Uzależniony od gry

uzależnienie od gier wideo jest zaburzeniem psychicznym hipotetyczny charakteryzujące nieodpartą i obsesyjną potrzebę grania w gry wideo. Uzależnienie od gier wideo doprowadziłoby do zachowania gracza w stosunku do powtarzalnych i kompulsywnych, jak w przypadku patologicznych graczy lub konsumentów substancji psychoaktywnych.

Coraz częściej psychiatrzy kwestionuje pojęcie uzależnienia stosowanej do obiektów, które nie są lekami, takimi jak gry wideo, pracy lub jogging, twierdząc, że w tym przypadku, można by argumentować, że wszystkie pasją jest patologiczna [1].

Inne gry wideo na konsolach lub komputerach osobistych, w domu lub w domu, w pojedynkę, z przyjaciółmi lub w sieci w Internecie , może powodować uzależnienie u niektórych osób. Podobne zaburzenia psychiczne występują wraz z utratą zainteresowania i zubożeniem życia emocjonalnego, relacyjnego i intelektualnego. Można nawet zauważyć, że zaburzenia fizyczne pojawiają się jako znaczna utrata wagi u osób z nadwagą, którzy spędzają cały swój czas przed ekranem i zapominają o jedzeniu.

Mówimy o nałogu, gdy gry wideo stają się głównym celem, jeśli nie jedynym, kosztem innych działań (relacyjna, zawodowe, szkoły, sport ...) Pojęcie wycofania samym znalazła się również. To uzależnienie jest szczególnie niepokojące w okresie dojrzewania, ważnym okresie, kiedy gry i edukacja nie mieszają się dobrze.

Mają cechy szczególne, które grają w sieci - tak jak w przypadku innych graczy, którzy mogą, dla niektórych, być "uzależnieni", że wszechświat wciąż ewoluuje, nawet gdy nie gra, a celem jest po prostu aby rozwinąć i rozwinąć swoją postać w tych wirtualnych światach.

Nie wszyscy są uzależnieni od gier wideo, ale niektórzy są bardziej wrażliwi niż inni. Nastolatek, który ma trudności w dostępie do autonomii w rodzinie dzieje, gra dużo, cięcie jakoś łączy się z realnego świata, starając się pokazać swoją różnicę swoją niezależność, autonomię. Ale wszystko to bez wychodzenia, bez trzaskania drzwiami lub bez szukania bezpośredniej konfrontacji, jak niektórzy by to zrobili. Chociaż w końcu niebezpieczeństwa tego "uzależnienia" są minimalne.

Jednak samo istnienie tego typu uzależnienia jest odrzucane przez większość: psychoanalityk Yann Leroux mówi ze swojej strony, że "nie ma uzależnienia od gier wideo. [1] »

Tryb konsumpcji - niektóre definicje

W odtwarzaczu rozróżnia się różne rodzaje konsumpcji: mniej lub bardziej istotne:

 • Spożycie sporadyczne
 • Regularne spożywanie
 • Zachowanie uzależniające
 • Nadużycie lub nadmierne zachowanie
 • Zależność

Konsumpcja jest sporadyczna, nieregularna, nie ma nadużyć, nie ma zależności. Jest to tak zwana normalna konsumpcja.

Od czasu do czasu gracz wykonuje niektóre gry, niekoniecznie codziennie. Ma dobrą zabawę, ale może łatwo się zatrzymać. Gra najczęściej z przyjaciółmi, rzadziej sam. Gry wideo nie są jego ulubionym rozrywką. Są to głównie gry zręcznościowe, gry walki, gry symulacyjne lub platforma. Są to gry, których części nie trwają zbyt długo i które można zatrzymać w każdej chwili. To nie są gry symulujące wirtualny świat.

Tutaj gracz gra regularnie, czasami codziennie, czasem nawet kilka godzin dziennie. Ale bez uzależniającego zachowania. Uwielbia grać, a gry wideo są jednym z jego ulubionych hobby, podobnie jak telewizja, sport czy czytanie. Jednakże zachowuje on pełną kontrolę nad tą aktywnością i jest w stanie zatrzymać się szybko i może nie grać przez kilka dni z rzędu. Nawet jeśli konsumpcja jest znacząca ilościowo, nie jest ona nienormalna ani niepokojąca i nie zagraża psychospołecznemu funkcjonowaniu jednostki.

Charakteryzuje się niemożnością kontrolowania zachowania konsumpcyjnego. Po wielokrotnym użyciu powstaje nawyk i może prowadzić do poddania pacjenta substancji lub aktywności.

Jeśli wytłumaczymy narkomanii w ich własności, powodując uzależnienie od narkotyków, uzależnienie od działalności można wytłumaczyć fizjologicznie przez uwalnianie endorfin we krwi związany z przyjemności za pośrednictwem tej działalności.

Skutkuje to nadmiernym zużyciem - nadużyciem, które może prowadzić do prawdziwej psychicznej lub fizycznej zależności.

Nadużycie lub nadmierne spożycie

Charakteryzuje się nadwyżką konsumpcji, nadkonsumpcją, z wszystkimi negatywnymi konsekwencjami, które to pociąga - psychiczne, psychologiczne, relacyjne, społeczne, a nawet fizyczne - ale bez zależności.

Kiedy, od ilu godzin gry na dzień lub tydzień możemy mówić o nadużyciach i nadmiernej konsumpcji? Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie w kategoriach ilościowych. Nie ma wyraźnego ograniczenia między normalnością a nadmiarem. Każdy ma prawo do ekscesów, zwłaszcza nastolatków i młodych dorosłych, którzy są głównie zainteresowani grami wideo. Ale regularne spędzanie kilku godzin dziennie na grze, zwłaszcza jeśli robisz to sam, jest oczywiście niepokojące i na pewno nadmierne. Kiedy już nie ma już wymiany z innymi, musimy zacząć zadawać pytania.

Odpowiada to najwyższemu stopniowi patologicznej konsumpcji. W prawdziwej zależności znajdujemy zaburzenie społecznego, intelektualnego i emocjonalnego funkcjonowania przedmiotów, które są zorganizowane wokół gry, zależność jest odrzucana w 2 formach:

 • Uzależnienie psychiczne: natarczywe i uporczywe pragnienie grania, które może czasem znaleźć odzwierciedlenie w manifestacjach psychosomatycznych. Stan psychiczny charakteryzujący się poczuciem satysfakcji i psychicznym impulsem do gry wideo w celu uzyskania przyjemności lub wyeliminowania napięcia lub dyskomfortu.
 • Uzależnienie fizyczne: stan adaptacji organizmu przejawiający się znacznymi zaburzeniami fizycznymi podczas zawieszania lub zapobiegania aktywności. Nie ma fizycznej zależności od gier wideo, w przeciwieństwie do narkotyków takich jak nikotyna czy alkohol. Rzeczywiście, gdy aktywność kończy się, nie ma syndromu odstawienia. Nie należy mylić fizycznej zależności i zaburzeń fizycznych, takich jak utrata masy ciała, które można znaleźć u gracza, który gra tak dużo, że zapomina o jedzeniu.

Możemy zatem mówić o prawdziwej zależności od gier wideo, z pojawieniem się psychicznej zależności i zakłóceń funkcjonowania gracza, intelektualisty, relacji, emocji, spraw społecznych, zawodowych, akademickich ...

Dostępne badania pokazują, że gracze są w pełni świadomi ryzyka związanego z ich ulubioną działalnością.

Amerykańskie badanie cytowane przez MILDT pokazuje, że 50% roleplayerów online uważa się za "uzależnionych". Tendencja ta znajduje się w badaniu przeprowadzonym przez dr Johna Charlon brytyjskiego University Boltonen gdy okazuje się, że 40% byłych graczy uważa, że ​​ich entuzjazm dla internetowego cRPG wpłynęła na ich życie społeczne i 50% przyznaje, że skraca ich czas snu.

Te dwie ankiety pokazują, że w grach online odgrywanie ról online może być bardziej ryzykowne niż inne formy zabawy [2].

Objawy i diagnoza

Rozpoznanie uzależnienia od gier dokonuje się podczas przesłuchania. Nie ma zgody co do tej patologii [3]. Wielu autorów próbowało dostarczyć klucze diagnostyczne. Oto niektóre z nich, najpierw medyczno-psychiatryczne kryteria uzależnienia, następnie kryteria uzależnienia od komputera, następnie dwie propozycje kryteriów diagnostycznych uzależnienia od gier wideo.

Są liczne i różnią się tak bardzo, jak teoretyczne punkty widzenia i odniesienia, które stanowią ich podstawę. Na przykład, zgodnie z mechanistycznym modelem Aviel Goodman, amerykańskiego psychiatry, opisujemy:

 • Niemożliwość stawiania oporu impulsowi do działania.
 • Zwiększenie czucia napięcia bezpośrednio poprzedzającego wystąpienie zachowania.
 • Ulga lub przyjemność w tym okresie.
 • Utrata kontroli od początku kryzysu.
 • Obecność co najmniej pięciu z następujących dziewięciu kryteriów:
  • Monopolizacja myśli przez projekt uzależniającego zachowania.
  • Intensywność i czas trwania większych epizodów niż pierwotnie pożądane.
  • Wielokrotne próby zmniejszenia, kontrolowania lub porzucenia zachowania.
  • Znaczny czas spędzony na przygotowaniach do odcinków, ich wykonaniu lub odzyskaniu ich.
  • Zobowiązanie do zachowania jest takie, że osoba nie może już wykonywać podstawowych czynności (mycie, karmienie) i prowadzi do dezinwestycji społecznej, zawodowej i rodzinnej.
  • Częste występowanie epizodów, gdy podmiot musi wypełniać obowiązki zawodowe, rodzinne lub społeczne.
  • Kontynuacja zachowań pomimo nasilenia się problemów społecznych i pomimo wiedzy o negatywnych konsekwencjach.
  • Oznaczona tolerancja, to znaczy, że należy zwiększyć intensywność lub częstotliwość, aby osiągnąć pożądany efekt, lub zmniejszyć efekt zapewniany przez zachowanie o tej samej intensywności.
  • Pobudzenie, drażliwość, a zwłaszcza niepokój, jeśli przejście do czynu uzależniającego jest opóźnione, zapobiega się (zobacz szczegółowe odsunięcie artykułu).

Uzależnienie od komputera zgodnie z Usługi uzależnienia komputerowego

Dr Maressa Hecht Orzack, dyrektor wydziału uzależnień komputerowych na Uniwersytecie Harvarda, związany ze szpitalem McLean, twierdzi, że w uzależnieniu od hazardu dominuje aspekt społeczny: " Wielu pacjentów mieszka samotnie, gracze czują, że należą do społeczności i czasami gra przynosi im jedynych przyjaciół, których mają "

Symptomy uzależnienia komputerowego wg Usługi uzależnienia komputerowego są dość specyficzne [4]:

 • Objawy psychiczne
  • Poczucie dobrej lub nawet euforii przed komputerem
  • Niezdolność do zatrzymania działania
  • Spędzaj coraz więcej czasu przed komputerem
  • Zaniedbanie rodziny lub przyjaciół
  • Czujesz się pusty, przygnębiony, rozdrażniony, gdy nie siedzisz przed komputerem
  • Leżąc do pracy lub rodziny o swoich działaniach
  • Problemy w szkole lub w pracy
 • Objawy fizyczne
  • Zespół cieśni nadgarstka
  • Suche oczy
  • Regularne migreny
  • Ból pleców i szyi
  • Nieregularna dieta, posiłki smażone na przemian
  • Trudności w zapewnieniu prawidłowej higieny
  • Zaburzenia snu, zmiana cyklu snu

Uzależnienie od gry wideo według dr Marka Griffithsa

Dr Mark Griffiths z University of Nottingham Trent specjalizuje się w uzależnieniu od gier wideo [5]. Oto jego test, aby szybko rozpoznać, czy dziecko z uzależniającymi grami wideo:

 • Gra prawie codziennie?
 • Często gra przez dłuższy czas: 3-4 godziny
 • Gra w ekscytacji, którą dostaje
 • Jest w złym nastroju, kiedy nie może grać
 • Porzucił działania społeczne i sportowe
 • Gra, zamiast odrabiać lekcje
 • Próby zmniejszenia jego czasu gry są niepowodzeniami

W przypadku pozytywnej odpowiedzi na więcej niż cztery z tych pytań, dziecko prawdopodobnie gra za dużo i pojawia się problem.

Uzależnienie od gier wideo według Tejeiro RA i Bersabe-Moran RM

Kryteria diagnostyczne opublikowane w Pomiar Problem gry wideo w nastolatek [6].

 • Zwiększyć czas spędzony na graniu lub myśleniu o nim, planowaniu następnych gier lub zapamiętywaniu starych gier.
 • Zły nastrój, drażliwość, gdy nie można grać
 • Zwiększony czas spędzony na graniu w trudnych czasach
 • Próby nie kontrolowały jego czasu gry
 • Ukrywanie czasu spędzonego na zabawie z rodzicami lub przyjaciółmi
 • Wagary szkolne, prace domowe nie są wykonywane, aby grać w więcej gier wideo
 • Późne noce, brakujące posiłki i krótszy czas spędzany z rodziną lub przyjaciółmi, aby grać więcej

W dniu 20 maja 2007 r. Zhang Jiang, 40-letni chłop, został skazany na dziesięć lat więzienia za zabicie 14-letniego syna kilofem w listopadzie 2006 r., Ponieważ 3 dni wagarowania do gry w kafejce internetowej. [ref. pożądane]

Doktor Tao Ran, lekarz wojskowy i psychiatra specjalizujący się w narkomanii, stworzył centrum rehabilitacji dla "uzależnionych" w Internecie w 2004 roku w bazie lotniczej wokół stolicy. Dla niego " 5% uzależnień internetowych wśród młodzieży związane jest z grami wideo »I jego młodzi pacjenci« wszyscy cierpią z powodu poważnych problemów psychologicznych i poważnych problemów tożsamości: ich "ego" zostało rozrzedzone na ekranie wideo; w końcu utożsamiali się z rolą swoich bohaterów jako wojowników w brutalnych grach, w których zwycięstwo stanowi pewną satysfakcję " W ten sposób jej klinika może pomieścić do 90 młodych ludzi, płacąc równowartość 00 euro miesięcznie za lekarstwo, które może trwać 90 dni. " Musimy przywrócić władzę nad tymi dziećmi, których 5% to chłopcy; cierpią z powodu deficytu miłości ojcowskiej. W Chinach rodzice są bardzo zaniepokojeni edukacją swoich dzieci i wyników w szkole. Ale często zaniedbują emocjonalne spełnienie. [7]

Ale przypadek Chin byłby zniuansowany, w rzeczy samej dla gry World of Warcraft wiele chińskich "firm" oferuje usługi w grze (szybki wzrost poziomu, wirtualne złote monety) przeciwko prawdziwym pieniądzom. Tak więc młodzi Chińczycy spędzają dni i noce na komputerach pracujących dla zachodnich graczy. Prawdziwy biznes został stworzony wokół tej plagi, a strony tego rodzaju handlują w pokoju, bez silnego stłumienia przez chiński reżim, a nawet, że w Chinach istnieje kilkadziesiąt tysięcy takich warsztatów ... [ref. pożądane]

Terminy używane przez graczy

W zależności od pola aktywności zawodnika spędzającego dużo czasu na treningu, różne terminy oznaczają, że taki gracz jest zależny. Terminy te są często używane lekko i obraźliwie w celu prowokacji lub poczucia humoru.

 • Otaku : Znaczenie tego japońskiego terminu zmieniło się w znaczyć dzisiaj każdego, kto jest oddany hobbistom, zwykle odbywa się w pomieszczeniach; termin ten nabrał później pejoratywnej konotacji. Dziś wyznacza (przynajmniej po francusku) osobę, która pasuje do siebie i żyje tylko z pasją: kult "idola", komputera ( frajerem ), gra wideo ( hardcoreowy gracz ) itp.
 • Geek  : Jeden Geek jest osobą pełną pasji, a nawet obsesją na punkcie określonej dziedziny. Pierwotnie w języku angielskim termin ten oznaczał "fada", slangową odmianę "szalonego". Na początku uwłaczający - jego homograf wyznacza karnawałowego klauna - teraz roszczą go sobie niektórzy ludzie.
 • frajerem  : Jeden frajerem , to angielski termin dla osoby niepełnosprawnej społecznie i pasjonującej się tematami związanymi z nauką i technologią. Termin frajerem stał się raczej pejoratywny, w przeciwieństwie do geek. Rzeczywiście, w porównaniu do Geek , frajerem jest bardziej antyspołeczny i bardziej spolaryzowany jeśli chodzi o jego zainteresowania, któremu poświęca więcej czasu.
 • Hikikomori : Hikikomori jest japońskim słowem określającym patologię psychospołeczną i rodzinną, która dotyka głównie nastolatków lub młodych dorosłych mieszkających w domach rodziców, najczęściej w ich pokoju przez kilka miesięcy lub nawet lat, odmawiających komunikacji, nawet z rodziną, oraz pozostawiając tylko w celu zaspokojenia potrzeb cielesnych.
 • Nolife : termin no-life lub sans-vie po francusku, odnosi się do odtwarzacza gier wideo, który poświęca bardzo duży udział, jeśli nie wyłączności swojego czasu, aby praktykować swoją pasję ze szkodą dla innych działań, wpływając tym samym na jego stosunki społeczne.
 • Hardcoreowy gracz  : Jeden hardcoreowy gracz , lub "namiętny gracz" oznacza gracza, który jest głęboko zaangażowany w grę wideo. Dużo gra i może spędzić całe dnie, próbując uzyskać lepsze wyniki, samodzielnie lub przeciwko innym graczom lub innym zespołom i odkrywać grę w całości, aby znaleźć jej subtelności. Niektórzy z tych graczy mogą być uznani za profesjonalistów, ponieważ otrzymują wynagrodzenie za szkolenie i rywalizację. [8]
 • noobem : The Najnowszych są początkującymi graczami, w rzeczywistości nie znają mechaniki gry, a czasem etykiety. noobs, co do nich, są niedoświadczeni, ale często popełniają błędy i otwarcie pozorują zasady [9] oraz etykę pod pretekstem lub zaniedbaniem. W tym sensie termin " noobem Ma szczególnie pejoratywne konotacje.

Ta zależność jest szczególnie powszechna wśród mężczyzn, ale dotyka również kobiety, zwłaszcza od czasu przybycia Wii [10] (patrz także różnica płci).

Gra uzależniona od zakupów w Hollywood

Dzisiaj rozpoczyna się Twoja kariera w świecie gwiazd!

Chodźmy na sesję zakupową! Nie sądziłeś, że wystarczy uśmiechnąć się na czerwonym dywanie?! Stawanie się gwiazdą jest najważniejsze: wybierz swoją postać i wykonuj misje. Znajdź odpowiedni strój dla każdej ze stron w sklepach w mieście, zarabiaj pieniądze i. sukces jest zapewniony! Celem jest znalezienie odpowiedniego stylu ubioru zgodnie z przyjęciem: nie zakładaj gotyckiego stroju na przyjęciu koktajlowym!

do kifan pr ls ffile km mi kocham modę t t pocałunki wyglądają kolegów

jest bardzo dobra gra moja jest lepsza jestem nowa, jeśli mogę mieć gliniarza !!

Witam DOLL Uwielbiam tę grę, bo to moja ulubiona strona i jestem nowa szukam znajomych a +

Uwielbiam to poważne + w Hollywood Tworzę style zbyt obłąkane Uwielbiam, ale powinienem umieścić + postać, którą sami stworzyliśmy dla gry inaczej 100/20 i szukam gliniarzy a + the DOLLS

KOCHAMAM ZAWSZE TE GRY KOCHAM WIĘCEJ GRY TO JEST ZBYT CIĘŻKO TROS TROS TROS TROS TROES TROS 1000 TIMES

Uzależnij mnie, to jest chwast, gdy widzisz piękną kobietę, robisz to, co masz w oknie.

Tym, który mu się podoba, jest łobuz, wszyscy ukrywają wady pod wujem pod wodzą jak rosyjskie lalki.

Piękno Amerykanów, bez życia, podbiło ich najlepszych przyjaciół przez całą noc na służbie.

uzależniony od gier hazardowych, stukania do fortuny, uzależniony od pokera online, wkładasz wszystko do środka, włączamy cię.

Wszyscy jesteśmy okropnymi dziećmi, w błocie znajdujemy złoto w durszlaku, a nie smain Mielibyśmy talent do Jacka Mesrine'a.

Wylalibyśmy tymczasowe pudła.

Nigdy nie sprzedalibyśmy leków w żadnej rodzinie zagrożonej.

Uzależniony od zwycięstwa, uzależniony, aby zakończyć w scenerii.

Stojąc na skuterach wodnych i rowerach sportowych.

Ja to chwast, kiedy widzimy piękną kobietę, wszyscy przez okno.

Wszelki występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Ja to zioło, piłka nożna i adrenalina.

Zbyt dużo kochamy szybkość.

Wszyscy mamy występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Jakie życie wkrótce calvi.

Szał jako kanabika.

Cieszę się, tarzam się trochę zrobię herbatę.

Wszyscy umrzemy, więc dlaczego by się nie zderzyli!

Jesteś uzależniony od pudełek.

Kiedy pójdę do stadniny.

Aby zostawić je na miejscu.

Uzależniony od wielkiego basu.

Na dużych koncertach.

Uzależniony od gestów technicznych na powierzchni.

Coup de grace.

Uzależniony od niebezpieczeństwa wszystko, co nas nie zabija.

Familia to duże cygara Kuby.

Uzależniony od dużych centymetrów sześciennych.

Wielkie święta Wikingów, kiedy nie stawiam melodii.

Ja to chwast, kiedy widzimy piękną kobietę, wszyscy przez okno.

Wszelki występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Ja to zioło, piłka nożna i adrenalina.

Zbyt dużo kochamy szybkość.

Wszyscy mamy występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Jesteś uzależniony od mangi, Naruto.

Jesteś uzależniony od kofeiny, do bzdur.

W rzeczywistości TV-gastro.

Ciężko walczyć z jego wadami jedyną moralnością.

Jestem uzależniony od Mickey.

To Snatcha, a nie Disney'a.

Piszę życie w muzyce lub komiksie.

Kamuflaż, makijaż, wielkie oszustwa.

Niegrzeczny, uzależniony od zakupów.

Uwielbiamy sporty walki, gdy łobuzy wpadają na siebie, ranią.

Uzależniony od prędkości.

Pudełko lub napisał S.

Uzależniony od rapowania w Lidze Mistrzów.

Do naszych oficjalnych dostawców. ,

Ja to chwast, kiedy widzimy piękną kobietę, wszyscy przez okno.

Wszelki występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Ja to zioło, piłka nożna i adrenalina.

Zbyt dużo kochamy szybkość.

Wszyscy mamy występek, występek.

Wszyscy jesteśmy uzależnieni, uzależnieni.

Наркоман меня сорняк, когда вы видите красивая женщина, что вы делаете, вы хорошо роняет стакан.

Тот, кто делает это тот, который уловку, скрывая все ребята тисках в тисках в тисках, как русских кукол.

Американцов красота, нет жизни примыкают своих лучших товарищей всю ночь ďî вызову долга.

пристрастие к азартным играм, стачки фортуны, пристрастившихся к онлайн-покер, вы положили все, мы зажгли вас.

Мы все страшные дети, грязь золото, найденное в дуршлаг Это не Smain талант Джека Mesrine.

Мы побросали временные коробки.

Мы никогда не продавали наркотики, ни в семье в опасности.

Наркоман к победе наркомана, чтобы закончить в декоре.

Стоя на гидроцикле и спортивных мотоциклов.

Меня это сорняк, когда вы видите красивую женщину, все это вниз стекло.

Все порок, порок.

Мы все зависимы, наркоман.

Меня это сорняк, футбол и адреналин.

Нам нравится скорость тоже.

У всех нас есть порок, порок.

Мы все зависимы, наркоман.

Какая жизнь в ближайшее время Кальви.

Бешенство, как canabistory.

Lubię, kocham trochę'm собирается сделать мне чай.

Таким образом, мы все умрем почему бы не получить измученный!

Те наркомана коробки.

Когда я Bicie шпильки.

Для того, чтобы оставить их позади.

Наркоман с большой бас.

Большие концерты в стиле.

Наркоман на работу ног в коробке.

Наркоман, что не убивает нас.

The Familia большие сигары с Кубы.

Наркоман к BIGS кубических сантиметров.

Большие праздники викинги j'paye, когда не мелодию.

Меня это сорняк, когда вы видите красивую женщину, все это вниз стекло.

Все порок, порок.

Мы все зависимы, наркоман.

Меня это сорняк, футбол и адреналин.

Нам нравится скорость тоже.

У всех нас есть порок, порок.

Мы все зависимы, наркоман.

Te увлекаются манга, Наруто.

Перерыв сигарет

Трудно бороться с его пороками единственную мораль.

Я пристрастился к Микки.

Один из Snatch не то, что Диснея.

Я пишу свою жизнь в музыке или комиксов.

Для маскировки макияж, больших афер.

Непослушный, наркоманам за покупками.

Мы любим единоборствами, когда сырье шишка, травмировать себя.

Наличными или написаны С.

Наркоман рэп здесь Лиги чемпионов.

Для наших официальных поставщиков.

Меня это сорняк, когда вы видите красивую женщину, все это вниз стекло.

Kolory biegną po ziarnach? Oto wersja Fruity, odświeżająca i zdrowa wersja Color Addict! Nie bierz melona zbyt szybko, babcia zrobi ci pomarańczową, pełną truskawkę.

Gra wydana przez France Cartes (2017)

Zasada gry - Cel jest taki sam jak w Basic Color Addict: pozbądź się wszystkich swoich kart. Dostępne są te same dwa tryby gry:

 • Tryb "Uno": każdy gracz ma 7 kart w ręce i musi się ich pozbyć. Pierwsza karta losowania zostaje zwrócona, gracze mogą z kolei położyć kartę swojej ręki na stosie kart odrzuconych. Jeśli nie mają pasującej karty, losują.
 • Tryb "Crapette": paczka jest dzielona pomiędzy wszystkich graczy, z wyjątkiem karty widocznej na środku stołu. Każdy losuje 3 karty. Następnie gracze grają jednocześnie, gdy tylko dostrzegę w ręce kartę, którą mogę włożyć na odrzut, robię to i kończę rękę. Nie ma już kolejki, pierwszy, który zlikwidował wszystkie swoje karty, wygrywa!

Teraz zasady układania. Na kartach zawsze są dwie informacje: nazwa owocu (jabłko, malina.) I tło reprezentujące owoc (truskawka, serce kiwi, kawałek ananasa.). Weźmy przykład. Jeśli karta na górze odrzutu przedstawia truskawkowe tło z pomarańczowym słowem zaznaczonym krzyżykiem, mogę go założyć:

 • karta z truskawkowym tłem,
 • karta z pomarańczowym tłem,
 • karta ze słowem truskawka,
 • karta ze słowem pomarańczowym,
 • dzika karta.

A tutaj wszystkie zasady są dostępne! Skręcona jak oryginalny Color Addict, ta mała gra jest trochę dynamiczna i przyjazna!

Duel Quiz: bardzo wciągająca gra o kulturze ogólnej

Pojedynek quizowy istniał już od jakiegoś czasu w naszych europejskich sąsiadach, a na początku roku pojawił się dyskretnie w języku francuskim. Ta gra ogólnej kultury jest, co zaskakujące, bardzo uzależniająca. Dlaczego?

Duel Quiz ma wszystko, co sprawia, że ​​brawa to szum: zrobiono to już w Szwecji, kraju, w którym aplikacja została stworzona, a następnie w Niemczech, Włoszech, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA , a także w Szwajcarii. Wszędzie gra odniosła imponujący sukces wkrótce po premierze. Niekoniecznie wygrywa się: gra o kulturze ogólnej jest w dużej mierze oparta na języku i kraju, o którym mowa. Nie tak łatwo przenieść koncepcję z jednego kraju do drugiego.

© AndroidPIT

Feo Media, szwedzki deweloper, dziś jedzie na złoto: ponad 15 milionów graczy na całym świecie. Możesz grać przeciwko przyjaciołom lub nieznajomym, na wiele różnych tematów: gotowanie, literatura, 2000, przez wieki. Możesz również zaproponować własne pytania, aby wziąć udział w ewolucji aplikacji i uniknąć regularnego powtarzania tego samego.

Wszystko jest za darmo, ale będziesz miał do czynienia z (bardzo) wieloma reklamami. Tryb premium pozwoli Ci ich uniknąć, a także udostępni dodatkowe opcje, takie jak tworzenie niestandardowych awatarów.

Czy grasz w Duel Quiz? Dlaczego lubisz tę grę?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 + = 93

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map