Uzależnienie od pieniędzy

Porozmawiajmy o uzależnieniu od hazardu

Podzielmy się naszym doświadczeniem, naszymi mocnymi stronami i naszymi nadziejami, aby rozwiązać nasze problemy i pomóc nam w grze.

Postawić na sport, grattiez bilety, pokera lub ruletkę grać online lub w kasynie, problemy z hazardem może szybko wpłynąć na stosunki społeczne, zakłócać sprawnego funkcjonowania swojej pracy albo cię do bankructwa finansowego , Można już zrobić rzeczy, które nie sądzę, aby zrobić jak kradzież pieniędzy lub przejść do długu grać.

Możesz myśleć, że nie możesz przestać, ale przy odrobinie pomocy profesjonalistów możesz pokonać te problemy i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Pierwszym krokiem jest rozpoznanie problemu z hazardem.

Rozumieć problemy z grą

Niektórzy gracze nie są całkowicie poza kontrolą, ale nadal czują, że niektóre z ich działań nie zostały opanowane. Problem z grą to zachowanie, które zakłóca codzienne życie. Coraz więcej czasu spędzasz grając pieniędzmi, obstawiając coraz więcej, nie biorąc pod uwagę finansowych konsekwencji twoich strat, masz problem z grą.

Mity i realia związane z uzależnieniem od hazardu

Rzeczywistość: Gracz uzależniony niekoniecznie często gra. Hazard staje się problemem, gdy tylko powoduje problemy.

Mit: Nadmierny hazard nie stanowi problemu, jeśli możesz sobie na to pozwolić

Rzeczywistość: Szkodliwe konsekwencje nadmiernego hazardu są nie tylko finansowe. Zbyt dużo czasu spędzanego na obstawianiu może zaszkodzić stosunkom społecznym, szacunek dla siebie, doprowadzić do porzucenia projektów lub pracy.

Mit: otoczenie nadmiernych graczy często popycha tych graczy do gry.

Rzeczywistość: Problem hazardzistów często obraca logiczne wytłumaczenie ich zachowania. Powiedzieć, że to wina innych, jest jednym z najprostszych sposobów unikania odpowiedzialności za własne czyny.

Mit: Jeśli gracz uzależniony jest uparty, powinieneś pomóc mu go zmniejszyć.

Rzeczywistość: Szybkie rozwiązanie problemu przy pomocy finansowej wydaje się być słuszne. Jednak ta pomoc szybko sprawi, że kompulsywny hazardzista zapomni o negatywnej konsekwencji swojej postawy i zmusi go do rozpoczęcia od nowa. To tylko pogorszy sprawę.

Wpływ uzależnienia od heroiny i leczenia

Heroina (diacetylomorfina) jest półsyntetycznym opioidem otrzymanym z morfiny. Heroina jest substancją nielegalną i bardzo uzależniającą, ma silne działanie euforyczne. Jest to rodzaj najczęściej spożywanego opiatu.

Heroina została zsyntetyzowana w 1874 roku i, jak na ironię, została użyta początkowo do leczenia uzależnienia morfinowego. W dzisiejszych czasach heroina znana jest jako najbardziej destrukcyjne i bolesne uzależnienie na świecie, ponieważ niszczy zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Chociaż uzależnienie od heroiny jest traktowany dzisiaj, proces wycofania może zająć bardzo dużo czasu.

Formach. W stanie surowym heroina jest białym proszkiem o gorzkim smaku. Heroina, którą można kupić na ulicy, zwykle nie jest surowa. Street heroina ma różne kolory i może wahać się od białego do ciemnobrązowego, jeśli została pocięta takimi przedmiotami, jak mleko, cukier, mleko w proszku lub chinina. Kiedy bohaterka jest czarna ("czarna smoła" lub "ser") jest najbardziej produkowana w Meksyku. Inne główne kraje produkujące heroinę to Afganistan, Pakistan, Birma, Tajlandia, Wietnam i Kolumbia.

Drogi podawania. Heroinę można wstrzykiwać, parsknąć lub palić. Te trzy metody konsumpcji uzależniają. Wielu konsumentów zaczyna wdychać heroinę poprzez wdychanie jej, a następnie przełącza się na zastrzyki dożylne, gdy organizm zaczyna przyzwyczajać się do substancji. Iniekcje pozwalają osiągnąć stan euforii w zaledwie kilka sekund. Gdy bohaterka jest parsknięta lub wędzona, zwykle odczuwa efekty od 15 do 20. Chęć osiągnięcia pożądanych odczuć zmusza konsumentów do wykonania wstrzyknięcia.

Uzależnienie psychiczne. Uzależnienie od heroiny zaczyna się uczuciem zmęczenia i pustki. Z punktu widzenia czysto chemicznej addictions'explique przez niezdolność mózgu konsumenta do wytwarzania wystarczającej ilości opiacésendogènesà powodu obecności constanted'opiacésenvoyés sztucznie do ciała. Pomimo wszystkich negatywnych skutków, uzależnionych od heroiny czuje się niezdolna Dede pozbyć swojego uzależnienia. Héroïneprovoque uzależnienie fizyczne i mentalepuissante i przejmuje kontrolę nad ciałem i umysłem. Lek staje się dla uzależniony od heroiny, jedyny sposób, aby doświadczyć pozytywnego uczucia w swoim życiu. Uzależnieni sklasyfikują świat zewnętrzny na dwie grupy: tych, którzy konsumują narkotyki, i tych, którzy nie zażywają narkotyków. Ich wszechświat przestaje kupować i używać narkotyków. Wszystko inne staje się daremne. Stają się niecierpliwi, drażliwi i agresywni. Często są w depresji. Ciągle sprzeczają się z otaczającymi je ludźmi i denerwują się bez wyraźnego powodu. Walka z uzależnieniem sprawia, że ​​czują się zawstydzeni, słabi i zniesmaczeni sobą. Osoby uzależnione od heroiny mają tendencję do utraty pracy i borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Aby zdobyć narkotyki, kradną pieniądze od rodziny, przyjaciół, a nawet kolegów. Często są zaangażowani w nielegalne działania.

Euforia. Jednym z powodów uzależniających heroiny jest jej zdolność do szybkiego wzrostu euforii konsumentów. To poczucie dobrego samopoczucia jest często opisywane przez pacjentów jako orgazm i trwa od kilku sekund do minuty. Podobnie jak przyjemność wywołana przez seks, przyjemność wywołana przez narkotyki "uwalnia" konsumenta od wszelkiego napięcia. Po zakończeniu euforii konsument przechodzi w stan spoczynku od niepokoju do niepokoju. Ten stan nazywa się "ukamienowanym". Heroina jest depresantem. Biorąc pod uwagę jego właściwości uspokajające na centralny układ nerwowy, konsument odczuwa ogromną przyjemność, jakby cała jego istota była wygodnie owinięta miękką bawełną. Czuje się całkowicie hermetycznie w swoim otoczeniu. Jego koordynacja i koncentracja są zmniejszone. Ma problemy z wyrażeniem siebie. Po zażyciu dawki heroiny osoba uzależniona nie jest już w stanie uzasadniać długich godzin. Zapomina o wszystkich swoich problemach, a jego ogólny stan można opisać jako globalne poczucie dobrego samopoczucia, wyjątkowego komfortu i głębokiej satysfakcji.

Uzależnienie od skutków heroiny

Inne natychmiastowe efekty. Bohaterka spowalnia funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Główne objawy obserwowane (które w dużej dawce lub może zagrażać życiu konsumenta) to: trudności w oddychaniu (duszność i oddechu), zmniejszając ciśnienie krwi, zmniejszenie częstości akcji serca. W autressymptômessusceptibles wystąpić to: wskazać uczniom, suchość w ustach, tłumienia odruchu kaszlu, nudności, wymioty, pocenie się, podrażnienia i zmniejszenie libido.

Długoterminowe skutki uzależnienia od heroiny. Skutki długoterminowe mogą być katastrofalne, zwłaszcza jeśli osoba pozostająca na utrzymaniu nadal używa narkotyków bez medycznego przestrzegania.uzależnienie od heroiny powoduje negatywne konsekwencje fizyczne, psychiczne i społeczne. Przez długi czas uzależnieni od heroiny rozwijają wiele problemów fizycznych, które obejmują: znaczny spadek ich układu odpornościowego; wysoka podatność na choroby zakaźne (HIV / AIDS, gruźlica, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C); problemy z wątrobą, problemy z oddychaniem, problemy z sercem; uszkodzenie żył, ropnie skórne, zakrzepica; przewlekłe zaparcia; zaburzenie cykli menstruacyjnych u moich kobiet, a także niepłodność, impotencja u mężczyzn; złe nawyki żywieniowe, znaczna utrata wagi; znaczące zaburzenia emocjonalne i dysfunkcje poznawcze.

Leczenie uzależnienia od heroiny

Uzależnienie od heroiny jest bardzo trudne do wykorzenienia, ale można go wyleczyć. Zależność fizyczna i psychiczna jest tak silna, że ​​opiekowanie się sobą jest prawie niemożliwe. Potrzebna jest pomoc medyczna, a także kontynuacja leczenia.

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie do detoksykacji heroiny, takie jak:

  • Medyczne leczenie detoksykacyjne opioidów i leczenie uzależnienia psychicznego;
  • Długoterminowy program oparty na naltreksonie;
  • Spersonalizowana obserwacja, w tym terapia grupowa z 12 krokami;
  • Terapia zastępcza opiatów.

Nasza klinika nie popiera koncepcji leczenia metadonem, ponieważ uważamy, że zastąpienie jednego leku drugim nie daje żadnych rezultatów. Jednak w niektórych przypadkach proponujemy terapię opartą na Suboxone, jako część ścisłej obserwacji medycznej, dla pacjentów silnie uzależnionych od heroiny.

Dotyczące innych metod detoksykacja heroiną, jesteśmy absolutnie przekonani, że walczymy z uzależnieniem heroinajest możliwe dzięki bezpiecznym, skutecznym i punktualnym programom opieki, które dotyczą zarówno zależności psychicznej, jak i fizycznej. Z tego powodu wdrożyliśmy długoterminowy program leczenia Naltrexone ze spersonalizowanymi kontynuacjami.

Artykuły dotyczące leczenia uzależnienia od heroiny:

Uzależnienie od gier wideo zostało wkrótce uznane przez WHO

Uzależnienie to pojawi się od 2018 r. W podręczniku Diagnozy WHO.

Czy możemy mieć dość grania w gry wideo? "Tak" może wkrótce odpowiedzieć Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Projekt 11. Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób WHO - dziesiąta wersja pochodzi z 1990 r. - zostanie przedstawiony Światowemu Zgromadzeniu Zdrowia w maju 2018 r. Z okazji jego oficjalnej publikacji. Jednak w tym projekcie międzynarodowa organizacja po raz pierwszy definiuje "uzależnienie od gier wideo".

WHO zauważa: "zaburzenie charakteryzuje się ciągłym lub powtarzającym się korzystaniem z gier wideo, zarówno online (w Internecie), jak i offline". Aby zostać uznanym za uzależnionego, gracz musi mieć trzy cechy przez co najmniej rok: posiadanie "złej kontroli swojego związku z grą (czas, częstotliwość, kontekst itp.)", Daje pierwszeństwo grze w innych ośrodkach. zainteresowania lub czynności życia codziennego i "nadal graj pomimo negatywnych konsekwencji." A zachowanie musi być "dostatecznie surowe, aby spowodować poważne trudności w relacjach osobistych, rodzinnych, społecznych, edukacyjnych, zawodowych lub innych" ,

W porozumieniu z Le Figaro Międzynarodowa Organizacja wyjaśnia swój wybór: "Korzystanie z Internetu, komputerów, smartfonów i innych urządzeń elektronicznych znacznie wzrosło w ostatnich dziesięcioleciach. Choć istnieją oczywiste korzyści dla użytkowników, problemy zdrowotne związane z nadmiernym używaniem odnotowano również w literaturze naukowej. "

Ale ta nowa klasyfikacja, która będzie obowiązywać w 2018 roku, dzieli się. Dla Yanna Leroux, lekarza psychologii i specjalisty od gier wideo, jest to "negatywny sygnał wysyłany do społeczności graczy". Według niego, gry wideo nie wiążą się z nałogami, ale niektórzy gracze "mają wcześniej istniejące patologie, takie jak zaburzenia depresyjne lub trudny związek z rzeczywistością" i mogą być zmuszeni do zamknięcia się w grze. Więc nie "media, które powodują, że jesteś chory, ale to patologia się wyraża" - mówi Yann Leroux.

Wręcz przeciwnie, dr Marc Valleur, psychiatra z Hôpital Marmottan (Paris), specjalizujący się w uzależnieniu (z lub bez nielegalnych substancji), uzależnienie zaczyna się „od tej chwili człowiek chciałby zmniejszyć zużycie co w ogóle, ale nie powiedzie się bez pomocy. „na Marmottan zespołu opiekunów szpital nie będzie również rozwiązać ten uzależnienie od gier wideo, ale również pomaga ludziom uzależnionym od stron pornograficznych lub stron spotkań. "Chcielibyśmy, aby definicja nie obejmowała wyłącznie gier wideo, ale wszystkich sytuacji, w których pacjent czuje się uzależniony" - mówi dr Valleur.

Wprowadzenie nowej patologii do klasyfikacji WHO to nie tylko kwestia słownictwa. "Myślę, że to pomoże zapewnić opiekę w niektórych krajach", mówi lekarz. Argument przedstawiony również przez WHO, który przypomina, że ​​uwzględnienie zaburzenia w jego klasyfikacji "jest kwestią, którą państwa uwzględniają przy podejmowaniu decyzji w sprawie alokacji zasobów na zapobieganie i leczenie chorób. patologia ".

Na razie WHO jest jedyną osobą, która rozważa rozpoznanie tego uzależnienia. Podczas edycji ostatecznej wersji Diagnostic and Statistical Manuał of Mental Disorders (DSM - 5) Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w 2013 roku podręcznika psychiatrii, specjaliści odmówili uznania uzależnienia od gier wideo (tylko online) Według nich nie było wystarczających badań nad tym zaburzeniem.

W chwili obecnej nie ma obiektywnych danych na temat liczby osób uzależnionych od gier wideo. Ale, oni reprezentują tylko niewielką część graczy, uspokaja dr Marc Valleur. Aby dowiedzieć się, czy jego dziecko jest uzależnione, "musimy spojrzeć na to, jak młody człowiek robi w innych wymiarach swojego życia. Jeśli on (lub ona) dużo gra, ale odnosi sukcesy w szkole, ma przyjaciół i jest szczęśliwy, nie ma problemu. "

Jak radzić sobie z uzależnieniem od hazardu

Uzależnienie od hazardu wiąże się z niemożnością kontrolowania kwot wydanych podczas tych gier, co prowadzi do problemów psychologicznych, a także finansowych, zawodowych i prawnych [1]. Hazard może aktywować system nagradzania mózgu, tak jak robią to inne nałogi, dlatego bardzo trudno jest przestać to robić [2]. Możesz jednak właściwie poradzić sobie z problemem hazardu, wiedząc, jak rozpoznać problem, zarządzając wyzwaniami związanymi z chęcią gry i udzielając pomocy i wsparcia.

Dowiedz się, jak rozpoznać swój problem z grami Edytuj

Zarządzaj wyzwalaczami problemu z hazardem

Psychologia: jak pieniądze wpływają na nasze zachowanie

Termin "afluza" jest amerykańskim neologizmem utworzonym ze skracania słów "dostatek" i "grypa" i definiowany jako: "Bolesna choroba zakaźna, przenoszona przez społeczeństwo i której objawy są uczuciem zadłużenia, niepokoju i obrzydzenia wynikającego z ideologii "zawsze plus". Ale często jest to negowane, uważane za puste słowo w modzie, stworzone w celu wyrażenia naszej kulturalnej pogardy dla konsumpcjonizmu. Chociaż często używa się go do żartowania, termin ten może być bardziej zgodny z prawdą, niż wielu chciałoby myśleć.

Niedawno została wykorzystana jako argument obronny w szeroko nagłośnionym procesie 16-letniego teksańskiego chłopca jadącego pod wpływem alkoholu. Ten ostatni argumentował, że bogactwo jego rodziny powinno uwolnić go od odpowiedzialności za spowodowanie śmierci czterech osób. Młody człowiek uciekł z dziesięcioletnim stażem i terapią (opłaconą przez rodzinę), co rozzłościło wielu ludzi, uznając, że sędziowie byli zbyt pobłażliwi.

Psycholog G. Dick Miller, powołany na czele jako ekspert obrony, argumentował, że nastolatek cierpiał na grypę, co mogło uniemożliwić mu pełne zrozumienie konsekwencji jego działań.

"Szkoda, że ​​nigdy nie użyłem tego terminu" - powiedział później Miller w CNN. "Wydaje się, że wszyscy tylko o tym pamiętają."

Niezależnie od tego, czy grypa jest prawdziwa, czy też wyimaginowana, pieniądze naprawdę zmieniają wszystko, jak mówi piosenka - a ludzie w wyższych klasach myślą inaczej niż inni.

Bogactwo (i jego dążenie) kojarzy się z niemoralnym zachowaniem, i to nie tylko w filmach Wilk z Wall Street. Psychologowie, którzy badali wpływ dobrobytu i nierówności na ludzkie zachowania, odkryli, że pieniądze mogą mieć ogromny wpływ na nasze myśli i działania, niekoniecznie będąc tego świadomymi, i niezależnie od tego, sytuacja gospodarcza. Chociaż bogactwo jest subiektywne, większość aktualnych badań mierzy poziom dochodu, statusu zatrudnienia lub innego poziomu społeczno-ekonomicznego, takich jak sukces edukacyjny i bogactwo międzypokoleniowe.

Oto 7 rzeczy, które należy wiedzieć o psychologii pieniędzy i bogactwa.

Kilka badań wykazało, że bogactwo może kolidować z empatią i współczuciem. Badania opublikowane przez gazetę Nauka psychologiczna odkrył także, że mniej zamożni ludzie lepiej odszyfrować mimikę innych - główny znak empatii - niż najbogatsi.

"Zwracamy szczególną uwagę, że słabsze klasy wykazują większą empatię, a wyższe - mniej" czas Michael Kraus, współautor badania. "Środowisko klas pracujących jest bardzo różne od środowiska klas wyższych, a osoby ze środowisk defaworyzowanych regularnie napotykają szereg słabości i zagrożeń społecznych, a ty naprawdę musisz polegać na innych. informować, czy wystąpi zagrożenie lub szansa społeczna, co powoduje, że jesteś bardziej wyczulony na emocje. "

Jeśli brak zasobów tworzy większą inteligencję emocjonalną, posiadanie większej ilości środków może być jedynym źródłem złego zachowania. Z badań przeprowadzonych przez University of Berkeley wynika, że ​​nawet fikcyjne pieniądze mogą skłonić ludzi do działania z mniejszą troską o innych. Naukowcy zauważyli, że kiedy dwóch studentów gra Monopol - jeden otrzymuje znacznie więcej pieniędzy niż drugi - najbogatszy gracz jest początkowo niewygodny. Ale potem zaczyna grać bardziej agresywnie, zajmując pole więcej, a nawet kończy na wyśmieszaniu biedniejszego gracza.

Bogactwo może przesłonić osąd moralny

Nic dziwnego, że w tym świecie po roku 2008 bogactwo może sprawić, że ktoś poczuje, że wszystko się im należy. Badanie w Berkeley wykazało, że w San Francisco - gdzie zgodnie z prawem samochody muszą zatrzymywać się przed przejściami dla pieszych, aby wpuszczać ludzi - kierowcy luksusowych samochodów zatrzymali się cztery razy mniej niż kierowcy prowadzący samochody. tańsze samochody. Bardziej prawdopodobne było również odcięcie drogi innym kierowcom.

Inne badanie sugerowało, że samo myślenie o pieniądzu może prowadzić do niemoralnego zachowania. Badacze z Harvardu i Uniwersytetu w Utah stwierdzili, że uczestnicy badania częściej kłamią lub zachowują się niemoralnie po usłyszeniu słów związanych z pieniędzmi.

„Nawet, gdy jest to w dobrej wierze, nawet jeśli myślimy, że możemy rozpoznać dobro od zła, istnieją czynniki, które wpływają na nasze decyzje i zachowania, które nie zdają sobie sprawy,” powiedział MarketWatch Kristin Smith-Crowe , profesor zarządzania i jeden z autorów badania.

Bogactwo wiąże się z uzależnieniem.

Jeśli same pieniądze nie powodują uzależnienia lub uzależnienia (alkohol, narkotyki, narkotyki ...), bogactwo wiąże się z większym ryzykiem problemów z nałogiem. Wiele badań wykazało, że dzieci bogate są bardziej skłonne do uzależnienia, być może z powodu silnej presji rodzicielskiej na sukces oraz z powodu ich izolacji. Badania wykazały również, że dzieci z bogatymi rodzicami niekoniecznie są wolne od problemów związanych z dostosowaniem; w rzeczywistości badania wykazały, że uczniowie z uprzywilejowanych środowisk dostarczają więcej przykładów niedostosowania niż studenci z dzielnic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Naukowcy odkryli, że dzieci te były jeszcze bardziej skłonne do internalizacji swoich problemów, co wiązało się z problemem uzależnienia.

I nie chodzi tylko o nastolatków: nawet w wieku dorosłym bogaci konsumują o 27% więcej alkoholu niż biedni.

Pieniądze same w sobie mogą uzależnić.

Poszukiwanie bogactwa samo w sobie może również stać się obsesją. Jak wyjaśnia psycholog dr Tian Dayton, często rozważana jest kompulsywna potrzeba posiadania pieniędzy w ramach uzależnienia, określanego jako "uzależnienia lub uzależnienia behawioralne", które różnią się od uzależnienia od narkotyków.

Obecnie idea uzależnienia behawioralnego jest powszechnie akceptowana. Jest to nałóg, który wiąże się z kompulsywnym i / lub niekontrolowanym związkiem z pewnymi zachowaniami, takimi jak zabawa, seks, jedzenie, a nawet ... pieniądze. W tym typie uzależnienia behawioralnego występuje zmiana neuronalna podobna do wpływu alkoholu lub narkotyków na nastrój. Kiedy ten typ uzależnienia jest wywierany na niektóre czynności, takie jak oglądanie pornografii, stosowanie kompulsywnej diety lub obsesyjny związek z pieniędzmi, może to spowodować wytwarzanie hormonów, takich jak dopamina, które wywołują wrażenie unoszącego się reakcja chemiczna wywołana przez lek. Osoba zależna od tego rodzaju zachowań nieświadomie nauczyła się manipulować chemiczną równowagą własnego mózgu.

Chociaż uzależnienie behawioralne różni się od uzależnienia fizycznego, implikuje zachowanie kompulsywne - w tym przypadku uzależnienie od pozytywnej wrażliwości posiadania pieniędzy lub własności - które może mieć konsekwencje negatywny na samopoczucie jednostki. Uzależnienie od wydawania pieniędzy - czasami nazywane kompulsywnym robieniem zakupów - jest kolejnym, bardziej rozpowszechnionym typem uzależnienia behawioralnego związanego z pieniędzmi.

Bogate dzieci mogą być bardziej zaniepokojone

Dzieci dorastające w zamożnych rodzinach mogą wydawać się mieć wszystko, ale posiadanie wszystkiego jest czasem bardzo kosztowne. Starsze dzieci są bardziej destrukcyjne niż dzieci w trudnej sytuacji i są narażone na wysokie ryzyko lęku, depresji, nadużywania substancji, zaburzeń odżywiania, oszustw i kradzieży. Badania wykazały również wysoki odsetekbinge drinking " i używanie marihuany wśród dwojakich białych dzieci o wysokich dochodach.

"W społecznie rosnących społecznościach dzieci często czują się pod presją, aby osiągnąć sukces w dodatkowych studiach i działaniach, aby zmaksymalizować ich długoterminowe perspektywy edukacyjne, co może prowadzić do dużego stresu" - pisze psycholog. Suniya Luthar w swoim artykule "Kultura dostatku". "Podobnie, na poziomie emocjonalnym, izolacja często wynika z erozji czasu rodzinnego z powodu kariery ich zamożnych rodziców i wielu dodatkowych zajęć dzieci".

Mamy tendencję do postrzegania bogactwa jako "zła".

Z drugiej strony osoby o niższych dochodach oceniają i robią uogólnienia na temat tych, którzy są bogatsi niż oni, często osądzając bogatych jako "obojętnych". Prawdą jest jednak, że ubodzy muszą walczyć z własnymi stereotypami społecznymi.

Według magazynu Scientific American, bogaci ludzie często prowokują zazdrość i nieufność, do tego stopnia, że ​​cieszymy się, widząc ich w trudnej sytuacji. Badanie przeprowadzone na uniwersytecie w Pensylwanii wykazało, że większość ludzi kojarzy postrzeganie zysków z uciążliwością społeczną. Kiedy uczestnicy zostali poproszeni o ocenę różnych firm i branż (niektórzy prawdziwi, niektórzy hipotetyczni), zarówno osoby lewicowe, jak i prawicowe zaklasyfikowały instytucje, które zarabiają więcej jako szkodliwe na wszystkich poziomach, niezależnie od tego, danej firmy lub branży.

Pieniądze nie dają szczęścia (i nie kupujcie miłości)

W naszym dążeniu do sukcesu (bo przecież kto nie chciałby odnieść sukcesu?), Szukamy pieniędzy i siły, które mogą wpływać na to, co naprawdę ważne: na szczęście i miłość.

Nie ma bezpośredniej zależności między dochodami a szczęściem. Kiedy osiągniemy pewien poziom dochodu, który może zaspokoić nasze podstawowe potrzeby i zmniejszyć presję (niektórzy mówią o 37 000 euro rocznie, inni o 55,000), bogactwo nie zmienia rzeczywistości pod względem dobrostanu i szczęścia , Ma nawet negatywny wpływ na dobre samopoczucie. Niezwykle bogaci ludzie cierpią bardziej z powodu depresji. Niektóre dane sugerują, że to nie pieniądze same w sobie doprowadziłyby do niezadowolenia, ale stały wysiłek, by je zdobyć. Wartości materialistyczne kojarzyły się nawet z mniejszą satysfakcją relacyjną.

Jest jednak dobry powód do radości: więcej Amerykanów zaczyna szukać wyjścia poza pieniądze i status społeczny, jeśli chodzi o definiowanie sukcesu w życiu. Według badania LifeTwist z 2013 r. Tylko jedna czwarta Amerykanów wciąż wierzy, że to szczęście decyduje o sukcesie.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

84 + = 93

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map