celu pogłębienie wiedzy innych podczas zabawy.

Zasada jest prosta: zadajesz pytanie o sobie, a twój partner musi odgadnąć twoją odpowiedź, stawiając się w twoim miejscu. To ćwiczenie zmiana widoku punktu jest bardzo przydatny w zarządzaniu konfliktami. Im więcej się o sobie nawzajem nauczysz, tym lepiej zrozumiesz jego reakcje na argumenty.

Postanowiłem zaoferować ci tę grę i możesz ją pobrać, rejestrując się poniżej:

Pytanie do dziewczyny: jak stworzyć głębokie relacje, zadając właściwe pytania

W pierwszym podejściu, w którym pierwsze spotkanie, wielu z was zadaje sobie ten rodzaj pytanie do dziewczyny ? Rzeczywiście, z obawy przed białymi w rozmowie, chcesz walczyć z lękiem, zawsze mając na myśli jedno lub więcej pytań, aby zapobiec możliwej irytującej ciszy.

Posiadanie kilku interesujących pytań w sklepie może być dobrą opcją dla niepokoju, ale należy uważać, aby nie przesadzić poprzez wybijanie problemów podczas interakcji. Nie przeprowadzasz przesłuchania, rozmawiasz z nią, aby ją poznać i budować relacje między wami.

W tym artykule nie podam ci listy 100 pytań o łódź, które znajdziesz w Internecie, ale nauczę cię tego rodzaju pytania, by poprosić dziewczynę o nawiązanie prawdziwego związku z nią.

Rodzaj pytań, które sprawią, że pomyśli:

To dziwne, mam wrażenie, że mnie rozumie ...

Zanim powiesz, jakie pytania zadać dziewczynie, aby się tam dostać, zacznijmy od początku.

Zapytaj dziewczynę: bądź przede wszystkim obserwatorem

Możesz sobie wyobrazić, że nie ma magicznego pytania, które sprawi, że powie:

Ten gość jest za wspaniały, on mnie rozumie!

Nie, to tak naprawdę nie działa. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić absolutnie, jest zauważenie w jej rzeczach, których inni mężczyźni nie zauważają. Nie zadawaj tych samych codziennych pytań, o które pytają wszyscy ludzie (co robisz w życiu, ilu braci i sióstr, itd ...): nie pociągają one żadnej atrakcji, a często płytka rozmowa.

Z Tobą jest inaczej, ponieważ czytając ten artykuł, nie będziesz już myśleć jak przeciętny facet. Kobiety czynią wysiłki, których nawet nie wyobrażasz sobie, wybierając niektóre szczegóły ich strojów.

Na przykład mogą przypomnieć sobie kolor swoich butów za pomocą lakieru do paznokci dłoni, przypomnieć o torbie z lakierem do paznokci stóp, założyć naszyjnik z określonym symbolem, który przypomina mu o czymś ( historia, przyjaźń itp.). Na przykład, ostatniej nocy, byłem na randce i zauważyłem bardzo delikatny naszyjnik, który nosiła na szyi. Na tym naszyjniku był znak nieskończoności. Zapytałem go, co ten naszyjnik i znak jej znaczą.

Oczywiście był kojarzony z niezwykle pozytywnymi uczuciami przyjaźni i lubiła z nim rozmawiać, a przy okazji, kojarzyła mnie z tymi pozytywnymi emocjami.

Zrozumiesz, zadając pytania dotyczące tych konkretnych punktów, odróżnisz się od innych, którzy nigdy nie zauważą niczego na temat wszystkich wysiłków, które uczyniła, aby uczynić ją piękną i dodać jej oryginalności do jej stroju.

Zadawaj pytania, które przywołują jej pasje i jak się czuje

Kobiety lubią rozmawiać, wszyscy to wiemy. Ale przede wszystkim kochają mówić o swoich pasjach. Zadając pytania o jej pasje, nie tylko otworzy przed tobą trochę więcej, ale także będzie w stanie nawiązać z nią kontakt.

Uwaga, kiedy mówię, aby zadać pytanie o jego pasje, nie jest:

Jak więc lubisz tworzyć muzykę?

Nie, to pytanie o łódź, które nigdzie cię nie zawiedzie, z wyjątkiem odrobiny dyskusji bez większego zainteresowania. Musisz pokazać, że dokładnie rozumiesz, co czuje, kiedy ćwiczy swoją pasję. Jeśli weźmiemy przykład muzyki, dałoby to coś takiego:

E: Uwielbiam muzykę, produkuję muzykę w wolnym czasie

V: Świetnie! Myślę, że tworzenie własnej muzyki musi być jedną z najfajniejszych rzeczy, które możesz zrobić. Bierzesz dźwięki, rytmy i tworzysz spójną całość od zera ... Musi być naprawdę satysfakcjonujące wiedzieć, jak to zrobić?

E: Dokładnie to! To bardzo satysfakcjonujące i przyjemne! O tym cały czas myślę ... bla bla ...

Czy rozumiesz różnicę?

Dwa świetne pytania do dziewczyny

Jak już wspomniałem we wstępie, nie ma żadnych magicznych pytań, które mogłyby zadać dziewczynie, ale niektóre są lepsze od innych, ponieważ pozwalają ci budować coś ze swoim celem. Oto na przykład dwa pytania, które należy rozważyć:

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w szkole?

Oczywiście nie jest to pytanie, które należy zadać w trakcie rozmowy o jego zamiłowaniu do jazdy ... W rzeczywistości jest to doskonałe pytanie, aby twój cel czuł się dobrze. ponownie w dzieciństwie. Zadając to pytanie, zamierzacie sprawić, by coś się jej przydarzyło, ponieważ wróci do dzieciństwa i ogólnie, są to zawsze miłe wspomnienia.

Na przykład, aby zadać to pytanie, możesz powiedzieć:

Wczoraj rozmawiałem z przyjacielem i rozmawialiśmy o szkole ... Potem zadała mi pytanie, na które od lat nie zadawałem sobie pytania, czy pamiętam mój pierwszy dzień w szkole. Zacząłem przemyśleć ...

Jest tak daleko, ale wciąż pamiętam to bardzo dobrze. Pamiętam, jak biegałem, spotykałem wiele nowych twarzy, kołysałem się w trawie ... Nie sądzę, abym stał, kiedy byłem mały ... I pamiętasz swój pierwszy dzień w szkole?

Kolejnym bardzo dobrym pytaniem, jakie można zadać dziewczynie, byłoby:

Gdybyś mógł obudzić się jutro gdziekolwiek na ziemi, gdzie by to było?

Ponownie, jest to pytanie, które sprawi, że przeżyje emocje (ponieważ sprawi, że powróci do miejsca, które cieszyła się przede wszystkim), a przede wszystkim pozwoli mu przenosić emocje jego podróż na ciebie. W ten sposób skojarzy cię z pozytywnymi emocjami.

Najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć, zanim zadają pytanie dziewczynie

Zanim zdecydujesz się zapytać dziewczynę o pytanie, oto rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

 • Nie zadawaj nudnych pytań. Unikaj pytań typu "Czy często tu przychodzisz" lub "Czy spotkałeś wielu ludzi w Tinder?" ”. Jeśli chcesz utworzyć relację z celem, zadaj głębsze pytania, jak widzieliśmy powyżej.
 • Nie pytaj za dużo. Nie zwracaj się do Colombo, nie nękaj jej pytaniami, nie ma nic gorszego niż myślenie o sobie w trakcie przesłuchania. Jeśli zadasz zbyt wiele pytań, zrzucisz cały raport, który utworzyłeś, przechodząc na ciężki.
 • Niech to zrobi większość pracy. Czy znasz prawo Pareto? Znany również jako prawo 80-20, w bardzo skondensowanej formie stanowi, że 20% pracy daje 80% wyników. Dotyczy to również tworzenia raportów. Zadaj właściwe pytania (20% czasu wypowiedzi) i pozwól większości rozmowy (80%)

Bonus: jak seksualizować rozmowę, zadając pytania dziewczynie?

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób, ale oprócz budowania relacji, o której pisaliśmy w tym artykule, całkiem możliwe jest seksualizowanie rozmowy i pocieszenie poprzez zadawanie pytań dziewczynie.

Istotnie, istnieje gra uwodzenia zwana grą pytań (naprawdę oryginalna jak imię?). Ta gra pozwoli ci na seksualizowanie rozmowy w kilka minut, nawet jeśli nigdy nie czujesz się z nią komfortowo.

Niedawno poświęciłem cały artykuł. Podaję też moją osobistą listę 45 pytań, aby poprosić dziewczynę o grę. Aby dać ci posmak, w tej grze możesz zadawać szalone pytania, takie jak:

Czy kiedykolwiek praktykowałeś sodomię?

I uzyskaj odpowiedź "tak". Pozwolę ci spojrzeć, klikając na link powyżej, warto objechać i radzę mieć w swoim arsenale uwodziciela!

Pytanie do dziewczyny: Podsumuj

Zrozumiesz, czytając ten artykuł, nie ma pytania, aby zapytać dziewczynę. Z drugiej strony, ważne jest, aby zostawić kilka pytań, na które wszyscy pytają, czy chcesz nawiązać połączenie i prawdziwą relację z twoim celem.

Zadawaj pytania dotyczące szczegółów, które zauważyłeś w jej sukience, jej pasjach, a zwłaszcza, jak się z nimi czuje.

Nie nękaj jej pytaniami i pozwól jej wykonywać większość pracy, pozwalając jej mówić.

Jeśli chcesz pójść dalej, radzę również przeczytać nasz techniczny artykuł z pogłębiania: poznaj sztukę hipotez. To bardzo dobre uzupełnienie tego i nauczy cię formułować hipotezy zamiast zadawać pytania.

Pytania, które należy zadać, aby się dowiedzieć: o co zawsze pytać

Aby to uczynić, musisz kultywować sztukę zadawania właściwych pytań. Jest ważny w życiu zawodowym, ale także w miłości i przyjaźni. Zatrzymajmy się dzisiaj na dobre pytania w miłości. pytania, aby poprosić o wzajemne poznanie się różni się w zależności od tego, czy ma to związek z mężczyzną czy kobietą. Ale jeśli znajdziesz te właściwe, polecisz za każdym razem. Przejrzyj listę pytania, aby lepiej się poznać i proszę mężczyzny lub kobiety.

Pytanie do poproszenia o zapoznanie się: unikaj wyrażeń-łodzi!

Zacznę ten artykuł od opowieści o pierwszym flirtie przyjaciela. To było w college'u z piękną brunetką o imieniu Leander (piękne imię, prawda?). Wziął swoją odwagę w obie ręce, aby z nim porozmawiać. Zapewniam cię, że pierwsze pytanie, które zadał, brzmiało: "Powiedz, Léandre, co dziś zrobiłeś pięknego? ”. Do dziś nie zapomniał o rozczarowaniu czytanym w jego oczach po zadaniu tego pytanie, aby dowiedzieć się.

Moralność? Aby się zapoznać, unikaj pytania, które nie przynosi niczego konkretnego. Pytania-łódki unieważnią twoje wysiłki, by poznać twojego rozmówcę.

6 zabronionych pytań, których nigdy nie można używać, aby się poznać

Lista tych "zakazanych" pytań jest prawie nieskończona. Oto 6 pytań, które warto poznać ... że nie powinieneś używać:

 • Ile masz lat? (Dla mężczyzny lub kobiety to pytanie jest zawsze złe)
 • Ile zarabiasz w życiu? (Oczywiście, to nie twoja sprawa, a to pytanie od kobiety może sprawić, że będzie zainteresowana i niepoważna)
 • Jak się masz? (Cóż, są takie dni, kiedy można zadać to pytanie, ale przez większość czasu mogą sobie na to pozwolić tylko ci, którym brakuje rozmowy.)
 • Czy mnie kochasz? (Tak, tak!) Kobieta zapytała mnie, że kiedy ledwo zaczęliśmy rozmawiać, nie muszę mówić, że bardzo szybko się przyćmiłem!
 • Czy dziś rano myjesz zęby? (Przeniesiony i źle wychowany, tak, wszyscy możemy mieć nieświeży oddech, ale stamtąd powiedzieć to wszystko ... Nie jest to najlepszy sposób na poznanie się, nawet w tonie humoru!)

Zobaczmy, jakiego rodzaju pytań możesz użyć, aby poznać kobietę

Jakie pytania zadać, aby poznać kobietę?

Jeśli próbujesz poznać kobietę, niektóre pytania będą bardzo pomocne. Na przykład:

Jaka była Twoja wymarzona praca, gdy byłeś dzieckiem?

To pytanie, aby się dowiedzieć, pozwala odkryć swoje marzenia i aspiracje. Ponadto możesz go użyć do zapisania swoich zainteresowań. Na przykład, jeśli chce zostać piosenkarką, zrozumiesz, że prezenty "artystyczne" (koncerty i inne) będą ją zadowolić. Zaproś go na wystawę zamiast na przykład dobrą restaurację. Ponadto kobiety nigdy nie zapominają o swoich dziecięcych marzeniach i doceniają, że te nadzieje są reanimowane.

MCQ z odrobiną humoru

Graj i nadużywaj nawet tego typu pytań, aby lepiej się poznać. Kobiety to uwielbiają, a wiele się nauczysz. Możesz zapytać na przykład:

 • Jesteś raczej morzem lub górą na święta?
 • Sabastine Chabal czy Lionel Messi?
 • Miasto czy wieś?
 • Louboutin lub buty?
 • Kawa czy herbata?

Za każdym razem, gdy zadajesz pytania tego typu, aby się bliżej poznać, zrestartuj rozmówcę z niewielkim komentarzem. Daj mu własne wrażenia. W bardzo krótkim czasie nauczysz się wiele o jego aspiracjach. Dzięki tym prostym pytaniom dowiesz się więcej o tym, co lubi.

Na przykład młoda kobieta może Ci powiedzieć, że kochała zwierzęta od wczesnego dzieciństwa i że ma 3 psy. Ten szczegół prawdopodobnie popchnie cię do zaplanowania wizyty w parku dzikich zwierząt zamiast w restauracji. Będzie tam wygodniej.

Użyj tego typu struktury, aby utworzyć pytania na żądanie, aby się poznać.

Jakie pytania zadać, aby poznać człowieka?

Wiele kobiet, kiedy są z mężczyzną, często dużo mówi. Czasem wystarczy jedno lub dwa pytania, aby się poznać i dowiedzieć się więcej o nim. Oto lista pytań, które uszczęśliwiają mężczyzn:

 • Gdybyś miał super moc, co by to było?

Prawie wszyscy mężczyźni wykorzystają to pytanie, aby opowiedzieć o przyczynach, które bronią i co mają nadzieję zmienić. Może to prowadzić do doskonałych rozmów.

 • Jaki jest twój ulubiony aktor / sportowiec / film / program telewizyjny?

Mężczyźni szukają lepszych kobiet, które są zainteresowane ich hobby. Jeśli zadasz tego typu pytania, przejdź dalej z dodatkowymi pytaniami: " dlaczego to lubisz? " "Co w szczególności ma ten gracz? »; " co jest spalonym Lub inne pytania tego samego typu. Zauważysz, że w niektórych obszarach mężczyźni są jeszcze bardziej rozmowni niż kobiety! Pamiętaj, że lepiej poznasz tę osobę.

Jak mówi słynne powiedzenie: "mamy 2 uszy i 1 usta, używaj ich proporcjonalnie".

Pytania do poznania: czego unikać u mężczyzn

Również dla mężczyzn niektóre pytania są bardzo błędne. Przez większość czasu, a zwłaszcza gdy poznajesz mężczyznę, unikasz wszystkich pytań, które krążą w dłuższej perspektywie. Dlaczego? Ponieważ niewielu mężczyzn oddaje się osobie, której znają bardzo mało.

Więc unikaj pytań, jeśli chcesz kogoś poznać:

 • Czy widzisz nas razem za 10 lat?
 • Myślisz, że spotkałeś taką dziewczynę jak ja? (Jeśli tak, to i tak nigdy ci nie powie ...)
 • Wyjdziesz za mnie? (Jeśli ledwo cię zna, to jest strata i jeśli po tygodniu mówi "tak", uciekaj!)
 • Czy myślisz, że jesteśmy zmuszeni żyć razem?

Jeśli jesteś nieśmiały, czytaj dalej ...

W rzeczywistości może być trudno zadać dobre pytanie, aby poznać siebie nawzajem z nieśmiałości. Z pewnością siebie, właściwe pytania przychodzą naturalnie. Rozważ te wskazówki, aby pokonać nieśmiałość i zwiększyć poczucie własnej wartości. Wtedy łatwiej będzie zadać pytanie, aby poznać właściwą osobę.

Opinia, dzielenie się, nowy pomysł? Czekam na Ciebie na forum i na moich różnych profilach sieci społecznościowych!

Zadawaj pytania poprawnie.

Po przestudiowaniu różnych pytań pytających w tym teście, zobaczymy teraz, jak prawidłowo zadawać pytania.

Chcę wiedzieć, kto coś zrobił, a autorem jest osoba.

Kto śpiewa tę piosenkę?

Odpowiedzią musi być osoba. Obecnie czasownik wskazuje, że akcja ma miejsce lub jest zawsze aktualna.

Kto śpiewał tę piosenkę?

Odpowiedzią musi być osoba. Złożona przeszłość wskazuje, że ta osoba wykonała działanie, ale już tego nie robi.

Kto śpiewał tę piosenkę?

Odpowiedzią musi być osoba. Niedoskonałe wskazuje, że działanie miało miejsce w przeszłości.

Kto zaśpiewa tę piosenkę?

Odpowiedzią musi być osoba. Przyszłość oznacza, że ​​akcja odbędzie się w najbliższej przyszłości lub z dala.

Który piosenkarz daje dziś show?

Forma pytającego przymiotnika "," po którym następuje rzeczownik, jest używana, gdy osoba posiada już informacje o osobie.

Pierre lub Jacques, który z nich najbardziej ci pomaga?

Jest to zaimek pytający, który zostanie użyty, jeśli zaproponujemy wybór między kilkoma osobami.

Te niuanse czasu obowiązują dla całej pytającej postaci.

Chcę wiedzieć, kto coś zrobił lub zrobił, ale autor nie jest osobą.

Która waza spadła?

Ponieważ wazon nie jest osobą, nie mogę używać zaimka "kto". Jeśli moje pytanie ma charakter ogólny, używam przymiotnika przeczącego "który".

Który z dwóch wazonów spadł?

Moje pytanie jest bardziej precyzyjne i proponuję wybór; Używam pytającego zaimka "co", po którym następuje możliwy wybór.

Który pies jest agresywny?

Pierre's.

Chociaż jest to żywa istota, nie mogę użyć "kto". Używam więc przymiotnika przeczącego.

Który z Medorów lub Rantanplanów jest agresywny?

Używam zaimka "co", jeśli chcę zaproponować wybór.

Zauważ, że pytające słowo lub grupa pytająca jest zawsze PRZEDMIOTEM w tym rodzaju pytającego zdania. To samo dotyczy odpowiedzi, gdy sformułowane jest w formie zdania (Peter śpiewał tę piosenkę).

Chcę wiedzieć coś o działaniu kogoś lub czegoś.

Co je Peter?

Co je pies?

Co reprezentuje ten obraz?

"To" jest używane do uzyskania czegoś w odpowiedzi, gdy czynność wykonuje osoba, zwierzę lub rzecz.

Jakie jabłko spożywa Peter? lub które jabłko spożywa Pierre'a?

Użyjemy formy przymiotnika "co", kiedy już mamy element i chcemy precyzji na nim.

Które z tych jabłek preferujesz?

Zaimek pytający będzie używany, gdy będziesz mógł wybrać.

Zauważysz, że pytające słowo lub grupa pytająca jest zawsze pełna obiektu bezpośredniego (C.O.D.) w tego typu przesłuchaniach. To samo dotyczy odpowiedzi, gdy sformułowane jest w formie zdania (Peter spożywa jabłko).

Chcę wiedzieć coś o działaniu kogoś lub czegoś.

Kto Peter daje jabłko?

Kiedy odpowiedzią jest osoba, obowiązkowo należy użyć zaimka pytającego "kto", któremu towarzyszy przyimek. To stwierdzenie zostanie uwzględnione w odpowiedzi.

Jaka była litość dla Piotra?

Maltretowane zwierzęta.

Gdy odpowiedź jest rzeczą lub zwierzęciem, zaimek pytający będzie obowiązkowy "co", któremu towarzyszy przyimek. Zostanie to uwzględnione w odpowiedzi.

Jakie zwierzęta litości Peter?

Z tych, którzy są źle traktowani.

Przymiotnik przymiotnik, któremu towarzyszy przyimek, zostanie użyty, gdy chcemy dokładniejszej informacji na temat elementu, który już się zna.

Psy czy maltretowane koty, z których Pierre ma najwięcej litości?

Będziemy używać zaimka pytającego, jeśli zaoferujemy wybór. W tym przypadku przyimek jest zawarty w pytaniu.

Zauważycie, że pytające słowo lub grupa pytająca jest zawsze obiektem całkowicie pośrednim (C.O.I.) w tego typu przesłuchaniach. To samo odnosi się do odpowiedzi, gdy sformułowane jest w formie zdania (Peter daje jabłko Janowi).

Chcę wiedzieć coś na temat czasu, miejsca, drogi, ilości lub przyczyny.

Przysłówkowe przysłówek "oщ" jest używany, gdy chcemy informacji związanych z miejsce .

Kiedy pytamy o pochodzenie, przysłówkowi towarzyszy instrukcja "d".

O której przyjdziesz?

Kiedy to się stało?

Od zeszłego roku.

Kiedy jest używany dla a czas co nie oznacza dokładnego czasu. Jeśli poprosimy o godzinę, musimy użyć przymiotnika pytającego "co", któremu towarzyszy domniemanie, które zazwyczaj będzie zawarte w odpowiedzi.

Jak się masz w Paryżu?

Aby poznać maniиre co się dzieje lub coś jest zrobione, to przysłówek "jak" będzie użyty. Nigdy nie towarzyszy mu założenie, ale w odpowiedzi może znaleźć się wypowiedź.

Ile to dziecko siusi?

Ile kosztuje rachunek?

Jak szerokie jest to okno?

Jakie są dokładne wymiary tych drzwi?

Aby zadać pytanie na temat quantitй , używamy przysłówka "ile", któremu może towarzyszyć oświadczenie; czasownik pytania określa pożądane informacje (waga, miara, kwota ...).

Jeśli chcemy precyzji elementu już znanego, użyjemy pytającego zaimka "co"; ten będący atrybutem, zgadza się z przedmiotem, do którego się odnosi.

Dlaczego jesz pełnoziarnisty chleb?

Dlaczego uczysz się francuskiego?

Jest dobre dla zdrowia.

Do mojej pracy.

Przysłówek "dlaczego" służy do poznania przyczyna działania.

Odpowiedź jest albo niezależną propozycją, albo, jeśli przyjmuje elementy pytania, podrzędną propozycją wprowadzoną przez "ponieważ".

Odpowiedź można również wprowadzić za pomocą instrukcji "for".

Zauważysz, że słowo pytające lub grupa pytająca zawsze jest w tym rodzaju przesłuchania całkowicie przypadkowe. To samo dotyczy odpowiedzi, gdy sformułowane jest w formie zdania (jadę do Paryża).

Dodaj właściwe słowo pytające w poniższych zdaniach.

Darmowe francuskie ćwiczenie do nauki francuskiego lub poprawy. (tagi: pytanie)

Wszystkie ćwiczenia | Więcej kursów i ćwiczeń z języka francuskiego na ten sam temat: Pytanie

Prawa autorskie Laurent Camus - Powielanie / zabronione tłumaczenia na wszystkie media

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map