Rankingi układów w pokerze

powitanie > Na początek > Rankingi układów w pokerze

Zwycięzcą rozdania w pokerze jest gracz z najlepszą kombinacją kart. Kombinacje są wymienione poniżej od najsilniejszych do najmocniejszych układów. Każda kombinacja jest zilustrowana przykładem, w którym stosuje się następujące skróty: T - Trefle, Ca - Carreau, Co - Coeur, P - Pique; J - Jack, Q - Queen, K - King, A - as.

Rankingi kart w pokerze - Poker Hand Top - Poker Hands

Witamy na naszej stronie głównej ranking najlepszych rąk w pokerze. To jest pierwsza rzecz, której musisz się nauczyć przed rozpoczęciem gry w pokera, ponieważ bez niej nie będziesz miał pojęcia, czy kombinacja kart (układ) jest lepsza niż kombinacja przeciwników.

Celem w pokerze jest zrobienie z każdą ręką najlepszej możliwej kombinacji 5 kart W ten sposób weźmiesz pulę, gdy karty zostaną zabite. To jest ostateczna rozgrywka. Innym sposobem na wygraną jest blefowanie, ale zawsze dobrze jest umieć postawić przeciwnika na słabej lub silnej ręce.

Jest w sumie 10 najlepszych rąk w pokerze które możesz zdobyć za pomocą 5 kart z talii 52 kart. Najwyższą kartą pokerzysty jest as, a najniższa jest 2. Dla najsilniejszej kombinacji z 5 kart potrzebujesz 10, Jack, Lady, a Król i as, wszystkie te karty tego samego koloru. Ta kombinacja jest nazywana a królewski kolor i reprezentuje najlepszą rękę pokerową, której nie można pokonać. Średnio, powinieneś zagrać ćwierć miliona rozdań, aby trafić w królewski kolor (nie spodziewaj się, że ta kombinacja będzie się zdarzać przez cały czas i będziesz bardzo szczęśliwy, kiedy to się stanie).

Najniższy układ w tym rozdaniu to Ace High, połączenie 5 kart, w których najwyższą kartą jest as, a żadna z pozostałych kart nie pasuje do siebie znacząco. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to układ, którego powinieneś się spodziewać w pokerze, nawet w niektórych odmianach Hi-Lo poker najsłabsza kombinacja kart wygrywa pulę.

Oto kilka rad, jeśli planujesz grać w pokera Texas Hold'em: staraj się dążyć do kontynuacji i / lub kombinacji z kolorami, ponieważ te ręce mogą być zwodnicze i generować duże garnki, w których często są najlepsza ręka.

Jeśli nie znasz 10 najlepszych rąk Poker na pamięć to z pewnością jedna z pierwszych rzeczy, których powinieneś się nauczyć, jeśli chcesz zaoszczędzić czas podczas gry. Jeśli masz telefon komórkowy (lub inny) urządzenie, które może czytać pdf, sugerujemy pobranie naszego rankingu ręcznego PDF. W ten sposób zawsze będziesz ranking najlepszych układów w pokerze z Tobą nie ma znaczenia, czy grasz w Internecie, w domu czy w kasynie.

Zawsze możesz znaleźć Top 10 najlepszych rąk pokerowych przechodząc do prawej kolumny na naszej witrynie PokerHarder. Bez względu na to, gdzie jesteś na stronie, zawsze możesz zapamiętać zwycięskie ręce pokera. Kiedy już poczujesz się wystarczająco pewny siebie, zawsze możesz spróbować grać w pokera na fikcyjnych stołach pokerowych na PokerStars.

Oficjalne rankingi rozdań w pokerze

Masz trudności ze znalezieniem się w kombinacjach pokerowych i kto wygrywa? Dajemy ci oficjalny rozkaz pokera, łatwy do zrozumienia i wyjaśnienia.

Uwaga: jeśli nadal masz pytania, zostaw komentarz, chętnie Ci odpowiemy i pomożemy!

Znajdziesz tu również listę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wartości rąk w pokerze i rankingu ręki pokerowej

  1. Królewski kolor
  2. Prosty kolor
  3. kwadrat
  4. Pełny dom
  5. kolor
  6. Quinte (ciąg dalszy)

Wartość rąk pokerowych - Szczegółowy ranking

Pobierz również nasze ręce do gry w pokera w wersji do druku (połowa A4), aby móc je mieć przy stole pokerowym!

Jest to kontynuacja (lub piąta) od 10 do asa, tego samego koloru (pik, kier, karo lub trefl). to jest najsilniejsza kombinacja w pokerze, absolutnie nie do pobicia. Jest to oczywiście bardzo rzadkie i wielu graczy prawdopodobnie nigdy nie ujrzy życia.

wszystko piąty tego samego koloru (piki, serca, diamenty lub koniczyna) niższe niż królewski kolor.

Dowolny 4 identyczne karty (tej samej wartości). Jeśli dwóch graczy ma ten sam kwadrat w tym samym czasie (co oznacza, że ​​kwadrat jest już na stole), gracz z najsilniejszą kartą w ręce (kicker) wygrywa pulę. Jeśli piątą najwyższą możliwą kartą jest piąta ze stacku, to jest remis, a pula jest podzielona.

Full House (zwany także "full hand" po francusku) toStowarzyszenie trójki i para, to znaczy, dowolne 3 identyczne karty i 2 inne identyczne karty obok siebie.

Nasz przykład pokazuje "pełen asów przez królów", który jest silniejszy niż "pełni królowie przez asy". Rzeczywiście, siła tripu trzyosobowego jest zawsze oceniana jako pierwsza w celu porównania dwóch Fullów.

Przepłucz po angielsku. Dowolny 5 kart tego samego koloru (i które nie podążają za sobą, w przeciwnym razie jest to strit). Dla przypomnienia, kolor to pik, serce, diament lub koniczyna.

Najwyższa mapa koloru określa jego siłę. Nasz przykład pokazuje "wysokość koloru jako", najsilniejszy możliwy kolor.

Jeśli dwóch graczy ma kolor tej samej wysokości, porównujemy ich drugą kartę z najsilniejszym kolorem i tak dalej.

Kontynuacja 5 kolejnych kart, ale nie wszystkie tego samego koloru. Asy mogą również liczyć na niską strita (A-2-3-4-5), która jest również nazywana kołem, lub na wysoką strit (10-J-Q-K-A). Oczywiście im wyższy piąty, tym silniejszy.

3 identyczne karty. Nasz przykład pokazuje Brelana d'As, z królem i damą w kickerach, najlepszy możliwy zestaw.

2 identyczne karty, wraz z 2 innymi identycznymi kartami lub po prostu dwie pary. Nasz przykład pokazuje najlepszą kombinację dwóch par możliwych, podwójną parę As - Kings.

Oceniając lub porównując podwójną parę, zawsze zaczynamy od najsilniejszej pary. Zatem podwójna para A-A-5-5 jest silniejsza niż podwójna para K-K-J-J.

2 identyczne karty. Nasz przykład pokazuje najlepsze rozdanie dla możliwej pary.

Każda ręka, która nie ma żadnej z kombinacji wymienionych powyżej. W tym przypadku ręka jest oceniana w odniesieniu do jej najwyższa karta. Na przykład ręka K-J-9-4-2 (która nie jest tego samego koloru) to "King Height". Jeśli dwóch graczy ma taką samą "wysokość", to patrzymy na drugą najsilniejszą kartę.

Uwaga: ta siła rąk w pokerze jest ważna dla WSZYSTKIE warianty pokera.

Jedynym znanym wyjątkiem jest specjalny wariant Hold'em oferowany przez niektóre pokoje pokerowe sieci iPoker pod nazwą "6-Plus Hold'em", w których wszystkie karty od 2 do 5 są usuwane z gry. tylko, as może być użyty na low straight (A-6-7-8-9), set przełamuje strita, a kolor bije w pełni.

Order rąk pokerowych w wideo

- Ranking rąk: często zadawane pytania (FAQ) -

Co jest najsilniejsze, sequel czy kolor?

To jedno z najczęstszych pytań w pokerze. To prawda, że ​​te dwie kombinacje są dość bliskie i wydają się trudne do rozdzielenia podczas gry w pokera. Jeden kolor (5 kart tego samego symbolu) zawsze bije sekwencję (5 kart, które następują po sobie).

Zauważ, że strit (5 kart, które podążają ORAZ ten sam symbol) bije zarówno w kolorze, jak i kolorze.

Co jest najsilniejsze, dwie pary lub zestaw?

Zestaw zawsze bije podwójną parę. Jedyną drugą ręką "wykonaną", że podwójna para bije, jest para.

Czy 5 czerwonych lub czarnych kart pokonuje strita?

"Wszystkie czarne karty" lub "wszystkie czerwone kartki" nie pokonują niczego w pokerze. Aby uzyskać kolor w pokerze, potrzebujesz 5 kart tego samego rodzaju (ten sam symbol, jeśli wolisz), czyli 5 pik, 5 serc, 5 płytek lub 5 koniczynek. Kolor "czarny" lub "czerwony" nie jest połączeniem pokera.

Czy to ważne, jeśli mam wyższe karty w kolorze?

Tak. W No-Limit Hold'em, jeśli masz kolor z asem jako najlepszą kartą, a przeciwnik ma kolor z królem jako najwyższą kartą w tym samym czasie, wtedy wygrywasz.

Najłatwiejszym sposobem, aby zrozumieć, kto wygrywa, jest ujawnienie twojej pełnej ręki z 5 kartami i zrobić to samo z ręką przeciwnika. Ten, kto ma najwyższą kartę w tej grze, jest oczywiście zwycięzcą.

Jaki jest najsilniejszy kolor?

W pokerze kolory są jednakowej wartości. Rogi nie są lepsze niż serca, koniczyny nie są lepsze niż kafelki itp. Więc jeśli masz taką samą kombinację jak przeciwnik, ale w różnych kolorach, po prostu dziel się pulą.

Zamieszanie w rzeczywistości pochodzi z innych gier, w których wartość kolorów jest inna.

Nieformalna kolejność kolorów (pik > serce > dachówka > koniczyna) jest jednak czasem używana w niektórych wariantach, tak jak w Stud, gdy dwóch graczy ma pierwszą widoczną kartę o tej samej wartości, aby móc wskazać, kto będzie "bring-in" (obowiązkowy zakład przed flopem).

Aby dowiedzieć się więcej o tych czterech symbolach, nie przegap naszego artykułu na temat pochodzenia 4 kolorów gry karcianej!

Kto wygrywa, jeśli dwóch graczy ma królewski kolor?

Dwóch graczy nie może mieć królewskiego koloru w No-Limit Texas Hold'em.

Jest to możliwe w innych wariantach, w którym to przypadku gracze po prostu dzielą pulę.

Co walczę, jeśli mam 3 pary?

Absolutnie nic. Przynajmniej nic więcej niż z 2 parami, ponieważ to jest to, co masz. "potrójna para" nie istnieje w pokerze.

Czy podróż jest silniejsza, jeśli mam już tę parę w moich rękach?

Nie. Bez względu na to, czy użyjesz 1, 2, czy nawet 3 kart dywanowych do zrobienia swojego zestawu, nie wpłynie to na wartość twojego zestawu.

Co się stanie, jeśli na macie znajdzie się wyprostowanie?

Pula jest następnie dzielona pomiędzy graczy, którzy wciąż są w grze na końcu rozdania, jeśli nikt nie ma lepszego (jak kolor). Jest tak, jeśli gracz jest w stanie osiągnąć najlepszy wynik z jedną z jego kart w ręce lub z obydwoma, a następnie wygrywa pulę.

Co się stanie, jeśli będę miał taką samą parę w rękach, jak mój przeciwnik?

Po raz kolejny dzielisz pulę, z rzadkimi wyjątkami. Para asów przeciwko dwóm asom jest w większości równoznaczna z dzieleniem. O ile jeden z graczy nie ma szczęścia, by trafić 4 karty tego samego koloru, co jeden z jego asów na macie (w takim przypadku robi kolor).

Uważaj, nie mówimy tutaj o parach, które tworzysz z mapą twojej dłoni i mapą na dywanie.

Czy 4-3-2-A-K jest proste?

Nie. Chociaż as może być użyty do zrobienia wysokiego (10-J-Q-K-A) lub niskiego (A-2-3-4-5) prosto, to jest albo jeden. Apartamenty "na koniu" nie istnieją.

Czy moje pełne 3-3-3-A-A pokonały 8-8-8-K-K mojego przeciwnika?

(uwaga: ten konkretny przykład jest możliwy tylko w przypadku 7 Card Stud)

Nie. W przypadku domów pełnych jest to najlepsza kombinacja 3 kart (pełnego zestawu), która określa zwycięzcę. Tutaj, w naszym przykładzie, zestaw 8 dominuje nad 3, gdy porównamy te dwa pełne.

Kto wygrywa, jeśli na stole jest kwadrat?

Po prostu gracz, który ma najwyższą kartę w swoich rękach. Na przykład, jeśli plansza pokazuje 8-8-8-8-5, masz AK, a przeciwnik ma KQ, wygrywasz (twoje ostatnie rozdanie to 8-8-8-8-A, a ręka przeciwnika 8 -8-8-8-K).

Jeśli na stole pojawi się jednak 8-8-8-8-A, tutaj pulę będzie się dzielić (nikt nie może zrobić lepiej niż ta kombinacja już na dywanie).

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie masz pewności, kto wygrywa w pokerze, skorzystaj z naszego narzędzia, które oblicza zwycięzcę rozdania pokerowego!

W przypadku innych często zadawanych pytań dotyczących różnych innych zagadnień, w tym zagadnień związanych z grą i dystrybucją, odwiedź naszą stronę FAQ dotyczącą pokera.

Proszę wypełnić wymagane pola poprawnie!

Musisz poczekać 3 minuty, zanim napiszesz nowy komentarz.

cyril 2018-03-21 10:13:06

dziękuję za odpowiedź Freda. Ale myślę, że zrozumiałem, dlaczego przegrałem. Nie sądzę, żebym musiał ci powiedzieć, jaką podwójną parę miałem, ponieważ dwie pary biją parę niezależnie od tego, ile są warte, ale jedna ręka w pokera wygrywa na pięciu kartach; mój przeciwnik miał dwie wygrywające karty (parę pań), ale gra daje mu dwie inne karty, które przeszły, a on dałby nawet trzy karty, gdyby był identyczny z dwoma innymi za pełne, np. Miałem dwie pary 7 i 8, więc zostałem pokonany przez dwie górne pary

PokerListings France 2018-03-20 11:45:17

@cyril: kolory nie mają znaczenia. Musiałoby nam powiedzieć, jakie były dla was te dwie pary, ale gdyby na przykład para kobiet i para 10 osób leżała na dywanie (jak się wydaje rozumiemy), to rzeczywiście miał podwójne para (a więc wyraźnie lepsza od twojej).

cyril 2018-03-16 19:55:21

Miałem dwie pary (napisane w komentarzach), a mój przeciwnik miał parę dam, która ma piki, a oprogramowanie zapewniło mu kolejną parę 10 turowych zakrętów, a 10 ma pik i przegrałem, czy to normalne?

czy kolory mają coś wspólnego z przypisaniem drugiej pary?

PokerListings France 2018-02-14 11:28:56

To gracz 2, który wygrywa tutaj.

Rzeczywiście, obaj gracze mają parę 8, ale gracz 2 ma lepszą "kicker9quot; (mapa towarzysząca).

Oto kombinacja dokonana przez każdego z dwóch graczy:

Hedi 2018-02-14 09:36:27

Jeśli na stole jest: król, 8, 5, 2, 3

PokerListings France 2018-02-05 10:56:29

Jest to oczywiście J1, ponieważ ma pełne 6 na 10 (6-6-6-10-10).

J2 to nic lepszego niż para A-A-10-10.

Mehdi 2018-02-03 03:48:46

Tabela: 6 -6 -9 -10- 10 Kto wygrywa w tym przypadku?

PokerListings Francja 2018-01-29 10:45:50

@Lucas: To jest remis, a pula jest dzielona. W rzeczywistości najlepsza możliwa kombinacja dla obu graczy jest na stole z piątym serwantem wysokości, nikt nie może zrobić lepiej tutaj (wiedząc z drugiej strony, że nie ma prostej do 6 kart).

Jeśli gracz miał damę, miałby wyższą piąte miejsce i byłby zwycięzcą.

Jeśli jeden z graczy miał damę, a druga królowa, ta ostatnia wygrałaby z maksymalną stritem.

Lucas Das neves 2018-01-27 19:57:26

Mam pytanie, czy środkowy prosty 78910V jest graczem w 6R, a drugi V6, który wygrywa?

PokerListings Francja 2018-01-08 13:05:01

PokerListings for Mobile: Ciesz się nowościami pokerowymi, poradami dotyczącymi strategii, zasadami, narzędziami, filmami i recenzjami poker roomów dzięki wyjątkowym bonusom!

Poziomy rąk Texas Hold'em

Zasadniczo jedna ręka składa się z pięciu kart. Ręce pokerowe dzielą się na kilka kategorii, takich jak kolor, piąta lub podwójna para. Gracz, którego ręka jest najsilniejsza, wygrywa.

Zasadniczo jedna ręka składa się z pięciu kart. Ręce pokerowe są podzielone na kilka kategorii, takich jak kolor, para prosta lub podwójna. Gracz z najwyższą ręką wygrywa.

Królewski kolor to strit, który ma asa. Na przykład, Ace-King-Queen-Jack-10, wszystkie diamenty.

Prosty kolor składa się z pięciu kart kolejnych rzędów tego samego znaku. Na przykład 7-6-5-4-3, cała koniczyna.

Kwadrat składa się z czterech kart o tej samej wartości. Na przykład czterech valetów.

Pełny dom składa się z serii trzech kart o tej samej wartości i pary innej wartości. Na przykład Królowa-Królowa-Królowa-2-2.

Kolor składa się z pięciu kart, każdej z nich, ale z tego samego znaku. Na przykład król-królowa-9-6-3, wszystkie diamenty.

Pięć kart wartości następujących po sobie. Wszystkie piąte składają się z 5 lub 10. Na przykład 7-6-5-4-3 różnych kolorów.

Trzy karty o tej samej wartości. Na przykład trzy asy.

Ta ręka składa się z dwóch kart o jednej wartości i dwóch kart o innej wartości. Na przykład dwóch kameralnych i dwóch 8.

Para składa się z dwóch kart o tej samej wartości. Na przykład dwie królowe.

Ręka z najwyższą kartą to zwycięska ręka. Jeśli dwóch lub więcej graczy posiada najwyższą kartę, do gry zostaje wprowadzona karta Kickera (patrz niżej).

W pokerze celem gry jest uzyskanie najlepszej pięciokartowej karty spośród siedmiu dostępnych kart (pięciu kart wspólnych i dwóch zamkniętych kart). Oznacza to, że w przypadku równości z kwadratem, zbiorem, parą podwójną, parą lub wysoką kartą; kolejna karta lub kicker jest wprowadzana do gry w celu ustalenia kto wygrywa pulę.

Pięć najlepszych kart gracza A

Pięć najlepszych kart gracza B

Gracz A wygrywa rozdanie z kartą Queen Quicker.

Jeśli istnieje remis, para lub wysoka karta; drugi, trzeci, a nawet czwarty kicker jest wprowadzany do gry, aby określić, który gracz zwróci pulę. Jeśli zawodnicy nie decydują o tym, kto jest zwycięzcą, zaangażowani gracze muszą po prostu dzielić pulę.

Kliknij tutaj, aby pobrać wersję podręcznika Hand Level Guide. Aby wyświetlić przewodnik, potrzebujesz programu Adobe Reader, dostępnego tutaj.

Niezależnie od rodzaju pokera, który chcesz grać, ważne jest, aby zrozumieć logikę gry i znać rankingi rozdań. To dzięki znajomości rankingu wszystkich rozdań poprawisz swoją analizę gry.

Jest to strit od 10 do asa.

Prosty kolor to kontynuacja, której wszystkie karty są tego samego koloru.

Kwadrat składa się z czterech kart o tej samej wartości.

Pełny dom składa się z zestawu i pary.

Kolor składa się z pięciu kart tego samego koloru i dowolnej rangi.

Piąta to sekwencja pięciu kart. Co piąty musi zawierać 5 lub 10.

Zestaw składa się z trzech kart o tej samej wartości.

Podwójna para składa się z dwóch kart tej samej wartości i następnej pary dwóch kart o innej wartości.

Para składa się z dwóch kart o tej samej wartości.

Wygrywa rozdanie z najwyższymi kartami.

Każdy, kto chce zostać zbanowany z hazardu, musi to zrobić sam w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Zakaz ten obowiązuje w kasynach, kręgach gier i witrynach internetowych autoryzowanych na mocy ustawy nr 2010-476 z 12 maja 2010 roku. Jest wymawiany na okres trzech lat, nie podlega redukcji.

Gry hazardowe i gry pieniężne są zabronione dla dzieci poniżej 18 lat

PMU przestrzega zasad etyki FEVAD i systemu mediacji e-commerce

Kategoria Gry - Badanie BVA Group - Viséo CI - od maja do lipca 2017 r. - Więcej informacji na temat escda.fr.

Numer akredytacji konia: 0002-PH-2015-06-07 Sportsperson: 0002-PS-2010-06-07 Poker: 0002-PO-2010-06-07

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 75 = 77

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map