Zasady gry w pokera dla manekinów

Witamy w pokerowym przewodniku po PokerListings France, dedykowanym wszystkim początkującym, którzy tego pragną poznaj zasady gry w pokera i grać w pokera Texas Hold'em, ale także wiele innych wariantów, takich jak Omaha, Seven-Card Stud, a nawet chiński poker.

Prowadzimy Cię również przez procedury licytacji, kolejność akcji i koniec rozdania, wszystkie kroki, aby rywalizować, a nawet organizować własną grę w domu.

Jeśli jesteś nowy, wiedz wartość rąk poker jest pierwszym niezbędnym. Możesz znaleźć tutaj uproszczoną klasyfikację, ale możesz również odwiedzić naszą stronę rankingową rozdania pokera, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Jeśli masz wątpliwości zwycięzca rozdania, więc nie przegap naszego wyjątkowego narzędzia "która ręka wygrywa", prawdziwego kalkulatora i symulatora dla Texas Hold'em!

Jeśli masz pytanie (szczególnie dotyczące problemów, które mogą wystąpić podczas dystrybucji), odpowiedź może znaleźć się w FAQ (często zadawane pytania).

Nie przegap naszego leksykonu pokera i wszystkiego warunki pokera wkrótce nie będzie dla ciebie tajemnic.

Aby dowiedzieć się więcej o strategii pokera, zapoznaj się z sekcją Strategia gry w pokera, która jest jednym z największych źródeł artykułów poświęconych strategii gry w pokera w Internecie.

A gdy już wiesz wszystko, aby zacząć:

Zasady gry w Omaha Poker: Szybki i kompletny przewodnik

Zasady gry w pokera (i wskazówki)

Zasady (i strategia) poker Crazy Pineapple

Zasady Ultimate Poker i 3-card Poker

Zasady all-in / all-in i obliczanie side potów

Podstawy pokera: Przebieg rozdania w pokera w 30 sekund

Texas Hold'em Poker to gra planszowa, którą można grać w dowolnym miejscu i od 2 do 10 graczy.

1- Gracz działa jako dawca. Ta pozycja nazywa się przyciskiem i zmienia się po każdym rozdaniu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

2- Dwóch graczy na lewo od rozdającego są nazywani odpowiednio małą ciemną i dużą ciemną.

3- Te dwie pozycje wymagają wymuszonych zakładów o ustalonej z góry kwocie. Są to tylko dwaj gracze, którzy wkładają pieniądze do puli przed rozdaniem kart (z wyjątkiem "ante", jeśli są).

4 Każdy gracz otrzymuje następnie dwie ukryte karty. Są to tak zwane karty prywatne lub "karty własne" w języku angielskim.

5- Gdy wszystkie karty zostaną rozdane, pierwsza runda licytacji rozpoczyna się od gracza znajdującego się natychmiast po lewej stronie dużej w ciemno. Ten gracz może albo spasować (rzucić karty), śledzić (zapłacić, wyrównując kwotę dużej ciemnej), albo podbić (co najmniej dwa razy tyle samo w ciemno).

6 Runda licytacji kontynuowana jest w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, przy czym każdy gracz ma wybór między pójściem spać (wyrzucanie kart), następowaniem (płaceniem kwoty największego postawionego przed nim zakładu), obstawianiem lub podbijaniem.

7- Po zakończeniu pierwszej rundy licytacji trzy karty wspólne zostają zwrócone na środek stołu. Nazywa się to Flop.

8- Druga runda licytacji rozpoczyna się od pierwszego gracza, który nadal znajduje się w grze po lewej stronie przycisku. Ta nowa runda licytacji, zawsze w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara, jest sumowana przez każdego gracza mającego opcję sprawdzenia (jeśli nikt nie stawia wcześniej), zakładu (lub przebicia, jeśli ktoś go ma. już zrobione), wykonaj (ostatni największy zakład) lub spasuj.

9- Po zakończeniu drugiej rundy licytacji czwarta karta wspólna zostaje zwrócona do środka stołu. To się nazywa Turn.

10- Trzecia runda licytacji rozpoczyna się od pierwszego gracza siedzącego po lewej stronie przycisku.

11- Po zakończeniu trzeciej rundy licytacji piąta karta wspólna zostaje zwrócona na środek stołu. Nazywa się to rzeką.

12- Czwarta i ostatnia runda zakładów rozpoczyna się ponownie od pierwszego gracza siedzącego po lewej stronie przycisku, który wciąż jest w grze i działa na tej samej zasadzie, co poprzednie.

Aby ćwiczyć i lepiej zrozumieć postępy gry, jeśli jesteś sam na chwilę obecną, nie wahaj się pójść do pokoju pokerowego bez pobierania - możesz wtedy rozpocząć grę całkowicie za darmo lub za pieniądze, wszystko bez zobowiązania.

Stowarzyszenie Dyrektorów Turniejów ustanawia niepisane zasady pokera

Podobnie jak wszystkie inne gry i sport, poker ma organizację zarządzającą jego zasadami. Jest to Stowarzyszenie Stowarzyszenia Dyrektorów Turniejów, również często nazywane TDA).

Założona w 2001 roku przez zawodowców Matta Savage'a, Lindę Johnson, Jana Fishera i Davida Lamb'a, aby ujednolicić zasady pokera, TDA dopiero się rozrosła. Dziś ma ponad 2500 członków w 63 krajach na całym świecie. Są menedżerowie dużych poker roomów, torów, lig pokerowych lub niezależnych turniejów. Spotykają się co dwa lata na "Pokerowym Szczycie TDA", aby dokonać przeglądu zasad i wprowadzić nowe reformy. Zwróć uwagę, że dyrektor turnieju WSOP Jack Effel zasiada w radzie dyrektorów.

Największy regulator pokera na świecie opublikował w październiku 2017 r. Najnowszą wersję zasad i dobrych praktyk dla organizatorów (i graczy).

Możesz przeczytać ten dokument na swojej stronie internetowej.

Zasady te są stosowane w większości dużych turniejów na całym świecie.

Oto niektóre z najnowszych dodatki do zasady zalecane przez TDA dotyczące turniejów :

 • Aplikacje pomocy mobilnej nie powinny być używane podczas bieżącego rozdania. Każde urządzenie elektroniczne nie może powodować żadnych szkód.
 • Kiedy gracz żąda czasu dla innego gracza, który zajmuje zbyt dużo czasu, gracz, o którym mowa, ma 25 sekund + 5 sekund w końcowym odliczaniu, aby podjąć decyzję.
 • Jeśli gracz nie znajduje się na swoim miejscu, gdy wszystkie karty zostały rozdane, jego ręka zostaje uznana za martwą.

PokerListings for Mobile: Ciesz się nowościami pokerowymi, poradami dotyczącymi strategii, zasadami, narzędziami, filmami i recenzjami poker roomów dzięki wyjątkowym bonusom!

Spadkobierca angielskiej chwaly i Poch, gra w pokera narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XIX wieku. Jego sukces był bardzo szybki, ponieważ ujawnił niewielki zbiór zasad wydrukowanych w 1845 roku. Wprowadzony wkrótce po tym we Francji, gdzie nazywał się pierwszy "pocker B", gra stała się bardzo modna. pod drugim Imperium. Dziś bardzo zróżnicowany, poker jest jedną z najczęściej granych gier karcianych na świecie. Istnieją nawet mistrzostwa, regularnie organizowane w Las Vegas, a prawie wszystkie kasyna oferują odmianę, pokera stud. Jeśli gra w pokera przychodzi do nas z Nowego Świata, jej zasada jest bardzo stara, a może europejska: w rzeczywistości stara gra premii, która od renesansu pozwoliła na odrodzenie, a nawet na szkic blefowania z 4-kartowymi rękami. Gra brelan, która stanie się bouillotte w katalogu, jest częścią tej samej rodziny. Jeśli szukasz porównania najlepszych pokojów pokerowych online, Holdemweb to adres, który będzie znany.

Ogólne cechy pokera

Liczba graczy: 2 do 8. Materiał: 1 zestaw 32 lub 52 kart i tokenów do obstawienia. Cel gry: Aby zdobyć, używając 5 kart, silniejsze kombinacje niż ich przeciwnicy lub postawić, aby wierzyć w lepszą grę.

Poker to gra kombinacji bez podniesionych do prostych zasad, ale wymaga to chłodu, doświadczenia i psychologii. Jest to zarówno gra losowa, jak i strategia, w której musisz maksymalnie wykorzystać 5 kart swojej ręki, obliczając ryzyko i przewidując reakcje przeciwników. Niezależnie od tego, czy gra się w trybie online czy offline, poker wymaga tego samego odruchu i strategii.

Gra w pokera bez pieniędzy, pozostawiając znaki obsługujących wartość symboliczną, pozostaje rzeczywiście prawie jak intГ © ressante (więcej mГЄme, według niektórych), więc gra jest zabierając ze swojej  „strzały thГ © Гўtre »I jego starcia.

Istnieje wiele sposobów na grę w pokera, ale wszystkie warianty różnią się jedynie organizacją systemów zakładów i zakładów. W każdym razie zasady mają na celu uzyskanie jak najmocniejszej kombinacji.

8 typów kombinacji, sklasyfikowanych zgodnie z prawdopodobieństwem pojawienia się na losowaniu pięciu kart, są następujące, w kolejności rosnącej:

• Para: 2 karty o tej samej wartości

• Podwójna para: 2 pary różnej rangi

• Zestaw: 3 karty o tej samej wartości

• Następujące (lub piąte): 5 kart następujących po sobie, w różnych kolorach

• Kolor: 5 kart tego samego koloru, ale nie wszystkie kolejno

• Pełna: zestaw plus para

• Kwadrat: 4 karty o tej samej wartości

• Prosty kolor: 5 kolejnych kart w tym samym kolorze

W równoważnych kombinacjach (lub przy braku kombinacji) reguła jest taka, że ​​jest to najwyższa karta, która komendy, jak pokazano w poniższych przykładach:

Gracz A: Lady of Hearts, Lady of Spades, Lady of Diamonds, 8 of Trèfle, 2 of Diamonds.

Gracz B: King of Hearts, King of Spades, 8 karo, 8 kier, 4 karo.

Tutaj gracz A w najsilniejszym rozdaniu: zestaw Pań pokonuje podwójną parę Ósemka Ósemka.

Gracz A: Lady of Trèfle, Jack of Diamonds, 10 pik, 9 karo, 8 trèfli.

Gracz B: Lokaj z Carreau, 10 kier, 9 kier, 8 kier, 7 kier.

Tutaj jest to A, który ma najsilniejszą rękę: Lady of Trèfle pokonuje Valet de Carreau.

Gracz A: King of Spades, King of Hearts, King of Clover, Lady of Diamonds, Queen of Spades.

Gracz B: As z koniczyny, asa karo, asa kier, 7 pik, 7 kier.

B, tym razem, ma najsilniejszą rękę, ponieważ jego asy są w pełni pobite dla królów A, mimo że Damy są silniejsze niż Siódemka.

Na początku ustalamy "piwnicę", złożoną z żetonów i symbolizującą sumę pieniędzy wniesionych przez każdego z nich. Każdy gracz musi mieć swoją piwnicę (zwaną także "dywanem") przed sobą, na oczach wszystkich, na początku gry. Jeśli po kilku niefortunnych biciu jeden z uczestników zostanie uznany za winnego (mówi się, że jest "klątwą", słowem, które przeszło do obecnego języka), ma prawo dostać "B" (poprosić o więcej żetonów). Jednak jest to surowo zabronione w trakcie gry, a on będzie musiał czekać na koniec udaru.

Zasada aukcji do pokera

Wyposażony w swoją grę (ukrytą lub odkrytą zgodnie z zasadami wariantu pokera grającego), gracz, który ma słowo zakład (wkłada do gry liczbę żetonów) zgodnie z zaufaniem ma w jego kartach iw sobie. Jego celem jest wycofanie przeciwników, do których zakłada silniejszą rękę niż jego (poprzez przekonanie ich, że ma lepszą grę), aby zmierzyć się tylko z tymi, których uważa za słabszych i skłonić ich do wzniesienia się stawki. Sztuką pokera jest zatem analiza najbardziej niekorzystnych zasobów bez ujawniania czegokolwiek z własnej gry, dlatego aukcja jest motorem gry, a karta jest tylko wsparciem i wstęp.

Pierwsze aukcje odbywają się w momencie początkowego zakładu (poker zamknięty). Na widok 5 rozdanych kart gracz ma cztery możliwe opcje:

• Zakład (jeśli jest pierwszym, który mówi)

• Uruchom ponownie (przejdź do poprzedniego zakładu)

o Podążanie za lub wyrównywanie (aby umieścić to samo co poprzedni gracz)

• Przekazać, jeśli umowa go nie zadowala lub okoliczności wydają się mu nie sprzyjać. Następnie deklaruje: "Przekazuję" lub "Słowo", które nie uniemożliwiają powrotu do gry, jeśli aukcje będą kontynuowane.

Jeśli gracz wyłoży wszystkie żetony, które ma, mówi się, że robi "dywan". Pozostaje w wyścigu, nawet jeśli ci, którzy go śledzą, przelicytowali.

Na licytacji gracz mierzy przeciwnika, zdradza lub ukrywa się, gra blef i fałszywy blef. Jest to również na aukcji, że bada znaki, śledzi nawyki. Atak zbyt gwałtowny, obrona bez podjęcia odpowiedniego ryzyka, systemowy blef to niektóre krzyże właściwe nowicjuszom, a doświadczony gracz szybko z łatwością.

Zasady różnych wariantów pokera

Naucz się grać za darmo z Winamax Poker

Bezpłatnie! Winamax Poker oferuje interaktywny samouczek i fikcyjny tryb pieniędzy, aby nauczyć się grać w pokera.

Freerolle to najlepszy sposób, aby nauczyć się grać w pokera i trenować. Przedstaw się pokera bez presji prawdziwej konfrontacji.

Dwanaście codziennych darmowych turniejów dla wszystkich: Rozpocznij w darmowym pokerze online dzięki codziennym freerollom Winamax Poker, więcej niż 10 000 € Aby udostępniać co tydzień.

Zasady gry w pokera dla manekinów

Oto wszystko zasady pokera w wideo i po francusku, aby nauczyć się grać bez zmęczenia.

Nie ma jeszcze komentarza, więc skorzystaj z okazji, aby jako pierwszy wyrazić swoją opinię.

Ten artykuł ma na celu oświecenie początkujących pojęć matematycznego oczekiwania (EV), długoterminowych, prawdopodobieństw, itp. Niewiele jest kwestii pokera, a zastosowana matematyka jest na prostym poziomie, aby każdy, kto wie, jak liczyć i czytać, rozumie ten post.

Szczegóły gry: "monety lub twarz"

Opowiem o grze tutaj doskonały. Jeśli weźmiesz prawdziwą monetę, nie będziesz mógł powiedzieć, że moneta, po rzucie, spadnie raz na dwa boki stosu i raz na dwa boki. Aspérités, różnica rycin między awersją a rewersem, sposób uruchamiania to tak wiele złożonych parametrów, które uniemożliwiają uzyskanie pewności tego stosu / twarzy parzystości.

Dlatego matematyka przychodzi wzmocnienie (Tan-tan-taaaaaaaan!). Wyobrażamy sobie stos lub twarz, tak jak każdy z nas to pojmuje: jedna szansa na dwie spada na stos, a szansa na dwie spada na twarz (i żaden nie spadnie na plasterek ani nie spadnie, i nikt nie dostanie kolejnego patologicznego przypadku).

Spójrzmy na grę mówiąc, że gram przeciwko Leo: jeśli moneta spadnie na stos (P), da mi 1 $; jeśli moneta spadnie na twarz (F), daję mu 1 $. Tak, ta gra nie przedstawia żadnego szczególnego interesu finansowego. Prawdopodobnie nigdy tam nie będę grał. Będąc sumienny, Będę śledzić wszystkie moje rzuty od początku gry, i przyznaj (pomnijmy trochę), że moje konto bankowe ma nieskończony dodatni bilans (jest piękny, matematyka!).

Teraz matematyka ("Ach, wreszcie!", Słyszysz, jak mówię) ze stosu

Zacznijmy od kilku prostych przypomnień:

 • Prawdopodobieństwo uzyskania PP (bateria, a następnie bateria): ½ * ½ = ¼ (lub 0,25 lub 25%, lub jedna na cztery kursy, te zwroty mają to samo znaczenie)
 • Prawdopodobieństwo uzyskania PPP (bateria, następnie bateria, a następnie bateria): ½ * ½ * ½ = 1/8 (lub 0,125 lub 12,5% lub szansa na osiem, ta sama uwaga)
 • Prawdopodobieństwo uzyskania PPPP ... PPP (n razy P z rzędu, czyli moneta spada na stos n razy pod rząd): Pół pół * * ... * pół (n równe czynniki ½) = 1 / (2 * 2 * 2 * ... * 2), oznaczone matematyczne 1 / (2 ^ n) (wym "1 Tymi n"). Ta formuła jest logiczna: w rzeczywistości plus n jest duża, plus 2 ^ n jest duża, plus 1 / (2 ^ n) jest mała. Innymi słowy, im większy n, tym mniej prawdopodobne jest, że P będzie z rzędu.

Zróbmy trochę biznesu: jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania PF, czyli stosu, a następnie twarzy? Ona zawsze ma ¼. Można nawet wyszczególnić wszystkie możliwe wyniki uzyskane podczas dwóch następujących po sobie rzutów:

 • PP, PF, FP, FF, każde z wydarzeń mających prawdopodobieństwo ¼ (Że dobrze jest grać z doskonałym kawałkiem, dziękuję matematyce!). ¼ + ¼ + ¼ + ¼ = 1 (lub 100%), jest to zgodne z faktem, że umieściłem listę wszystkich możliwych zdarzeń.
 • W przypadku trzech rzutów, mamy PPP, PPF, PFP, PFF, FPP, FPF, FFP, FFF, z każdym prawdopodobieństwem 1/8.

The pépètes (widzę już twoje uszy)

W ten sposób rozpoczyna się akapit venality. Kiedy powiedziałem powyżej, że gra nie ma żadnych korzyści finansowych, nie powinno cię to zniechęcać. Normalnie powiedziałbym to moje matematyczne oczekiwanie zysku (w języku angielskim, wartość oczekiwana (EV), co dosłownie oznacza "oczekiwana wartość, spodziewany zysk") było zero. Co to znaczy?

Przypomnijmy zasady: każdy start, zarobić $ 1 Leo jeśli moneta spadnie ogony (P), a dam $ 1 do Leo, jeśli staje się ona przednia strona (F). Być sumienny, będę śledzić wszystkich moich strzałów od początku gry i przyznać (pomarzyć trochę), że moje konto bankowe ma pozytywny nieskończoność wagi (to jest piękne, matematyka!).

Oznacza to, że grając w tę grę wielokrotnie, nie zarabiam pieniędzy. Logika (z której musimy być ostrożni, gdy tylko mamy do czynienia z prawdopodobieństwami) mówi mi, że na wielu rzutach zdobędę kilku sąsiadów P i F, jeśli nie identycznych, i że Nie powinienem zadłużać się ani wzbogacać się w tę grę.

Matematyka, tymczasem, powiedz mi (i matematyce, ufam im):

Rzucając monetą, otrzymam jeden raz na dwa P, a raz na dwa F. Za każdym razem wygrywam 1 $, a co drugi stracę 1 $.

EV oblicza się w następujący sposób: EV = Probabilité_d'obtenir_P gain_si_la_pièce_tombe_sur_P * + * Probabilité_d'obtenir_F gain_si_la_pièce_tombe_sur_F

W liczbach daje to EV = 0,5 * 1 $ + 0,5 * $ -1 = 0 $ (Logika miała rację). Na 10 rzutach moje oczekiwanie wynosi 10 * 0 USD = 0 USD. Na tysiąc rzutów, idem.

Wnioski z tego obliczenia EV: Gdy logika szeptała do mnie, nie powinienem zadłużać się ani wzbogacać się tą grą. Powinien? Tak, powinien. Dlaczego warunkowy?

Dlaczego warunkowy? Ponieważ na dłuższą metę śmieje się twoja twarz. Grrr! Ale kim jest ten intruz? Wszystko wydawało się takie idealne, tak idylliczne. Spróbuję w prosty sposób wyjaśnić pojęcia o długoterminowej perspektywie.

Rzucasz monetą trzy razy. Masz, zgodnie z wynikami, utraciłeś 3 $ (1 szansa na 8), stracił 1 $ (3 szanse na 8), zarobił 1 $ (3 szanse na 8) lub zarobione 3 USD (1 szansa na 8) (pozostawiam to czytelnikowi, aby znaleźć te wyniki, jeśli ma wątpliwości lub przyjemność z treningu).

wziąć (Mam wybór, tak wiele do zrobienia ...) przypadek, w którym zarobiłeś 3 USD (właśnie dostałeś P trzy razy z rzędu). W następnych trzech rzutach nadal masz jedną na osiem szans na wygranie 3 $, jedna na osiem szans na utratę 3 $ itd. W rzeczywistości utwór nie ma pamięci, nie wie, że spadła trzy razy z rzędu na P, a nawet gdyby o tym wiedziała, zostanie pokonana przez kolejne trzy strzały , Wygrywając 3 $, te 3 dolary są zdobywane i, w przyszłości, jesteś, oprócz tego biednego gniazda, na równi z Léo, który właśnie stracił 3 $. To jest niesprawiedliwe (buziaki dla Chalon sur Saone)? Może, ale tak jest. Bardziej prawdopodobne jest, że pozostaniesz pozytywny, a nie negatywny. Fajnie, prawda?

Weźmy przykład po 1000 ujęć: wyobraź sobie, że wygrałem 146 $ (zdecydowanie!). Leo jest głową, tak bardzo stracił. Za kolejne 1000 rzutów pozostaniesz globalnie (licząc 2000 rzutów) pozytywnie, jeśli Twoje "wygrane" wynoszą od -146 $ do 1000 $. Wydać ogólny (licząc rzutów 2000) negatywne (i Leo uśmiech wreszcie) jeśli „zarobki” są między $ -1000 $ i -148 (-147 $ jest niemożliwe dla parzystej liczbie rzutów).

I logika tak samo, jak matematyka mówi: na tysiąc rzutów jest bardziej prawdopodobne, że uzyskasz od -146 $ do 1000 $ niż między -1000 a -148 $.

To wszystko, możesz się obudzić: to, co przed chwilą napisałem, jest równie ważne dla Leo. I Leo, to możesz być ty. -146 $ po 1000 strzałach, jesteś bardziej prawdopodobne, że zawsze będziesz dłużnikiem na koniec następnych 1000 strzałów niż na końcu rzutów pozytywnych. Co niektórzy nazywają spiralą, cykl pechowy, przedłużająca się przerwa. Do gry z zerową nadzieją.

Na dłuższą metę chce być uspokajający. Wskazuje, że jeśli rzucisz monetą wystarczająco dużo razy, liczba P będzie zbliżona do liczby F (począwszy od 0 USD zarobków).

W Texas Hold'em, mniej więcej raz na sto rąk dla mnie, kładę swoją matę i podążam za nią, podczas gdy wszystkie karty na stole nie zostały ujawnione przez dealera lub pokój. Po odkryciu rąk obu graczy to jest łatwe (dla komputera) obliczyć szczęście wszystkich, aby wygrać pulę. Chance następnie ujawnia karty na planszy. I w końcu doniczka trafia do szczęśliwej. Tak, nalegam, na szczęśliwców. Nawet jeśli jedno z nich ma większe szanse na szczęście. Pozwól mi wyjaśnić:

Prosta sytuacja: brak blindów, dwóch graczy z matą po 50 $. ja (para asów) w ręce, Leo ma (para królów). Dla uproszczenia, powiedzmy, jeśli wchodzimy all-in przed flopem, mam 80% szans na wygraną, a Leo 20% (Dane są w rzeczywistości 81,95% w stosunku do 18,05%). Idziemy na dywan.

 • Jeśli wygrywam, biorę całą pulę, 100 $, za zysk netto w wysokości 50 $.
 • Jeśli przegrasz, tracę całą pulę, 100 $, za stratę netto w wysokości 50 $.

Mój EV, w tym przypadku, to: EV = chancedegagner * what_you_gagne_why_y_gagne + chance_to_lose * what_you_period_when_y_perds.

W liczbach daje to: EV = 0,80 * 50 USD + 0,20 * $ -50 = 40 USD - 10 USD = 30 USD, co stanowi liczbę dodatnią.

Ta sytuacja jest zatem opłacalna (jeśli w to wątpisz). Więc mam interes pieniężny, aby powtórzyć tę operację, przyznając, że znajduję dobrowolnego przeciwnika (dziękuję Leo, on ma osiem lat, nie powinienem ...). Gdybyśmy chcieli być sprawiedliwi, nie ujawnilibyśmy żadnej mapy obrazu. Dostałbym 80 $ i dałbym Leo 20 $. Ale jeśli tak, to jeszcze mniej prawdopodobne, że Leo chce powtórzyć.

Jeśli przegram, mam pecha. Rzeczywiście, tracę 50 $, podczas gdy moje oczekiwania wynoszą 30 $. Miałem 80% szans na wygraną, więc Leo mógł "uzurpować" 80 $. Kończę z 0, a Leo z 100 $.

Z drugiej strony, jeśli wygrywam, mam szczęście. Rzeczywiście, zarabiam 50 $, podczas gdy moje oczekiwania wynoszą tylko 30 USD. Chociaż miałem 80% szans na wygraną, to jest możliwe, że "uzurpowałem sobie" Leo 20 $. Kończę 100 $, a Leo 0 USD.

Byłem (dużo) bardziej prawdopodobny niż Leo, aby wygrać, ale mam szczęście, jeśli naprawdę wygrałem. Stąd moje twierdzenie powyżej.

Aby powrócić do sytuacji podobnej do "monety lub twarzy", wyobraźmy sobie dziesięć konfrontacji dywanów vs . Moje EV wynosi: EV = 10 * 30 USD = 300 USD. To 300 $, co powinienem wygrać.

Wyobraź sobie, że przechodzę do tych dziesięciu konfrontacji i że wygrywam tylko 5 razy. Więc wygrałem 5 * 50 $ i straciłem 5 * 50 $. Więc jestem na "0" na poziomie pieniężnym, ale mój EV wynosi 300 $, Jestem za 300 $ w porównaniu do tego, co powinienem był zarobić. Leo, jest również "0" na poziomie pieniężnym, ale jego EV wynosi 300 $ (ja też zostawiam to czytelnikowi, aby obliczyć, czy wątpi), ma 300 $ od tego, co "powinien" zarobić.

I tak jak w przypadku 146 $ po 1000 rzutach monet, jest więcej szans (Nie będę wyszczególniać obliczeń, które są bez odsetek, tylko tutaj koncepcja ma znaczenie) że po następnych dziesięciu konfrontacjach znów jestem w negatywnej sytuacji (w porównaniu z moim EV, huh, nie w porównaniu z moim kontem bankowym), jak szczęśliwy, że znowu jestem pozytywny.

Różne oprogramowanie analizuje rozdanie pokerowe i wyprowadza "wykres szczęścia" lub "wykres szczęścia". Ten wykres uwzględnia tylko konfrontacje dywanowe, które mają miejsce przed ujawnieniem kart na planszy. Nie daje żadnego wskazania (lub bardzo niewiele) na twoim poziomie gry. Składa się z trzech krzywych: krzywa "oczekiwana" (które powinienem był wygrać), "aktualna" krzywa (który naprawdę wygrałem), i krzywa różnicy pierwszych dwóch (krzywa szczęścia). Oto moja czerwcowa tabela:

Rzędne (oś pionowa) są stopniowane w Big Blinds, a nie w dolarach, ale reprezentują pieniądze (słynne pépètes). Na zielono - krzywą "Oczekiwany". Zyskuje się dość regularnie: oznacza to, mówiąc w przybliżeniu, że kiedy wchodzę all-in przeciwko przeciwnikowi, generalnie mam większą szansę na wygranie puli niż on. W kolorze niebieskim, krzywa "Rzeczywisty", pieniądze, które naprawdę wygrałem. Jego tempo jest zbliżone do tempa zielonej krzywej. Na czerwono, w końcu, słynna "krzywa szczęścia". Kiedy wygrywam pulę (dywan), rośnie ona, a kiedy przegrywam pulę (zawsze dywan), spada. Oś X (oś pozioma) reprezentuje średnią "szansę".

Jeśli, jak wspomniałem powyżej, chcieliśmy być uczciwi, gdy Leo i ja wchodziliśmy all-in ( vs ), Dostałbym 80 $ z puli i dałbym Leo 20 $. W takim przypadku krzywa szczęścia zostanie połączona z osią X. Ale gdyby tak było, Leo nie zagrałby przeciwko mnie. Tak, to dlatego, że możesz wygrać pieniądze przez przypadek, przeciwko komuś, kto jest popularny w pokerze.

Moja krzywa szczęścia (czerwona) jest 792BB poniżej zera, co oznacza, że ​​w tym miesiącu miałem pecha na 792BB (tylko w konfrontacjach dywanowych). I wiem, że w ciągu następnych 329 dywanów, istnieje większa szansa, że ​​moja czerwona krzywa pozostanie poniżej poziomu morza ...

Pragnąc, aby ten artykuł pomógł ci lepiej zrozumieć pojęcie Ev i długoterminowe.

Masz blef, znalazłeś swoją grę, Poker. Na miły wieczór z przyjaciółmi, naucz się grać w pokera w najpopularniejszym wariancie: Texas Hold'em Poker. Aby wygrać, nie będziesz musiał pokazywać swoich emocji i być strategicznym ... Cel pokera jest wygrać wszystkie zdobycze przeciwników, uważaj, że zajmie to trochę czasu i koncentracji.

Aby grać w pokera, potrzebujesz:

 • Tokeny o różnych wartościach dla każdego gracza.
 • Zestaw 52 kart.
 • Bądź co najmniej 2 graczami

Organizacja gry w pokera:

Na początek musisz wyznaczyć dawca, w celu odróżnienia go od innych, przycisk należy umieścić na stole obok tego gracza. Darczyńca jest odpowiedzialny za dystrybucję kart. Przy każdej turze dawca zmienia się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Dwaj gracze na lewo od dealera są wywoływani mała w ciemno i duża w ciemno. Ci dwaj gracze są zobowiązani do postawienia określonej na początku sumy pomiędzy wszystkimi graczami, która jeszcze przed rozdaniem kart.

Gracze, którzy są na małej ciemnej i dużej w ciemno zmieniają się w tym samym czasie co krupier, czyli w każdej rundzie.

Sumy zakład na małą ciemną i dużą ciemną zwiększają się podczas gry, na przykład gracze mogą zgodzić się na zwiększenie zakładów co pół godziny.

Przykład: w zależności od wartości, jaką dajesz dla każdego tokena, możesz zacząć od 5 i 10 dla dużej i małej w ciemno, a następnie po pół godzinie przejść do 10 i 20.

Rozdający daje każdemu graczowi dwie karty, jedną po drugiej.

Pierwsza runda licytacji rozpoczyna się od gracza znajdującego się natychmiast po lewej stronie dużej ciemnej. Ten gracz, zgodnie z kartami, które ma w ręku, może:

 • Leżeć. Następnie rzuca swoje karty i wycofuje się na stałe z gry.
 • Zobacz dużą ciemną, to znaczy, że wkłada do puli taką samą sumę jak ta wniesiona przez dużą w ciemno.
 • ożywiać. Następnie stawia sumę wyższą niż ta postawiona przez dużą w ciemno.

Po podjęciu decyzji przez pierwszego gracza, kolej na gracza po jego lewej stronie i tak dalej. Mała w ciemno i duża w ciemno mogą albo dopasować zakłady innych graczy, albo podbić. W przypadku przebicia następuje druga runda licytacji.

Po zakończeniu pierwszej rundy licytacji, trzy karty są zwracane przez dealera na środek stołu. Te karty są wywoływane flop.

Mianowicie: krupier musi "grilować" kartę za każdym razem, gdy musi układać karty, to znaczy, nie przechowuje pierwszej karty pięty.

Druga runda licytacji rozpoczyna się od gracza na lewo od rozdającego. W tej nowej rundzie każdy gracz ma możliwość powiedzenia:

 • sprawdzać, gracz może oszukać, to znaczy, że nie wkłada dodatkowych pieniędzy do puli. Może wygrać tylko wtedy, gdy gracze z wcześniejszych zakładów również ich nie obstawiają.
 • budynek, decyduje się umieścić w puli sumę, którą chce.
 • ożywiać, to znaczy, postawić większą sumę, jeśli gracz już postawił zakład.
 • śledzić, jeśli gracz już postawił, wyrównał ten zakład w puli.
 • Leżeć. Następnie rzuca swoje karty i wycofuje się na stałe z gry.

Po zakończeniu drugiej rundy licytacji czwarta karta wspólna zostaje zwrócona do środka stołu. Ta karta jest wywoływana Toczenie.

Trzecia runda licytacji może się rozpocząć jak poprzednia.

Kiedy ta tura się zakończy, zadzwoniła piąta wspólna karta Rzeka powrócił na środek stołu. Gdy gracze zakończyli licytację, ci, którzy są jeszcze w wyścigu (tj. Gracze, którzy nie poszli spać), pokazują swoje karty. Jest to gracz z najważniejszą kombinacją kart, która wygrywa rundę, więc wygrywa całą pulę.

Następnie można rozpocząć drugi bieg.

Pokerowe kombinacje kart:

Gracz, który wygrywa rundę pokera, ma największą kombinację swoich kart i / lub pięć kart zwróconych do stołu.

Oto szczegóły kombinacji pokera od najmniejszego do największego:

 • PARA : Jeśli masz dwie identyczne karty.

OSTRZEŻENIE: Jeśli dwóch graczy zakończy rundę z każdą parą, to ta z najsilniejszą kartą wygrywa pulę.

Przykład: pomiędzy parą 6 a parą króla, to on ma parę króla wygrywa.

 • DOUBLE PARA : Jeśli masz dwie pary kart.
 • BRELAN Masz trójkę, jeśli masz trzy identyczne karty.
 • QUINTE LUB WIĘCEJ : Masz apartament, jeśli pięć kart o różnych kolorach następuje po sobie.
 • KOLOR : Masz kolor, jeśli masz pięć kart tego samego koloru z ręką i pięcioma kartami na stole. Oznacza to, że 5 płytek, pięć serc, pięć pików lub pięć trefl.
 • PEŁEN : Masz 3 identyczne karty i parę.
 • KWADRAT : Masz 4 identyczne karty.
 • QUINTE FLUSH : Masz tę kombinację od momentu, gdy masz pięć kart następujących po sobie (THE SUITE), które są tego samego koloru (COLOR).
 • QUINTE FLUSH ROYAL : Ta kombinacja jest najsilniejsza, jaką możesz mieć. Aby mieć królewski kolor, potrzebujesz pięciu największych kart gry następujących po sobie: asa, króla, damę, lokaja i 10, a pięć kart jest jednego i tego samego koloru.
 • Jak wygrać w pokera:

  Zwycięzca Strona pokerowa jest tym, który na końcu odzyska wszystkie żetony wszystkich pozostałych graczy.

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
  Loading...
  Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  16 + = 24

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  map